جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت «زغال‌سنگ کک‌شو» همچنان به سرعت در حال سقوط است

شناسه : 991 24 اردیبهشت 1396 - 11:22

تقاضای ضعیف برای زغال‌سنگ کک‌شو (coking coal)، در کنار تحویل‌های مجدد از جانب استرالیا، همچنان بر قیمت‌ها تأثیر می‌گذارد، که پس از کاهش ۲۰ تا ۲۵ دلاری به ازای هر تن در این هفته، به قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار به ازای هر تن (تحویل روی عرشه) رسید.

پ
پ

فعالان بازار معتقدند که ادامه‌ی کاهش قیمت، اجتناب‌ناپذیر است.

قیمت زغال‌سنگ کک‌شوی سخت، در محدوده‌ی ۱۷۵ تا ۱۸۰ دلار بر تن (تحویل روی عرشه در کوئینزلند استرالیا) قرار دارد، که ۲۵ تا ۳۰ دلار کمتر از قیمت جمعه‌ی گذشته است. کارخانه‌های آسیاب چینی که قادر به سرمایه‌گذاری مجدد در بنادر هستند، علاقه‌ای به سوخت وارداتی نشان نمی‌دهند. فراتر از آن، اغلب فعالان بازار معتقدند که قیمت‌ها باز هم کاهش خواهند یافت.

همچنین، عرضه‌ی این ماده در حال بازیابی و بهبود است. Goonyella که خط راه‌آهن اصلی در کوئینزلند است، در تاریخ ۶ اردیبهشت راه‌اندازی شد و در اواخر اردیبهشت به ظرفیت کامل خود خواهد رسید. حتی به رغم تأخیر در تحویل زغال‌سنگ به کاربران نهایی با توجه به صف طولانی کشتیرانی در بنادر استرالیا، قیمت‌ها دوباره به جای اول خود باز نخواهند گشت. طبق گزارش ۲۱ اردیبهشت، ۲۴ کشتی در بندر Dalrymple Bay و ۴۲ کشتی در بندر Hay Point، منتظر بارگذاری بودند، که دو برابر تعداد معمول است.

منبع: World Steel News

مترجم: وحید بودلائی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.