چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

برنامه‌ریزی برای افزایش ۱۰۷ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت در خلیج فارس

شناسه : 988 21 اردیبهشت 1396 - 13:03

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با اشاره به صدور مجوز ١,٨ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری از محل ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید گفت: با اجرای بسته‌های کاری این طرح، ظرفیت تولید روزانه نفت این شرکت ١٠٧ هزار بشکه افزایش می‌یابد.

پ
پ

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با اشاره به صدور مجوز ١,٨ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری از محل ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید گفت: با اجرای بسته‌های کاری این طرح، ظرفیت تولید روزانه نفت این شرکت ١٠٧ هزار بشکه افزایش می‌یابد.

به گزارش شانا، حمید بورد امروز (یکشنبه، ١٧ اردیبهشت ماه) همزمان با دومین روز برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران در یک نشست خبری، گفت: از محل این ماده قانونی، افزون بر افزایش ظرفیت تولید نفت، امکان افزایش ظرفیت تولید گاز به میزان ٣٠٠ میلیون فوت مکعب در روز نیز ایجاد می‌شود.
وی، طرح تکمیل میدان رشادت و حفاری و تکمیل ١٢ حلقه چاه را در منطقه سیری از جمله ٩ طرحی دانست که از محل ظرفیت‌های این ماده قانونی پیگیری و اجرا خواهد شد.
بورد، از برنامه افزایش ۴٠ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت این شرکت در کوتاه مدت خبر داد و گفت: در مرحله نخست و تا پایان خردادماه، حدود ٢٠ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت فلات قاره ایران اضافه می‌شود.
وی با اشاره به وجود ٢٠٠ چاه مرده در شرکت نفت فلات قاره ایران، از تمرکز بر فعالیت‌های پژوهشی و فنی با هدف برنامه‌ریزی برای احیای این چاه‌ها خبر داد.
بورد، ظرفیت تولید روزانه نفت این شرکت را بر اساس برنامه ششم توسعه حدود ۵٨٠ هزار بشکه خواند و گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این هدف محقق شود.
از عربستان در میدان فروزان عقب نیستیم
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران بار دیگر این موضوع را یادآوری کرد که ایران به نسبت سهم خود از میدان مشترک فروزان، از عربستان عقب‌تر نیست و برنامه‌های توسعه‌ای در این میدان دنبال می‌شود.
بورد، درباره طرح جمع‌آوری گازهای همراه نفت میدان فروزان که قرارداد آن میان شرکت نفت فلات قاره ایران و شرکت نوگام منعقد شده است، با ابراز نارضایتی از عملکرد این شرکت توضیح داد: مذاکراتی نیز با نروژی‌ها و کره‌ای‌ها داشتیم و اگر همکاری با نوگام به نتیجه نرسد، کار را از طریق دیگری پیگیری می‌کنیم.
وی از جمع‌آوری گازهای همراه نفت میدان هنگام در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مجتمع فراورشی نفت و گاز هنگام تا پایان خردادماه پیش راه‌اندازی و در نیمه نخست امسال راه‌اندازی می‌شود.
بورد با اشاره به استقرار حدود ٢٠٠ سازه این شرکت در خلیج فارس، فعالیت این شرکت را تضمین تحکیم حضور جمهوری اسلامی ایران در این منطقه عنوان کرد.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.