دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش تولید محصولات فولادی نورد شده اوکراین

شناسه : 82834 30 بهمن 1402 - 10:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید محصولات فولادی نورد شده توسط فولادسازان اوکراینی در ژانویه 2024 نسبت به ماه قبل حدود 10.9 درصد کاهش یافت.
کاهش تولید محصولات فولادی نورد شده اوکراین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید محصولات فولادی نورد شده توسط فولادسازان اوکراینی در ژانویه ۲۰۲۴ نسبت به ماه قبل حدود ۱۰.۹ درصد کاهش یافت.

* بررسی میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین

به گزارش آرتان پرس، داده های منتشر شده توسط وب سایت خبری Ukrmetalurgprom نشان می دهد شرکت های فولادی مستقر در اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴، میزان تولید محصولات فولادی نورد شده را به ۴۵۳ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در ماه ژانویه حدود ۱۰.۹ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت.   

فعالان بازار در روز جمعه (۱۶ فوریه) اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در ژانویه ۲۰۲۴ در اوکراین به ۵۴۴ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل حدود ۴.۵ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که میزان تولید آهن خام نیز در اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ برابر ۵۵۵ هزار تن گزارش شد. میزان تولید آهن خام در اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۰.۳ درصد نسبت به ماه قبل افت داشته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۵۰.۹ درصد در مقایسه با اکتبر ۲۰۲۲ افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد میزان تولید محصولات فولادی و آهن خام نیز در اکتبر ۲۰۲۳ در اوکراین به ترتیب ۷۹.۹ درصد و ۴۶.۷ درصد نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند در ژانویه ۲۰۲۴، فولادسازان مستقر در اوکراین میزان تولید محصولات فولادی نورد شده را حدود ۷۶.۳ درصد نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ افزایش داده اند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در مدت ذکر شده در اوکراین حدود ۹۱.۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد داشته است.

 به نقل از برخی تاجران، میزان تولید آهن خام در ژانویه ۲۰۲۴ در اوکراین حدود ۴۴.۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد رشد شدید سالانه تولید محصولات فولادی و آهن خام در اوکراین نشان‌ دهنده یک پایه مقایسه پایین است، زیرا در ابتدای سال گذشته، به دلیل عرضه محدود انرژی ناشی از گلوله باران زیرساخت‌ های انرژی حیاتی اوکراین توسط روسیه، فولادسازان داخلی خود را با تعلیق تولید تطبیق می ‌دادند.

تصویر زیر نتایج تولید فولادسازان مستقر در اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ را نشان می دهد.

در سال ۲۰۲۳ فولادسازان مستقر در اوکراین تولید محصولات فولادی را به ۵.۳۷ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان تولد محصولات فولادی توسط فولادسازان اوکراینی در سال ۲۰۲۳ حدود ۰.۴ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

بررسی ها نشان می دهد میزان تولید آهن خام در اوکراین در سال ۲۰۲۳ به ۶ میلیون تن رسید که نسبت به سال ۲۰۲۲ با کاهش ۶.۱ درصدی همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان تولید فولاد در اوکراین در سال ۲۰۲۳ به ۶.۲۳ میلیون تن رسید که نسبت به سال قبل حدود ۰.۶ درصد افت داشته است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند صنعت فولاد داخلی اوکراین افزایش یافته است یا به سطوح سال ۲۰۲۲ نزدیک شده است، این در حالی است که عمده تولید محصولات فولادی توسط اوکراین در ژانویه تا فوریه قبل از جنگ بوده است. باید توجخ داشت که شرکت ها به تدریج در حال تطبیق با انجام کسب و کار هستند، اما قابلیت های محدود لجستیک هنوز هم تأثیر منفی بر عملکرد دارد.

به نقل از برخی تاجران، میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده از اوکراین در سال ۲۰۲۳ به ۱.۷۸ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان صادرات محصولات ذکر شده از اوکراین در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۱ به ترتیب ۲.۴۷ میلیون تن و ۸.۳۴ میلیون تن بوده است.

فعالان بازار در روز جمعه (۱۶ فوریه) اعلام کردند میزان واردات محصولات فولادی نورد شده به اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۱.۱۸ میلیون تن گزارش شده است. باید توجه داشت که میزان واردات محصولات فولادی نورد شده به اوکرانی در سال  ۲۰۲۲ حدود ۶۲۱.۶ هزار تن و در سال ۲۰۲۱ حدود ۱.۱۲ میلیون تن بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.