دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش میزان صادرات میلگرد فولادی ترکیه

شناسه : 83517 25 فروردین 1403 - 14:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات میلگرد فولادی از ترکیه در سال 2023 حدود 37.7 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
کاهش میزان صادرات میلگرد فولادی ترکیه
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات میلگرد فولادی ترکیه در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۷.۷ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

* بررسی میزان صادرات میلگرد فولادی از ترکیه

به گزارش آرتان پرس، بر اساس داده های اولیه ارائه شده توسط موسسه آمار ترکیه (TUIK)، میزان صادرات میلگرد فولادی از ترکیه در سال ۲۰۲۳ به ۳.۳۹ میلیون رسید. این در حالی است که میزان صادرات میلگرد فولادی از ترکیه در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۷.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش داشته است.

فعالان بازار در روز جمعه (۱۲ آوریل) اعلام کردند فولادسازان مستقر در ترکیه در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۳۳۵.۳۶ هزار تن میلگرد فولادی به کشورهای دیگر صادر کردند. این در حالی است که میزان صادرات میلگرد فولادی از ترکیه در دسامبر ۲۰۲۳ نسبت به نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۹.۹ درصد و نسبت به دسامبر ۲۰۲۲ حدود ۲۳ درصد افزایش داشته است.

به نقل از چندین منبع خبری، درآمد حاصل از صادرات میلگرد فولادی از ترکیه در سال ۲۰۲۳  بالغ بر ۲.۱۳ میلیارد دلار دلار بوده است. این در حالی است که درآمد حاصل از صادرات میلگرد فولادی از ترکیه در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۹۸.۶۹ میلیون دلار گزارش شد. این در حالی است که شاخص ذکر شده در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۲۵.۲ درصد نسبت به ماه قبل و ۴.۸ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

در این میان معامله گران در روز جمعه (۱۲ آوریل) گزارش دادند در سال ۲۰۲۳، مقصد اصلی صادرات میلگرد فولادی تولید شده در ترکیه، شامل اسرائیل و یمن بود. بررسی ها نشان می دهد در سال ۲۰۲۳ حدود ۷۲۶.۴۱ هزار تن میلگرد فولادی از ترکیه به اسرائیل ارسال شد که حدود ۲۹.۹ درصد نسبت به سال قبل افت داشت.

به نقل از برخی تاجران، حدود ۷۳۰.۳ هزار تن میلگرد فولادی از ترکیه به یمن در سال ۲۰۲۳ ارسال شد که نسبت به سال قبل رشد ۱.۵ درصدی را تجربه کرده است. بررسی ها نشان می دهد میزان صادرات میلگرد فولادی از ترکیه به اتیوپی در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۴۶ هزار تن بوده است که نسبت به سال قبل حدود ۲۰۷ درصد رشد داشته است.

همچنین تحلیل گران بازار گزارش دادند کاهش مصرف میلگرد فولادی تولید شده در ترکیه توسط اسرائیل به دلیل عملیات نظامی در این کشور، کل صادرات ترکیه را تحت تاثیر قرار داد.

ترکیه در سال ۲۰۲۳ میزان تولید محصولات فولادی را به ۳۳.۷۱۴ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی ترکیه در سال ۲۰۲۳ حدود ۴ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میانگین تولید ماهانه محصولات فولادی توسط کشور ترکیه در سال ۲۰۲۳ به ۲.۸۱ میلیون تن رسید. این در حالی است که میانگین تولید ماهانه محصولات فولادی ترکیه در سال ۲۰۲۳ حدود ۴.۰۴ درصد نسبت به سال قبل اف داشته است.

فعالان بازار اعلام کردند میزان صادرات محصولات فولادی از کشور ترکیه در سال ۲۰۲۳ به ۱۰.۵ میلیون تن در سال رسید. این در حالی است که شاخص ذکر شده با کاهش ۳۰.۶ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

به نقل از برخی تاجران، درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی از ترکیه در سال ۲۰۲۳ حدود ۸.۳ میلیارد دلار گزارش شده است که نسبت به سال قبل کاهش ۴۰.۷ درصدی را تجربه کرده است.

بررسی ها نشان می دهد میزان واردات محصولات فولادی به ترکیه در سال ۲۰۲۳ به ۱۷.۱ میلیون تن رسید که نسبت به سال قبل حدود ۱۵.۵ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که هزینه واردات محصولات فولادی به کشور ترکیه در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۴.۶ میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال قبل با کاهش ۶.۱ درصدی همراه بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.