پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش واردات محصولات فولادی از اوکراین به اتحادیه اروپا

شناسه : 83082 15 اسفند 1402 - 16:00
با توجه به داده های منتشر شده، اتحادیه اروپا واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین را در سال 2023 حدود 2.8 درصد نسبت به سال قبل کاهش داد.
کاهش واردات محصولات فولادی از اوکراین به اتحادیه اروپا
پ
پ

اتحادیه اروپا واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین را در سال ۲۰۲۳ حدود ۲.۸ درصد نسبت به سال قبل کاهش داد.

* بررسی میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به اتحادیه اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، داده های Eurostat نشان می دهد اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین را به ۱.۰۳ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به اروپا در در سال ۲۰۲۳ حدود  2.8 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. همچنین بررسی ها نشان می دهد به لحاظ پولی ارزش واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به اتحادیه اروپا در مدت ذکر شده حدود ۵۳۱ میلیون دلار بوده است که نسبت به سال قبل با کاهش ۲۳ درصدی همراه بوده است.

فعالان بازار در روز شنبه (۲ مارس) اعلام کردند در دسامبر ۲۰۲۳، میزان تحویل محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به کشورهای اتحادیه اروپا به ۹۲.۶۴ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان واردات محصولات نیمه تمام از اوکراین به اتحادیه اروپا در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۶.۶ درصد نسبت به ماه قبل و ۶۲.۷ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

همچنین بررسی ها نشان می دهد به لحاظ پولی ارزش واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به اتحادیه اروپا در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۴۶.۱ میلیون دلار بوده است که نسبت به سال قبل با افزایش ۳۰.۵ درصدی همراه بوده است.

منابع خبری اعلام کردند بزرگترین وارد کنندگان محصولات فولادی نیمه تمام ساخت اوکراین در بین کشورهای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ شامل کشورهای زیر بوده است:

  • طبق داده های منتشر شده، لهستان در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۵۲.۳ هزار تن محصول فولادی نیمه تمام ساخت اوکراین وارد کرد. این در حالی است که میزان واردات محصولات ذکر شده در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۹.۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ رشد داشته است.
  • بررسی ها نشان می دهد کشور بلغارستان در سال ۲۰۲۳ حدود ۵۱۳.۵ هزار تن محصول فولادی نیمه تمام ساخت اوکراین وارد کرد که نسبت به سال ۲۰۲۲ با افزایش ۲۳.۴ درصدی همراه بوده است.
  • میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام ساخت اوکراین به کشور ایتالیا در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۱۲ هزار تن بوده است که نسبت به سال قبل ۶۴.۶ درصد افت داشته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند در دسامبر ۲۰۲۳، کشور لهستان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین را به ۱۱.۳ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به لهستان در دسامبر ۲۰۲۳ با ۵۶.۳ درصد افزایش نسبت به ماه نوامبر ۲۰۲۳ همراه بوده است.

به نقل از برخی تاجران، بلغارستان میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین را در دسامبر ۲۰۲۳ به ۵۷.۳ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به بلغارستان در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۱.۹ درصد نسبت به ماه قبل افزایش است.

بررسی ها نشان می دهد ایتالیا در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۰.۴ هزار تن محصول فولادی نیمه تمام از اوکراین وارد کرد. این در حالی است که میزان واردات محصولات ذکر شده به ایتالیا در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۳.۹ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته است.

تصویر زیر میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد.

همچنین تحلیل گران بازار در روز شنبه (۲ مارس) اعلام کردند اوکراین در سال ۲۰۲۳، صادرات محصولات فولادی نیمه تمام را به ۱.۲۰۳ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۶.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

به نقل از برخی تاجران، مقایسه با سال ۲۰۲۱ قبل از جنگ، میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به خارج از کشور حدود ۸۲.۲ درصد یا ۵.۵۷ میلیون تن کاهش داشته است. بررسی ها نشان می دهد درآمد شرکت های داخلی اوکراین از صادرات محصولات فولادی نیمه تمام در سال ۲۰۲۳ به ۶۰۸.۵۲ میلیون دلار رسید که نسبت به سال ۲۰۲۲ با کاهش ۴۸.۹ درصدی همراه بوده است.

فعالان بازار اعلام کردند بزرگترین مصرف کنندگان محصولات فولادی نیمه تمام ساخت اوکراین در سال ۲۰۲۳ شامل بلغارستان، لهستان و ایتالیا بوده است. این در حالی است که میزان خرید محصولات فولادی نیمه تمام ساخت اوکراین در سال ۲۰۲۳ توسط بلغارستان حدود ۳۶.۷ درصد، لهستان حدود ۲۳ درصد و ایتالیا حدود ۹.۶ درصد بوده است.

به نقل از برخی تاجران، در سال ۲۰۲۳ شرکت های فولادسازی مستقر در اوکراین در مواجهه با توانایی های لجستیکی محدود و شرایط نامطلوب بازار جهانی به فعالیت خود ادامه دادند. بررسی ها نشان می دهد شرکت ‌های اصلی تولید کننده محصولات فولای مستقر در اوکراین که شامل شرکت‌های گروه متین وست (Kametstal و Zaporizhstal) و ArcelorMittal Kryvyi Rih است، در سال ۲۰۲۳ به ترتیب با نرخ بهره‌برداری از ظرفیت ۶۵ تا ۷۵ درصد و ۲۰ تا ۳۰ درصد فعالیت کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.