شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 11 ذو القعدة 1445 Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش تولید جهانی آهن خام

شناسه : 83775 05 اردیبهشت 1403 - 16:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید جهانی آهن خام در مارس 2024 حدود 5 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است.
کاهش تولید جهانی آهن خام
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید جهانی آهن خام در ماه مارس ۲۰۲۴ حدود ۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است.

* بررسی تولید جهانی آهن خام

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، وب سایت خبری Ukrmetalurgprom با استناد به داده های انجمن جهانی فولاد اعلام کرد تولید جهانی آهن خام در مارس ۲۰۲۴ به ۱۱۸.۲۷ میلیون تن رسیده است. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن خام در مارس ۲۰۲۴ حدود ۲.۵ درصد نسبت به فوریه ۲۰۲۴ افزایش یافته است. باید توجه داشت که میزان تولید جهانی آهن خام در مارس ۲۰۲۴ حدود ۵ درصد نسبت به ژانویه ۲۰۲۴ رشد داشته است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۲۳ آوریل) اعلام کردند میزان تولید جهانی آهن خام به روش کوره بلند برای مارس ۲۰۲۴ بالغ بر ۱۰۸.۵۶میلیون تن بوده است. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن خام به روش کوره بلند در مارس ۲۰۲۴ با رشد ۱.۸ درصدی نسبت به ماه قبل و افت ۲.۸ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد میزان تولید جهانی آهن خام به روش آهن اسفنجی در مارس ۲۰۲۴ حدود ۹.۷۱ میلیون تن بوده است. باید توجه داشت که میزان تولید جهانی آهن خام به روش آهن اسفنجی در مارس ۲۰۲۴ حدود ۱۱.۴ درصد نسبت به ماه قبل و ۱۶.۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد داشته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند در ژانویه تا مارس ۲۰۲۴، میزان تولید جهانی آهن خام به ۳۴۵.۹۵ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن خام در سه ماه نخست ۲۰۲۴ با کاهش ۰.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ همراه بوده است.

به نقل از برخی تاجران، به ویژه  در ژانویه تا مارس ۲۰۲۴ حدود ۳۱۷.۸۶ میلیون تن آهن خام به روش کوره بلند و ۲۸.۰۹ میلیون تن آهن اسفنجی در جهان تولید شد.

به نقل از چندین منبع خبری، بزرگترین کشورهای تولید کننده آهن خام در ژانویه تا مارس ۲۰۲۴ شامل موارد زیر بوده است:

  • بررسی ها نشان می دهد کشور چین در ژانویه تا مارس ۲۰۲۴ حدود ۲۱۳.۳۹ میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲.۹ درصد افت داشته است.
  • به نقل از برخی منابع خبری، میزان آهن خام تولید شده در بهارات (هند) در ژانویه تا مارس ۲۰۲۴ حدود ۳۵.۷۳ میلیون تن بوده است که نسبت به سال قبل با افزایش ۸.۱ درصدی همراه بوده است.
  • معامله گران اعلام کردند کشور ژاپن در ژانویه تا مارس ۲۰۲۴ حدود ۱۵.۳۹ میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱.۸ درصد افت داشته است.
  • باید توجه داشت که میزان آهن خام تولید شده در فدراسیون روسیه در ژانویه تا مارس ۲۰۲۴ حدود ۱۵.۲۴ میلیون تن بوده است که نسبت به سال قبل با کاهش ۰.۳ درصدی همراه بوده است.
  • بررسی ها نشان می دهد کشور کره جنوبی در ژانویه تا مارس ۲۰۲۴ حدود ۱۰.۹۹میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۰.۹ درصد رشد داشته است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند اوکراین برای مارس ۲۰۲۴ حدود ۵۳۸ هزار تن آهن خام تولید کرد که ۸.۶ درصد نسبت به ماه قبل و ۱۵.۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ افزایش داشته است. باید توجه داشت که میزان تولید آهن خام در اوکراین در سه ماه نخست ۲۰۲۴ حدود ۱.۵۹ میلیون تن بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۳۲.۱ درصد رشد داشته است.

بنابراین طبق بررسی های انجام شده، کشور اوکراین در رتبه بندی تولید کنندگان جهانی آهن در سال ۲۰۲۳ در رتبه پانزدهم قرار دارد. باید توجه داشت که رتبه اوکراین در رتبه بندی تولید کنندگان جهانی آهن بالاتر از فرانسه قرار دارد که حدود ۱۷ هزار تن آهن خام در ماه مارس تولید کرده بود.

تولید جهانی آهن خام در سال ۲۰۲۳ به ۱.۴۱ میلیارد تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن خام در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ با ۱.۱ درصد افزایش همراه بوده است.

همچنین طبق بررسی های انجام شده، میزان تولید جهانی آهن خام به روش کوره بلند در سال ۲۰۲۳ حدود ۱.۲۹ میلیارد تن اعلام شد. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن اسفنجی در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۲۰.۱۵ میلیون تن گزارش شده است

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.