پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش صادرات محصولات فولادی چین

شناسه : 83209 20 اسفند 1402 - 12:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی چین از ژانویه تا فوریه 2024 حدود 32.6 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است.
افزایش صادرات محصولات فولادی چین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی چین از ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ حدود ۳۲.۶ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است.

* بررسی میزان صادرات محصولات فولادی

به گزارش آرتان پرس، داده های انجمن آهن و فولاد چین (CISA) نشان می دهد شرکت های فولادی چین صادرات محصولات فولادی خود را در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ به ۱۵.۹۱ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی از چین در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ حدود ۳۲.۶ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد میزان محموله های فولادی صادراتی از چین در سال ۲۰۲۳ به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۶ رسیده است.  

فعالان بازار اعلام کردند متوسط قیمت صادراتی محصولات فولادی از چین در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ به ۷۹۱.۷ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت محصولات فولادی صادراتی از چین در مدت ذکر شده حدود ۳۲.۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت.

بررسی ها نشان می دهد میزان واردات محصولات فولادی به چین در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ به ۱.۱۳ میلیون تن رسید. باید توجه داشت که میزان واردات محصولات فولادی به چین در مدت ذکر شده حدود  8.1 درصد کمتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ بوده است.

در این میان معامله گران در روز شنبه (۹ مارس) گزارش دادند متوسط قیمت محصولات فولادی وارداتی به چین در ماه های در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ به ۱۶۵۱ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که متوسط قیمت محصولات فولادی وارداتی به چین در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ حدود ۵.۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش داشته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان واردات سنگ آهن توسط فولادسازان چینی در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ به ۲۰۹.۴۵ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن به چین در این مدت با افزایش ۸.۱ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میانگین قیمت سنگ آهن وارداتی به چین در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ به ۱۳۱.۱ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که میانگین قیمت سنگ آهن وارداتی به چین در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ حدود ۱۳.۶ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد افزایش واردات سنگ آهن به چین ناشی از آن بود که فولادسازان فعالانه ذخایر خود را برای تامین نیازهای تولید در طول تعطیلات یک هفته ای سال نو قمری و بعد از آن تکمیل می کردند. باید توجه داشت که حجم واردات مربوط به این دو ماه رکورد بالایی را ثبت کرده است.

به نقل از برخی تاجران، در عین حال، افزایش واردات سنگ معدن به چین به کاهش قیمت کالاها و افزایش ذخایر بندر کمک کرده است. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴، قیمت سنگ آهن ۱۹ درصد کاهش یافت. این در حالی است که ذخایر سنگ آهن در بنادر اصلی چین در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ به ۱۳۴.۹ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با بیش از ۱۶ درصد افزایش همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد میزان ذخایر سنگ آهن در بنادر اصلی چین در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ به بالاترین حد خود از مارس ۲۰۲۳ رسیده است.

شرکت های فولادی چین صادرات محصولات فولادی خود را در سال ۲۰۲۳ به ۹۰.۳ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی از چین در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۶.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش یافت.

فعالان بازار در روز شنبه (۹ مارس) اعلام کردند میزان واردات محصولات فولادی به چین در سال ۲۰۲۳ به ۷.۶۴ میلیون تن رسید. باید توجه داشت که میزان واردات محصولات فولادی به چین در طول سال ۲۰۲۳ حدود  27.6 درصد کمتر از سال ۲۰۲۲ بوده است.

به نقل از برخی تاجران، میزان واردات سنگ آهن به چین در سال ۲۰۲۳ حدود ۱.۱۷۹ میلیارد تن گزارش شده است. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن به چین در سال ۲۰۲۳ با ۶.۶ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.