جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

سود ایران از بهبود بازار بیلت کشورهای شورای همکاری خلیج فارس

شناسه : 989 21 اردیبهشت 1396 - 13:39

به گفته‌ی نمایندگان بازار، کارخانه‌های موجود در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) به دلیل تعرفه های بالای برق در کشور عمان در دوره تابستان این کشور، اخیراًعلاقه‌ی بیشتری به تجارت بیلت پیدا کرده‌اند که باتوجه به مراقبت‌های برنامه‌ریزی شده‌ای که در برخی از تسهیلات فولادسازی در منطقه انجام می‌شود، سودآوری فولادسازی پایین ‌آمده است.

پ
پ

با توجه به قیمت‌های مناسب و زمان تحویل کوتاه مدت تأمین کنندگان بیلت ایرانی، در طی دو هفته‌ی گذشته، معاملاتی به‌منظور تهیه بیلت توسط این تأمین کننده‌ها منعقد شده است که این معاملات عمدتاً با مشتریان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بوده است. طبق نتایجی که حاصل شده است، خریداران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ۱۶۰.۰۰۰-۱۸۰.۰۰۰ تن از محصولات نیمه‌‌نهایی ایرانی را در طی دو هفته گذشته رزور کرده‌اند. هزینه‌ی رزرو بیش ۳۸۵-۳۹۰ دلار برای هر تن بوده که برابر هزینه و کرایه حمل باری است که برعهده‌ی فروشنده است. در دو هفته پیش یک مشتری عمانی حدود ۳۰.۰۰۰ تن خریداری کرد. در هفته‌ی گذشته خریداران اماراتی در مجموع معاملات ۱۰۰.۰۰۰ تنی انجام دادند، درحالی که عمان ۲۰.۰۰۰ تن را برای خود رزرو کرد. این هفته نیز ۱۰.۰۰۰ تن دیگر توسط یک شرکت عمانی فعال در حوزه فولاد خریداری شده است و گویا مذاکرات بیشتری در جریان می‌باشد. قیمت‌های پیشنهادی کنونی از طرف کارخانه‌های ایرانی هنوز ۳۸۵-۳۹۰ دلار برای هرتن می‌باشد. بازاریان مطرح کرده‌اند که محصولات اواسط ماه جولای در صورتی در دسترس خواهند بود که بیلت‌های ماه ژوئن قبلاً فروخته شده باشند.
تولید کنندگان محلی قیمت های خود را در دو هفته گذشته اغلب ثابت نگه داشته‌اند و درحال ارائه‌ی محصولات خود در ۴۰۵-۴۱۰ تن هستند در حالی که آن‌ها مقادیر زیادی را ارائه نمی‌دهند.
قیمت‌های پیشنهادی از طرف دیگر تأمین‌کننده‌ها نسبتاً مبهم هست و بازارهای نامشخص اغلب توسط نوساناتی از سوی چین کنترل می‌شوند. تأمین‌کننده‌های CIS ارزش مواد خود را در ۴۱۰-۴۲۵ دلار در تن تخمین می‌زنند. یکی از خریداران GCC در متال اکسپرت می‌گوید: از آنجایی که قیمت‌های چین از بقیه کشورها بالاتر است درحال حاضر هیچکس از این کشور سخنی به میان نمی‌آورد. با این اوصاف، با در نظر گرفتن تحولات اخیر در بازار چین، انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک فروشندگان چینی به منظور بازگشت به بازار GCC پیشنهادهای خوب و جلب کننده‌ای ارائه دهد.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.