دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش مصرف محصولات فولادی در اتحادیه اروپا

شناسه : 83508 25 فروردین 1403 - 12:00
با توجه به داده های منتشر شده، پیش بینی می شود که میزان مصرف محصولات فولادی اتحادیه اروپا در سال 2024  حدود 5.6 درصد افزایش یابد.
افزایش مصرف محصولات فولادی در اتحادیه اروپا
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، پیش بینی می شود که میزان مصرف محصولات فولادی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۴  حدود ۵.۶ درصد افزایش یابد.

* بررسی میزان مصرف محصولات فولادی در اتحادیه اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، انجمن فولاد اروپا EUROFER انتظار دارد مصرف ظاهری محصولات فولادی در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۴ نسبت به سال ۲۰۲۳ حدود ۵.۶ درصد رشد کرده و به ۱۳۷ میلیون تن برسد.

فعالان بازار در روز جمعه (۱۲ آوریل) اعلام کردند انجمن فولاد اروپا EUROFER همچنین پیش بینی کرده در سال ۲۰۲۵، میزان مصرف محصولات فولادی در اتحادیه اروپا به ۱۴۰ میلیون تن خواهد رسید که نسبت به سال قبل با رشد ۲.۹ درصدی همراه بوده است. باید توجه داشت که این داده ها در بررسی چشم انداز اقتصاد و بازار محصولات فولادی ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۵ انجمن فولاد اروپا EUROFER بیان شده است.

به نقل از چندین منبع خبری، انجمن فولاد اروپا EUROFER اعلام کرده بود که در سال ۲۰۲۳، مصرف ظاهری محصولات فولادی در اتحادیه اروپا با ۶.۳ درصد کاهش نسبت به سال ۲۰۲۲ به ۱۲۹ میلیون تن برسد. این در حالی است که در سال ۲۰۲۳ مصرف ظاهری محصولات فولادی در اتحادیه اروپا نسبت به سال قبل ۶.۵ درصد کاهش یافت. بنابراین، در سال ۲۰۲۳، تقاضا برای محصولات فولادی در اتحادیه اروپا به سطح سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است زیرا دوره سختی برای صنعت جهانی به دلیل همه گیری ویروس کرونا به شمار می رفت.

در این میان معامله گران در روز جمعه (۱۲ آوریل) گزارش دادند در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳، مصرف ظاهری محصولات فولادی در اتحادیه اروپا برای ششمین سه ماهه متوالی کاهش یافت و به ۳۰.۴ میلیون تن رسید. باید توجه داشت که میزان مصرف محصولات فولادی در اتحادیه اروپا در سه ماهه سوم ۲۰۲۳ با کاهش ۳.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل همراه بوده است.

به نقل از برخی تاجران، کاهش فعلی مصرف آشکار محصولات فولادی در اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به دلیل اختلالات ناشی از جنگ در اوکراین، قیمت های بی سابقه انرژی و هزینه های تولید آغاز شد.

انجمن فولاد اروپا EUROFER اعلام کرد که میزان تقاضا در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ به طور قابل توجهی بدتر شد و انتظار می رود این روند منفی حداقل تا سال ۲۰۲۴ ادامه داشته باشد. باید توجه داشت که کاهش تقاضا برای محصولات فولادی در اتحادیه اروپا در نتیجه افزایش نا اطمینانی اقتصاد جهانی، نرخ بهره بالا و ضعف کلی در تولید می باشد.

همچنین تحلیل گران بازار گزارش دادند در سال ۲۰۲۴، با چشم انداز صنعتی مطلوب تر و بهبود تقاضا برای محصولات فولادی، مصرف ظاهری این محصولات بهبود خواهد یافت. انجمن فولاد اروپا EUROFER اضافه می کند که در عین حال، پویایی کلی تقاضا در بازار داخلی اتحادیه اروپا بسیار نامشخص است.

فولادسازان اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ میزان تولید محصولات فولادی را به ۱۲۶.۳ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی توسط فولادسازان اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ حدود ۷.۴ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان تولید محصولات فولادی در اتحادیه اروپا در دسامبر ۲۰۲۳ به ۹.۱ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در اتحادیه اروپا در دسامبر ۲۰۲۳ با ۲.۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال قبل همراه بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.