پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش تولید جهانی محصولات فولادی

شناسه : 83115 14 اسفند 1402 - 16:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ژانویه 2024 حدود 1.6 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.
کاهش تولید جهانی محصولات فولادی
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۱.۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.

* بررسی میزان تولید جهانی محصولات فولادی

به گزارش آرتان پرس، رتبه بندی جهانی ۷۱ کشور تولید کننده محصولات فولادی توسط انجمن جهانی فولاد نشان می دهد تولید جهانی محصولات فولادی در ژانویه ۲۰۲۴ به ۱۴۸.۱ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ژانویه ۲۰۲۴ با کاهش ۱.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ماه ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۹.۱ درصد نسبت به دسامبر ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز یکشنبه (۳ مارس) اعلام کردند مجموع کل تولید محصولات فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ به ۷.۲ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشورها در ژانویه ۲۰۲۴ حدود  4 درصد نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

با توجه به داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، ده کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی در ژانویه ۲۰۲۴ شامل موارد زیر است:

 • بررسی ها نشان می دهد چین در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۷۷.۲ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ حدود ۶.۹ درصد افت داشته است.
 • همچنین به نقل از برخی منابع خبری، هند دومین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۱۲.۵ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در ژانویه ۲۰۲۴ نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ با رشد ۷.۳ درصدی همراه بوده است. 
 • معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور ژاپن نیز در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۷.۳ میلیون تن بوده است که نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ رشد ۰.۶ درصدی را تجربه کرده است.
 • باید توجه داشت که ایالات متحده آمریکا چهارمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۶.۸ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در ژانویه ۲۰۲۴ با کاهش ۰.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ همراه بوده است.
 • تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور روسیه نیز در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۶.۲ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ حدود ۱.۲ درصد افزایش داشته است.
 • بررسی ها نشان می دهد ششمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی کشور کره جنوبی است که در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۵.۷ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ با افزایش ۱.۵ درصدی همراه بوده است.      
 • همچنین به نقل از برخی منابع خبری، ترکیه هفتمین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۳.۲ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ رشد ۲۴.۷ درصدی را تجربه کرده است.
 • تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور آلمان نیز در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۲.۹ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ حدود ۰.۹ درصد افت داشته است.
 • معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور ایران نیز در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۲.۶ میلیون تن بوده است که نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ حدود ۳۹.۳ درصد رشد داشته است.
 • باید توجه داشت که کشور برزیل دهمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۲.۵ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در ژانویه ۲۰۲۴ با کاهش ۷.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ همراه بوده است.  

میزان تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۲۳  به ۱.۸۵ میلیارد تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۰.۱ درصدی همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، مجموع کل تولید محصولات فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین سال ۲۰۲۳ به ۸۸.۱ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشورها در سال ۲۰۲۳ حدود  4.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

تصویر زیر میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ژانویه ۲۰۲۴ در ۱۰ کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی و میزان تغییرات آن نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

در این میان معامله گران گزارش دادند اوکراین در سال ۲۰۲۳ تولید محصولات فولادی را ۰.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش داد و به ۶.۲ میلیون تن رساند. به این ترتیب کشور اوکراین به دلیل جنگ، به رتبه ۲۴ در رده بندی تولیدکنندگان فولاد جهان بر أساس رتبه بندی انجمن جهانی فولاد رسید. این در حالی است که این کشور در سال ۲۰۲۲ در رتبه ۲۵ قرار داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.