چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ 18 محرم 1446 Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  بهمن ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « دی   اسفند »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  کاهش واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا

  شناسه : 82489 10 بهمن 1402 - 15:00
  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه نوامبر 2023 حدود 15.4 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
  کاهش واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۵.۴ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

  * بررسی میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا

  به گزارش آرتان پرس، داده های Eurostat نشان می دهد اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ میزان واردات محصولات فولادی از روسیه را به ۲۰۲.۸۶ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ حدود  ۱۵.۴ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. همچنین بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی از روسیه را در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۳۸.۷ درصد نسبت به نوامبر ۲۰۲۲ کاهش داده است.   

  فعالان بازار اعلام کردند سهم عمده واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۸۳ درصد از کل عرضه را به خود اختصاص داده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، هزینه واردات محصولات فولادی تولید شده در روسیه توسط مصرف کنندگان اروپایی در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۹۳.۲۱ میلیون یورو بوده است. این در حالی است که هزینه واردات محصولات فولادی تولید شده در روسیه توسط مصرف کنندگان اروپایی در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۲۳ درصد کمتر از اکتبر ۲۰۲۳ و ۴۳.۵ درصد کمتر از نوامبر ۲۰۲۲ گزارش شده است.  

  در این میان معامله گران گزارش دادند محصولات نیمه تمام سهم عمده ای از واردات را به خود اختصاص داده اند و میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ به ۱۶۸.۴۶ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان واردات چین محصولاتی از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه نوامبر حدود ۲۱.۷ درصد نسبت به ماه قبل و حدود ۱۴.۴ درصد نسبت به سال قبل افت کرد.

  به نقل از چندین منبع خبری، بیشتر محصولات فولادی نیمه تمام تولید شده توسط روسیه در ماه نوامبر ۲۰۲۳ به بلژیک ارسال شد. بررسی ها نشان می دهد میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام فولاد تولید شده توسط روسیه به بلژیک در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۸۶.۴۶ هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۷.۸ درصد افزایش داشته است.  

  همچنین تحلیل گران بازار در روز شنبه (۲۷ ژانویه) اعلام کردند در ماه نوامبر ۲۰۲۳ هیچ محموله سنگ آهنی از روسیه به اتحادیه اروپا عرضه نشده است.

  به نقل از برخی تاجران، میزان واردات آهن خام از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۳۰.۱ هزار تن بود که ۷۲ درصد بیشتر از ماه قبل و حدود ۲۶.۲ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال قبل بوده است. بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۶۱ هزار تن فروآلیاژ از روسیه وارد کرده است که نسبت به ماه قبل با کاهش ۳۲.۵ درصدی همراه بوده و نسبت به سال قبل ۵۹.۲ درصد افت داشته است.  

  فعالان بازار اعلام کردند اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱.۷۱ هزار تن قراضه فولادی از روسیه وارد کرده است که نسبت به ماه قبل حدود ۴۹.۳ درصد افت داشته است.

  منابع خبری اعلام کردند مصرف کنندگان اصلی محصولات فولادی و آهنی تولید شده در روسیه در نوامبر ۲۰۲۳ شامل کشورهای زیر بوده است:

  • طبق بررسی های انجام شده، مصرف کننده اصلی چدن تولید شده در روسیه، کشور ایتالیا می باشد که در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۹.۵ هزار تن از این محصول را از روسیه خریداری کرده است. باید توجه داشت که میزان واردات چدن از روسیه به ایتالیا در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۵۰.۳ درصد نسب به نوامبر ۲۰۲۲ رشد داشته است.
  • با توجه به داده های منتشر شده، کشور هلند اصلی ترین مصرف کننده فروآلیاژ تولید شده در روسیه بود که در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۰۲ هزار تن از این محصول را از روسیه وارد کرده است. بررسی ها نشان می دهد میزان واردات فروآلیاژ از روسیه به هلند در نوامبر ۲۰۲۳ با کاهش ۶۲.۸ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.
  • منابع خبری اعلام کردند کشور لیتوانی در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱.۲۸ هزار تن از قراضه فولادی تولید شده در روسیه را خریداری کرده است. این در حالی است که در نوامبر ۲۰۲۲ هیچ محموله قراضه فولادی از روسیه به لیتوانی وارد نشده است. 

  در این میان معامله گران گزارش دادند در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳، اتحادیه اروپا واردات مواد خام فولادی از روسیه را به ۴.۳۸ میلیون تن رسانده است. این در حالی است که میزان واردات مواد خام فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۳۹.۹ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، هزینه های واردات مواد خام فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ به ۲.۲ میلیارد یورو رسیده است. این در حالی است که هزینه واردات مواد خام فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ با کاهش ۳۹.۸ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ با ۲۱.۹ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۲.۷۶ میلیون تن رسید. همچنین بررسی ها نشان می دهد میزان واردات سنگ آهن از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ نیز با ۸۷ درصد کاهش در سال به ۳۲۴.۴۶ هزار تن رسید.

  به نقل از چندین منبع خبری، اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۴۰.۴ هزار تن فروآلیاژ از روسیه وارد کرد که با کاهش ۶۹ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان واردات قراضه فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ با کاهش ۵۸.۲ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده و به ۳۱.۸۲ هزار تن رسید.

  فعالان بازار در روز شنبه (۲۷ ژانویه) اعلام کردند اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱.۲۲ میلیون تن آهن خام از روسیه وارد کرد که افزایش ۱۶.۵ درصدی نسبت به سال قبل را تجربه کرده است.

  به نقل از برخی تاجران، با وجود تحریم های اعمال شده علیه روسیه، مجتمع معدنی و فولاد فدراسیون روسیه همچنان از صادرات محصولات فولادی به اتحادیه اروپا سود قابل توجهی دریافت می کند. اگرچه این ارقام نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش قابل توجهی داشته است و میزان صادرات محصولات فولادی در سال گذشته ۷.۹۲ میلیون تن به مبلغ ۳.۸۷ میلیارد یورو بوده است، اما میزان تحویل چنین محصولاتی همچنان در سطح بالایی باقی مانده است.

  تصویر زیر میزان واردات سنگ آهن و محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا را در نوامبر ۲۰۲۳ نشان می دهد.

  در بسته دوازدهم تحریم ها، اتحادیه اروپا سهمیه‌ واردات اسلب فولادی روسیه را برای چهار سال دیگر تمدید کرد. باید توجه داشت که مجموع سهمیه واردات این محصول از اکتبر ۲۰۲۴ تا سپتامبر ۲۰۲۸ با تفکیک دقیق تر به تفکیک دوره، ۸.۵ میلیون تن تعیین شده است.

  به نقل از برخی تاجران، تحریم های قبلی واردات اسلب فولادی در اکتبر ۲۰۲۲ به عنوان بخشی از بسته تحریمی هشتم اعمال شد. در آن زمان تصمیم بر این شد که تا پایان سپتامبر ۲۰۲۴ در حدود سهمیه های تعیین شده ادامه داشته باشد و واردات از ۱ اکتبر ۲۰۲۴ متوقف شود، اما بسته دوازدهم تحریم ها عملاً محدودیت های اعمال شده قبلی را کاهش داد.

  در این میان معامله گران در روز شنبه (۲۷ ژانویه) گزارش دادند فولادسازان اتحادیه اروپا و اوکراین از کاهش تحریم ها علیه صنعت فولاد این کشور متجاوز انتقاد می کنند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.