پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

رشد ۲۴.۷ درصدی تولید فولاد ترکیه

شناسه : 83178 17 اسفند 1402 - 12:00

در حالی تولید فولاد ترکیه در ژانویه جاری ۲۴.۷ درصد رشد داشته است که انجمن فولاد این کشور پیش بینی کرده است تولید فولاد ترکیه تا پایان سال جاری میلادی از ۴۰.۴ میلیون تن فراتر برود.

رشد ۲۴.۷ درصدی تولید فولاد ترکیه
پ
پ

در حالی تولید فولاد ترکیه در ژانویه جاری ۲۴.۷ درصد رشد داشته است که انجمن فولاد این کشور پیش بینی کرده است تولید فولاد ترکیه تا پایان سال جاری میلادی از ۴۰.۴ میلیون تن فراتر برود.

* روند صنعت فولاد ترکیه متفاوت با کل اقتصاد این کشور است

به گزارش آرتان پرس، بر اساس جدیدترین گزارشی که توسط SteelOrbis منتشر شده است، انتظار می‌رود صادرات محصولات فولادی ترکیه در سال جاری رشد کند و تولید فولاد ممکن است تا سال ۲۰۲۴ در این کشور از ۴۰.۴ میلیون تن فراتر رود.

در این گزارش آمده است صنعت فولاد ترکیه روندهایی را نشان می‌دهد که با کل اقتصاد این کشور متفاوت است. در واقع بر اساس داده‌های موجود در سال ۲۰۲۲ اقتصاد ترکیه ۵.۶ درصد و در سال ۲۰۲۳ نیز ۵.۵ درصد رشد در حالی که بخش فولاد این نیز کشور در سال‌های نامبرده به ترتیب ۱۲.۹ درصد و ۴.۰ درصد کاهش یافت.

از سوی دیگر نرخ بهره برداری جهانی از ظرفیت در این صنعت در سال‌های اخیر ۷۵ تا ۸۰ درصد بوده است، در حالی که در صنعت فولاد ترکیه این میزان در سال گذشته ۵۶.۸ درصد بوده است. به گفته ویسل یابان دبیر کل TCUD، انتظار می‌رود در آینده حداقل به ۷۰ درصد افزایش یابد.

وی عملکرد ضعیف بخش فولاد ترکیه را به ویژه به رقابت با چین نسبت می‌دهد که تأثیر جهانی نیز داشته است.

* رشد ۲۴.۷ درصدی تولید فولاد ترکیه در ژانویه ۲۰۲۴

دبیر کل انجمن فولاد ترکیه می‌گوید:

طبق گزارشات این انجمن، در ژانویه ۲۰۲۴، تولید فولاد در ترکیه ۲۴.۷ درصد در سال (به ۳.۲ میلیون تن)، مصرف فولاد تخت ۳۳.۶ درصد در سال افزایش یافت و ارقام فوریه حتی دلگرم کننده تر است.

بر اساس گزارش تحلیل بازار، دبیر کل انجمن فولاد ترکیه همچنین در خصوص تلاش‌های کربن زدایی این کشور اظهار نظر کرد و گفت:

این کشور مشمول اقدامات حفاظتی مشابهی مانند چین، ویتنام، تایوان و کره جنوبی است، اگرچه از نظر تحول سبز با کشورهای اتحادیه اروپا برابری می‌کند. البته اتحادیه اروپا ترکیه را یک تهدید می‌بیند و به هر دو طرف آسیب می‌زند.

گفتنی است، طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، فولاد سازان ترکیه در سال ۲۰۲۳ تولید فولاد را ۴ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش دادند و به ۳۳.۷۱۴ میلیون تن رساندند. در سال گذشته یعنی سال ۲۰۲۳ نیز میانگین تولید ماهانه فولاد در این کشور به ۲.۸۱ میلیون تن رسید که نسبت به سال قبل تر ۴.۰۴ درصد کاهش داشت.

بنابر تازه‌ترین گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در ۱۰ ماهه سال جاری، ۶ میلیون و ۳۱۸ هزار تن بوده که با احتساب صادرات ۱ میلیون و ۲۹۷ هزار تن آهن اسفنجی، صادرات آهن و فولاد ایران به بیش از ۷ میلیون تن رسیده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.