افزونه جلالی را نصب کنید. 3 ذو الحجة 1443 Saturday, 2 July , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

اخبار فولاد داخلی - آرتان پرس

برای تعیین قیمت پایه فولاد با بورس مذاکره شده است
4 ساعت قبل
وزیر صمت مطرح کرد؛

برای تعیین قیمت پایه فولاد با بورس مذاکره شده است

وزیر صمت گفت: ضرایب قیمتی فولاد در بازار بورس تعیین می‌شود و وزارت صمت تعیین کننده نیست؛ اما قیمت پایه بر اساس قواعدی شکل می‌گیرد که با سازمان بورس مذاکره کردیم این قیمت دقیق‌تر باشد.

صادرات فولاد ایران کاهش یافت
2 روز قبل
در ۲ ماهه نخست سال جاری رخ داد؛

صادرات فولاد ایران کاهش یافت

در تازه‌ترین گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در ۲ ماهه نخست سال جاری، ۱ میلیون و ۴۲۳ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۱.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

توان رقابتی صنعت فولاد ایران افزایش می یابد
2 روز قبل
بسته حمایتی وزارت صمت در راه است؛

توان رقابتی صنعت فولاد ایران افزایش می یابد

شنیده‌های ما از منابع موثق حاکی از این است که در جلسه روز گذشته کار گروه مدیریت بازار وزارت صمت، بسته حمایتی در جهت افزایش توان رقابت صنعت فولاد ایران تنظیم شده و هفته آینده جهت تصویب و ابلاغ به وزیر صمت ارائه خواهد شد.

خداحافظی بازار شمش با خریدهای هیجانی  
3 روز قبل
بازگشت رکود به بازار آهن

خداحافظی بازار شمش با خریدهای هیجانی  

متقاضیان شمش فولاد در رینگ صنعتی بورس‌ کالا ظرف روز گذشته حضور پررنگی داشتند؛ اما خبری از خریدهای هیجانی به سیاق هفته‌‌‌های قبل در این بازار نبود.

کاهش چند میلیارد دلاری صادرات فولاد کشور دور از ذهن نیست!
3 روز قبل
خطر در کمین فولادسازان را جدی بگیرید؛

کاهش چند میلیارد دلاری صادرات فولاد کشور دور از ذهن نیست!

با وجودی که آمار منتشر شده از سوی مراجع رسمی مبین روند رو به رشد فروش خارجی فولاد و محصولات فولادی در ۲ ماه نخست سال جاری است اما تولیدکنندگان و فعالان این زنجیره تاکید دارند، رشد یاد شده تنها به محصولات میانی این زنجیره اختصاص دارد.

تولید و صادرات فولاد باید مورد حمایت قرار گیرد
3 روز قبل
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد؛

تولید و صادرات فولاد باید مورد حمایت قرار گیرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی صادرات فولاد گفت: ایمیدرو به دنبال تصاحب بازار جهانی است و تولید و صادرات فولاد باید مورد حمایت قرار گیرد.

اصلاح سود عمده فروشان و خرده فروشان آهن آلات
3 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

اصلاح سود عمده فروشان و خرده فروشان آهن آلات

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد و فلزات استان تهران از متقاعد شدن سازمان امور مالیاتی برای کاهش ضرایب فروش آهن آلات در سراسر کشور برای خرده فروشان آهن به میزان دو درصد و برای عمده فروشان آهن یک درصد خبر داد.

جزییات حمله هکری به برخی صنایع فولادی و نفتی
4 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

جزییات حمله هکری به برخی صنایع فولادی و نفتی

یک منبع آگاه جزییات حمله هکری سحرگاه روز گذشته، به برخی صنایع نفتی و فولادی از جمله فولاد خوزستان و تصاویر منتسب به انفجار دیگ مذاب این شرکت را تشریح کرد.

صنایع فولادی با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند / عملکرد وزارت صمت قابل دفاع نیست
4 روز قبل
نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

صنایع فولادی با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند / عملکرد وزارت صمت قابل دفاع نیست

نماینده مردم مهاباد در مجلس، با بیان اینکه مشکلات حوزه صنایع موجب شد صنایع، طی سال گذشته با حداقل ظرفیت خود کار کنند افزود: صنایع فولادی نیز با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده و بخشی از نیروهای خود را اخراج کرده و پایین تر از ظرفیت کار می‌کنند.

بازار آهن و فولاد از سکه افتاد
4 روز قبل
بررسی افول اقتصادی بازار آهن و فولاد؛

بازار آهن و فولاد از سکه افتاد

در هفته‌های اخیر در حالی شاهد تضعیف رشد اقتصاد جهانی بوده‌ایم که این اتفاق منجر به افت تقاضا برای خرید فولاد در بازارهای جهانی شده است و در چنین شرایطی، قیمت فولاد و محصولات فولادی سقوط قابل ‌توجهی را تجربه کرده است.

