دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین

شناسه : 83544 26 فروردین 1403 - 9:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان قراضه فولادی جمع آوری شده توسط اوکراین در ژانویه 2024 حدود 21 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت.
کاهش جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان قراضه فولادی جمع آوری شده توسط اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۲۱ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت.

* بررسی میزان قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین

به گزارش آرتان پرس، داده های انجمن فلزات ثانویه اوکراین (UAVtormet) نشان می دهد در ماه ژانویه ۲۰۲۴، حجم جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین به ۱۱۸.۳ هزار تن رسید. این در حالی است که حجم جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین در در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۲۱ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

باید توجه داشت که حجم جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۹۵.۵ درصد نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ رشد داشته است که عمدتاً به دلیل پایه مقایسه پایین است.

فعالان بازار اعلام کردند میزان عرضه قراضه فولادی به شرکت های فولادسازی در اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ به ۹۵.۵ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان عرضه قراضه فولادی به شرکت های فولادسازی در اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۲۲.۹ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته و نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ با افزایش ۹۳.۳ درصدی همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ بالغ بر ۱۷.۲ هزار تن گزارش شده است. این در حالی است که میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در مدت ذکر شده حدود ۲۰ درصد کمتر از دسامبر ۲۰۲۳ بوده است. باید توجه داشت که میزان محموله های قراضه فولادی ارسال شده از اوکراین به خارج از کشور در ژانویه ۲۰۲۴ نسبت به ژانویه سال گذشته ۲.۱ برابر افزایش یافته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند میزان واردات قراضه فولادی به اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ به ۰.۱۳ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان واردات قراضه فولادی به اوکراین در ژانویه ۲۰۲۴ حدود ۳۵ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

انجمن فلزات ثانویه اوکراین (UAVtormet ) پیش بینی می کند که میزان جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین در سال ۲۰۲۴ به ۱.۵ تا ۱.۷ میلیون تن خواهد رسید. بررسی ها نشان می دهد میزان عرضه داخلی مواد خام به کارخانه های فولادی در سال ۲۰۲۴ حدود ۱.۲ تا ۱.۴ میلیون تن خواهد بود. همچنین طبق پیش بینی های انجام شده میزان صادرات مواد خام از اوکراین در سال ۲۰۲۴ به ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن خواهد رسید.

میزان جمع آوری قراضه در اوکراین در سال ۲۰۲۳ به ۱.۲۷ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۸.۱ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ رشد داشته است.

همچنین تحلیل گران بازار در روز جمعه (۱۲ آوریل) اعلام کردند در سال میزان عرضه قراضه فولادی به فولادسازان مستقر در اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود به ۱.۰۳۴ میلیون تن گزارش شد. باید توجه داشت که میزان عرضه قراضه فولادی در اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۵.۴ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

فعالان بازار اعلام کردند قراضه فولادی یک ماده خام استراتژیک برای صنعت فولاد جهانی به منظور دستیابی به اهداف بی طرفی کربن است. باید توجه داشت که اکثر کشورهای توسعه یافته طرفدار ممنوعیت صادرات قراضه فولادی برای حفظ مواد خام حیاتی در زمینه صنعت فولاد سبز هستند.

به نقل از برخی تاجران، اتحادیه اروپا ممکن است در کمتر از ۵ سال از یک صادرکننده به یک واردکننده قراضه فولادی تبدیل شود، زیرا فولادسازان جهانی به کوره های قوس الکتریکی روی می آورند، بنابراین رقابت برای این ماده خام تشدید خواهد شد.

در این میان معامله گران در روز جمعه (۱۲ آوریل) گزارش دادند به طور خاص، اتحادیه تولید کنندگان فولاد اروپا (EUROFEER) از اتحادیه اروپا حمایت می کند تا قراضه فولادی را در لیست مواد خام حیاتی قرار دهد، زیرا افزایش دسترسی به قراضه فولادی رقابت طولانی مدت فولادسازان اروپایی را تضمین می کند و از افزایش انتشار کربن جلوگیری می کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.