سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳ 14 ذو القعدة 1445 Tuesday, 21 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش واردات محصولات فولادی نورد شده از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا

شناسه : 82685 18 بهمن 1402 - 14:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا در ماه نوامبر 2023 حدود 4.5 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است.
کاهش واردات محصولات فولادی نورد شده از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا در ماه نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۴.۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است.

* بررسی میزان واردات محصولات فولادی از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا

به گزارش آرتان پرس، داده های Eurostat نشان می دهد اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ میزان واردات محصولات فولادی از کشورهای ثالث را به ۱.۶۱ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی از کشورهای ثالث به اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ حدود  ۴.۵ درصد نسبت به نوامبر ۲۰۲۲ کاهش یافته است. همچنین بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی از کشورهای ثالث را در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۶.۴ درصد نسبت به نوامبر ۲۰۲۲ افزایش داده است.   

فعالان بازار در روز یکشنبه (۴ فوریه) اعلام کردند محصولات فولادی تخت بیش از ۶۹ درصد از کل واردات اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده اند. باید توجه داشت که میزان واردات محصولات فولادی تخت از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ به ۱.۱۲ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان واردات چنین محصولاتی از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا در ماه نوامبر حدود ۴.۱ درصد نسبت به سال قبل افت کرد.   

به نقل از چندین منبع خبری، اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی طویل از کشورهای ثالث را در نوامبر ۲۰۲۳ به ۴۹۲.۵۲ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات چین محصولاتی از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا در ماه نوامبر حدود ۵.۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت کرد.   

در این میان معامله گران گزارش دادند محصولات فولادی تخت نورد گرم، محصولات فولادی تخت پوشش داده شده و سایر میله ها از جمله میله های تابیده بیشترین واردات را در ماه نوامبر ۲۰۲۳ به اتحادیه اروپا داشتند.

به نقل از برخی تاجران، باید توجه داشت که میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد گرم از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۴۱۵.۹۱ هزار تن بود. این در حالی است که واردات این محصولات به اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ حدود  31 درصد نسبت به نوامبر ۲۰۲۲ افت داشته است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی تخت پوشش داده شده از کشورهای ثالث را در نوامبر ۲۰۲۳ به  ۳۸۱.۲ هزار تن رساند که نسبت به نوامبر ۲۰۲۲ با رشد ۴۱.۵ درصدی همراه بوده است. همچنین سایر أنواع میله ها از جمله میله های تابیده در نوامبر ۲۰۲۳ به میزان ۱۹۱.۵ هزار تن از کشورهای ثالث  به اتحادیه اروپا وارد شد. این در حالی است که میزان واردات محصولات ذکر شده در نوامبر ۲۰۲۳ به اتحادیه اروپا حدود ۵۹.۵ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳، اتحادیه اروپا محصولات فولادی نورد شده از کشورهای ثالث را به ۲۵.۹ میلیون تن رسانده است. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نورد شده از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۱۲.۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

فعالان بازار در روز یکشنبه اعلام کردند میزان واردات محصولات فولادی طویل از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ با ۲۳.۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۶.۵۲ میلیون تن رسید. همچنین بررسی ها نشان می دهد میزان واردات محصولات فولادی تخت از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ نیز با ۷.۸ درصد کاهش در سال به ۱۹.۳۸ هزار تن رسید.

به نقل از چندین منبع خبری، بیشترین انواع محصولات فولادی وارد شده توسط مصرف کنندگان اروپایی در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۲۳ شامل موارد زیر می باشد:

بررسی ها نشان می دهد میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد گرم به اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۰.۱۲ میلیون تن بوده است. این در حالی است که میزان واردات محصولات ذکر شده به اتحادیه اروپا در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۱۲.۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد داشته است.

باید توجه داشت که اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش داده شده را در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ به ۵.۲۱ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش داده شده به اتحادیه اروپا در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ با کاهش ۱۹.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل همراه بوده است.

منابع خبری اعلام کردند میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد سرد به اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱.۹۷ میلیون تن بوده است. این در حالی است که میزان واردات محصولات ذکر شده به اتحادیه اروپا در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۵.۶ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت داشته است.

بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا میزان واردات کویل و میله های نورد گرم فولادی را در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ به ۱.۹۴ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش داده شده به اتحادیه اروپا در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ با کاهش ۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل همراه بوده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی را به ۱.۵۱ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی از اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۶.۴ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد داشته است.

به نقل از برخی تاجران، میزان صادرات محصولات فولادی طویل از اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ به ۶۰۳.۲۴ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با افزایش ۱۷.۵ درصدی همراه بوده است. همچنین اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی تخت را به ۹۰۲.۸۵ هزار تن رساند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۰.۱ درصد رشد داشته است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی را به ۱۵.۸۸ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی از اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۳.۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت داشته است.

بررسی ها نشان می دهد میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ به ۹.۸۳ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۷.۴ درصدی همراه بوده است. همچنین اتحادیه اروپا در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی طویل را به ۶.۰۵ میلیون تن رساند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۴.۲ درصد افت داشته است.

به نقل از چندین منبع خبری، محصولات فولادی تخت ساخته شده از سایر فولادهای آلیاژی با عرض ۶۰۰ میلی متر بیشترین میزان صادرات از اتحادیه اروپا را در نوامبر ۲۰۲۳ داشتند که برابر ۲.۷۶ میلیون تن بود. باید توجه داشت که میزان صادرات این محصولات از اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ با کاهش ۹.۵ درصدی نسبت به سال قبل همراه بود.

فعالان بازار اعلام کردند میزان صادرات محصولات فولادی تخت نورد گرم از اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۵۸ میلیون تن بوده است که حدود ۸.۵ درصد نسبت به سال قبل افت داشته است.

کشورهای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ میزان تولید محصولات فولادی را به ۱۲۶.۳ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ حدود ۷.۴ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

به نقل از برخی تاجران، کشورهای اتحادیه اروپا در دسامبر ۲۰۲۳ میزان تولید محصولات فولادی را به ۹.۱ میلیون تن رساندند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با افزایش ۲.۷ درصدی همراه بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.