پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی اوکراین افزایش یافت

شناسه : 82914 02 اسفند 1402 - 13:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی از اوکراین در ژانویه 2024 حدود 65 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی اوکراین افزایش یافت
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۶۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

* بررسی میزان درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی از اوکراین

به گزارش آرتان پرس، سرویس گمرک دولتی، اینترفاکس-اوکراین اعلام کرد اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ درآمد خود از صادرات محصولات فولادی را به ۲۷۴.۱ میلیون دلار رساند. این در حالی است که میزان درآمد اوکراین از صادرات محصولات فولادی در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۶۵.۴ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۱۹ فوریه) اعلام کردند در ژانویه ۲۰۲۴ محصولات فولادی حدود ۸.۱ درصد از کل درآمد حاصل از صادرات کالا را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که در ژانویه ۲۰۲۳، سهم این محصولات از صادرات اوکراین حدود ۵.۳ درصد بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، در ماه نوامبر ۲۰۲۳ درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی ۱۷۴.۳۸ میلیون دلار و در ماه اکتبر ۱۷۵.۸۷ میلیون دلار بوده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ میزان درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی را به ۶۴.۳۳ میلیون دلار رسانده است. این در حالی است که میزان درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۳.۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد داشته است.

به نقل از برخی تجار، اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴، میزان درآمد حاصل از واردات محصولات فولادی را به ۷۲.۶۵ میلیون دلار رساند. این در حالی است که میزان درآمد حاصل از واردات محصولات فولادی به اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۴۱.۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است.  

همچنین تحلیل گران اعلام کردند در دسامبر ۲۰۲۳، درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی از اوکراین به ۲۱۴.۵ میلیون دلار رسید، این در حالی است که درآمد حاصل از صادرات این محصولات در ماه نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۷۴.۳۸ میلیون دلار گزارش شده است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان درآمد حاصل از واردات این محصولات به اوکراین در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۰۷.۳۷ میلیون دلار گزارش شده است. این در حالی است که درآمد حاصل از واردات محصولات فولادی در ماه قبل حدود ۷۴.۱۹ میلیون دلار بوده است.

در سال ۲۰۲۳، فولادسازان مستقر در اوکراین میزان تولید محصولات فولادی نورد شده را به ۵.۳۷ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۰.۴ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۱۹ فوریه) اعلام کردند میزان تولید آهن خام در طول سال ۲۰۲۳ در اوکراین به ۶ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید آهن خام اوکرانی در سال ۲۰۲۳ حدود ۶.۱ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش داشته است. بررسی ها نشان می دهد میزان تولید محصولات فولادی در اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۶.۲۳ میلیون تن بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۰.۶ درصدی همراه بوده است.

به نقل از برخی تجار، صنعت فولاد داخلی اوکراین در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته یا به سطوح سال ۲۰۲۲ نزدیک شده است، به طوری که عمده تولید محصولات فولادی اوکراین در ژانویه تا فوریه قبل از جنگ بوده است. باید توجه داشت که شرکت ها به تدریج در حال تطبیق با انجام کسب و کار هستند، اما قابلیت های محدود لجستیک هنوز هم تأثیر منفی بر عملکرد شرکت ها دارد.

در این میان معامله گران در روز دوشنبه (۱۹ فوریه) گزارش دادند فولادسازان مستقر در اوکراین میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده در سال ۲۰۲۳ را به ۱.۷۸ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده از اوکراین در سال ۲۰۲۲ برابر ۲.۴۷ میلیون تن و در سال ۲۰۲۱ برابر ۸.۳۴ میلیون تن بوده است.

به نقل از برخی منابع، در سال ۲۰۲۳، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده به اوکراین به ۱.۱۸ میلیون تن رسیده است. بررسی ها نشان می دهد اوکراین میزان واردات محصولات فولادی نورد شده را در سال ۲۰۲۲ به ۶۲۱.۶ هزار تن و در سال ۲۰۲۱ به ۱.۱۲ میلیون تن رساند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.