کاهش ۷۰۰ تا هزار تومانی قیمت ها در بازار آهن و فولاد
4 روز قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران خبر داد؛

کاهش ۷۰۰ تا هزار تومانی قیمت ها در بازار آهن و فولاد

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به کم رونق بودن معاملات در بازار، گفت: در حال حاضر قیمت ها در بازار ۷۰۰ تا هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

پیگیری اخبار بازار فولاد داخلی زمان زیادی از شبانه روز شما را به خود اختصاص داده است؟ شاخص های کلان اقتصادی کشور تا چه میزان به اخبار بازار فولاد داخلی وابسته است؟ تا چه میزان خبرهای بازار فولاد ایران به مسائل سیاسی و اقتصاد بین الملل و شاخص های ژئوپلیتکی وابسته است ؟
شاید شما به عنوان یک فعال اقتصادی به صورت تخصصی به اطلاعاتی شفاف و دست اول در حوزه صنعت فولاد نیاز داشته باشید و تصمیمات سرمایه گذاری های خود را بر اساس شاخص های مطرح شده در اخبار بازار فولاد داخلی در بعد داخلی و خارجی پایه ریزی نمایید. از سویی دیگر ممکن است شما تولید کننده یا مصرف کننده صنایع فولادی هستید و شغل شما ایفا میکند که بر اساس آخرین اخبار بازار فولاد داخلی استراتژی معاملاتی خود را مشخص نمایید.
در این شرایط هیچ ابزاری بهتر از یک پلتفرم خبری جامع و کامل در حوزه فولاد کارگشا نخواهد بود.

* اثرگذاری ریسک های سیاسی و اقتصای بر بازار فولاد داخلی

یکی از مهم ترین آیتم هایی که در روند اخبار بازار فولاد داخلی تاثیر شگرفی می گذارد، آرایش سیاسی و رفتار مهم ترین بازیگران سیاسی جهان است که به عرضه و تقاضا میدان عکس العمل می دهند. برای مثال همواره تنش های سیاسی چین و آمریکا و تحریم های بین المللی صنعت فولاد ایران تیتر اصلی خبرهای نشریات بین المللی بوده و ترکش های این خبرها در تصمیمات صنعتگران جهانی تاثیر گذاشته و میل به خرید و سرمایه گذاری و یا عطش فروش و صادرات جهانی را دو چندان کرده است.
از ابتدای سال 2020 گسترش شیوع کرونا تاثیر عمیقی بر شاخص های اقتصادی گذاشته است. تعطیلی صنایع فولادی و اعمال محدودیت هایی در بنادر بین المللی و کاهش تقاضای مواد اولیه متغیرهایی بودند که بازار فولاد داخلی را تحت الشعاع قرار داده و تازه های اخبار فولا سال جاری میلادی را بخ هود اختصاص داده اند.

* رصد قیمت های روزانه و بررسی چشم انداز قیمت ها

رصد لحظه ای قیمت های مقاطع فولادی و مصنوعات معدنی یکی از مهم ترین بخش های اخبار بازار فولاد داخلی است.تخمین و پیش بینی قیمت های مقاطع در بازه روزانه و هفتگی، تهیه گزارش از تحرکات بازار و ارزیابی قیمت های تورمی و بررسی قیمت کالاهای جامانده از نرخ تورم روزانه یکی از بخش های مهم محسوب شده که روزانه صدها فعال بازار را به سمت جلب کرده و توجه به این بخش علاوه بر رشد نرخ ماندگاری مخاطبین، زمینه اعتماد سازی به مخاطب و ارائه خدمات تکمیلی در حوزه اخبرا فولاد را فراهم می سازد.
به عبارتی ، پلتفرم خبری که توانایی ارائه تحلیل و گزارش را به صورت توامان داشته باشد قطعا اولین انتخاب کابران و مخاطبان اخبار حوزه فولاد خواهد بود. ارائه قیمت های روزانه به خریداران کمک خواهد کرد برای خرید مقاطع فولادی شرایط خود اعم از نقدینگی، انبار و زمان تحویل را در محاسبات خود لحاظ کنند و نرخ تمام شده را به پایین ترین حد ممکن برسانند.

* بررسی اخبار بزرگترین فعالان صنعت فولاد ایران و جهان

در هر بازاری رصد بزرگترین فعالان و بازیگران می تواند تصویری از فضای غالب در آن بازار را نشان دهد. در همین راستا پیگیری اخبار بازار فولاد داخل در صنایعی مانند فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و … و در بازار بین الملل مانند آرسلور میتال، شاگانگ، پوسکو و … کمک شایانی در تصویر سازی و خلق چشم انداز بازار فولاد ایران و جهان می کند.

* اخبار بازار آهن

اخبار بازار آهن را میتوان از دو طریق بدست آورد. 1. سایت های خبری که مرجع اطلاع رسانی اخبار بازارآهن و فولاد داخلی و خارجی هستند (مثل آرتان پرس) و 2. از طریق اکتفا کردن به شایعات و شنیده ها در بازار سنتی آهن

که توصیه میشود برای اطمینان نسبت به اخبار بازار آهن به سایت های معتبر مراجعه کنید.