یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 ذو القعدة 1445 Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش صادرات محصولات فولادی چین

شناسه : 84121 23 اردیبهشت 1403 - 12:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی از چین در ژانویه تا آوریل 2024 حدود 27 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است.
افزایش صادرات محصولات فولادی چین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی از چین در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ حدود ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است.

* بررسی میزان صادرات محصولات فولادی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، داده های انجمن آهن و فولاد چین (CISA) نشان می دهد شرکت های فولادی چین صادرات محصولات فولادی خود را در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ به ۳۵.۰۲ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی از چین در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ حدود ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد میزان محموله های فولادی صادراتی از چین در سال ۲۰۲۳ به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۶ رسیده بود.  

فعالان بازار در روز شنبه (۱۱ می) اعلام کردند میزان واردات محصولات فولادی به چین در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ به ۲.۴ میلیون تن رسید. باید توجه داشت که میزان واردات محصولات فولادی به چین در مدت ذکر شده حدود ۳.۷ درصد کمتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان واردات سنگ آهن توسط فولادسازان چینی در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ به ۴۱۱.۸۲ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن به چین در این مدت با افزایش ۷.۲ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

در این میان معامله گران در روز شنبه (۱۱ می) گزارش دادند در ماه آوریل ۲۰۲۴، فولادسازان مستقر در چین حدود ۹.۲۲ میلیون تن محصولات فولادی به کشورهای دیگر صادر کردند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی از چین در آوریل ۲۰۲۴ حدود ۶.۷ درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشته است.

به نقل از برخی تاجران، متوسط قیمت صادراتی محصولات فولادی از چین در آوریل ۲۰۲۴ به ۷۷۷.۶ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت محصولات فولادی صادراتی از چین در مدت ذکر شده حدود ۰.۸ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان واردات محصولات فولادی به چین در آوریل ۲۰۲۴ حدود ۶۵۸ هزار تن گزارش شد. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی به چین در آوریل ۲۰۲۴ با افزایش ۶.۶ درصدی نسبت به ماه قبل همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، متوسط قیمت محصولات فولادی وارداتی به چین در ماه آوریل ۲۰۲۴ به ۱.۷۱ هزار دلار در هر تن رسید. این در حالی است که متوسط قیمت محصولات فولادی وارداتی به چین در آوریل ۲۰۲۴ حدود ۵ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته است.

فعالان بازار نیز اعلام کردند میزان واردات سنگ آهن به چین در آوریل ۲۰۲۴ حدود ۱۰۱.۸۲ میلیون تن گزارش شد. باید توجه داشت که میزان واردات سنگ آهن به چین در آوریل ۲۰۲۴ با افزایش حدود ۱.۱ درصدی نسبت به ماه مارس همراه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد میانگین قیمت سنگ آهن وارداتی به چین در آوریل ۲۰۲۴ به ۱۱۳.۱ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که میانگین قیمت سنگ آهن وارداتی به چین در آوریل ۲۰۲۴ حدود ۱۰.۲ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند فولادسازان چینی با مشکلات کاهش تقاضای داخلی برای محصولات فولادی و تهدیدهای خاصی برای صادرات رو به رشد مواجه هستند. باید توجه داشت که در سال ۲۰۲۴، میزان مصرف محصولات فولادی در چین دوباره کاهش خواهد یافت، زیرا طولانی شدن بحران املاک و مستغلات هنوز به پایین ترین حد خود نرسیده است و رشد تقاضا در زیرساخت ها کند می شود. بنابراین، کشور در حال بازگشت به رویه تنظیم تولید فولاد به منظور تغییر پویایی زنجیره ارزش است.

به نقل از برخی منابع خبری، چین در سال ۲۰۲۳ حدود ۱.۰۱۹ میلیارد تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در سال ۲۰۲۳ در چین حدود ۰.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش داشته است. باید توجه داشت که روند نزولی در صنعت فولاد این کشور پس از دو سال متوالی کاهش تولید متوقف شد.

شرکت های فولادی چین صادرات محصولات فولادی خود را در سال ۲۰۲۳ به ۹۰.۳ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی از چین در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۶.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش یافت.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان واردات محصولات فولادی به چین در سال ۲۰۲۳ به ۷.۶۴ میلیون تن رسید. باید توجه داشت که میزان واردات محصولات فولادی به چین در طول سال ۲۰۲۳ حدود  27.6 درصد کمتر از سال ۲۰۲۲ بوده است.

به نقل از برخی تاجران، میزان واردات سنگ آهن به چین در سال ۲۰۲۳ حدود ۱.۱۷۹ میلیارد تن گزارش شده است. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن به چین در سال ۲۰۲۳ با ۶.۶ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.