چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آرشیو » بازار فولاد داخلی

ادامه ثبات قیمت در بازار آهن
49 دقیقه قبل

ادامه ثبات قیمت در بازار آهن

امروز در شرایطی که بازار ارز نوسان محدودی دارد و در این ساعت ۲۴ هزار و ۱۱۰ به فروش می رسد بازار آهن هم شاهد ثبات نسبی است.

ارزیابی جزئیات آمار تولید فولاد در گزارش دوماهه انجمن فولاد
1 روز قبل

ارزیابی جزئیات آمار تولید فولاد در گزارش دوماهه انجمن فولاد

انجمن تولیدکنندگان فولاد در گزارشی عملکرد تولید فولاد ایران را در دو ماه ابتدایی سال برآورده کرده است. در این برآورد رشد 16 درصدی تولید را در مقایسه با مشابه سال قبل شاهد بوده ایم. به نظر می رسد رشد قیمت جهانی این پتانسیل رشد را برای فولاد ایران به ارمغان آورده است.

ارزیابی قیمت ورق گرم در بازار جهانی
1 روز قبل

ارزیابی قیمت ورق گرم در بازار جهانی

ارزیابی بازار ورق در بازار جهانی نشان می دهد که این حوزه به تثبیت قیمت رسیده است. به احتمال زیاد شاهد رشد قیمت در معاملات ورق فولادی در بازار جهانی نباشیم. در شرایطی قرار داریم که بازار ورق جهانی می تواند برای نرخ اسلب نیز تعیین قیمت کند. لذا قیمت اسلب نیز در بازار جهانی با ثبات همراه خواهد بود.

رشد ۱۶ درصدی تولید فولاد ایران در ۲ ماهه نخست امسال
1 روز قبل

رشد ۱۶ درصدی تولید فولاد ایران در ۲ ماهه نخست امسال

در ۲ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، ۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تن محصولات طویل و ۱ میلیون و ۶۳۶ هزار تن محصولات تخت در کشور تولید شده است. رشد تولید محصولات طویل فولاد ، ۱۶ درصد و رشد تولید محصولات تخت ۲ درصد بوده است.

سمت و سوی بازار بورس کالا در روزهای منتهی به انتخابات
2 روز قبل

سمت و سوی بازار بورس کالا در روزهای منتهی به انتخابات

روند قیمت فولاد در بورس کالا با توجه به بالا رفتن نرخ های جهانی و رشد نسبی دلار باعث شده است که در مسیر افزایشی قرار بگیرد. عرضه ها در بازار داخلی از طریق کاهش تمایل خریدار کنترل شده اند. در شرایط فعلی نمی توان انتظار افت قیمت فولاد در بورس را داشت. اما امیدواریم تا قیمت ها از این بیشتر از مسیر منطقی خارج نشوند.

صادرات بی رویه فولاد خام در ایران
2 روز قبل

صادرات بی رویه فولاد خام در ایران

خام فروشی فولاد ایران در ماه های اخیر به یک معضل بزرک ملی تبدیل شده است. به دلیل جو روانی حاکم بر بازار و رشد قیمت های جهانی فولاد این فرصت به خام فروشان داده شده تا محصولات فولادی کشور را زیر قیمت عرضه کنند. ادامه این شرایط می تواند ساخت و ساز را در کشور نابود کند. از سوی دیگر شرایط تولید فولاد خام در ایران به حالت هشدار در آمده است.

ثبات در بازار آهن و ریزش محدود میلگرد
2 روز قبل

ثبات در بازار آهن و ریزش محدود میلگرد

امروز در شرایط که نرخ ارز نسبت به پنج شنبه نزولی بود و در این ساعت ۲۳ هزار و ۷۶۰ تومان فروخته می شود از بازار آهن هم خبرها از ثبات نسبی همراه با کاهش محدود در برخی مبادی فروش حکایت دارد.

بررسی آخرین تحولات بازار فولاد در بورس کالا
3 روز قبل

بررسی آخرین تحولات بازار فولاد در بورس کالا

راه هموار و اقتصادی برای زنجیره تولید، عرضه کل محصولات در بورس کالا است که این اتفاق علاوه بر شفاف سازی مبادلات و ورود همه فولادی ها به بورس، از ویژه خواری در حلقه‌های بعدی و صنایع پایین‌دستی نیز پیشگیری می کند.

روند قیمت فولاد صادراتی ایران
3 روز قبل

روند قیمت فولاد صادراتی ایران

طبق روال هر هفته، آخرین قیمت های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۴۲.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش قیمت […]

شیب تند افزایش قیمت فولاد در بازار
6 روز قبل

شیب تند افزایش قیمت فولاد در بازار

مشابه روز دوشنبه در میانه هفته نیز شاهد روند تثبیت شده ای از افزایش قیمت فولاد در بازار داخلی بودیم. ادامه این روند می تواند واردات فولاد را برای اولین بار در ایران توجیه پذیر کند. جو انتخاباتی و رشد قیمت دلار در کنار بالا رفتن قیمت های جهانی به این جو ناپایدار میدان داده است.

پیگیری اخبار بازار فولاد داخلی زمان زیادی از شبانه روز شما را به خود اختصاص داده است؟ شاخص های کلان اقتصادی کشور تا چه میزان به اخبار بازار فولاد داخلی وابسته است؟ تا چه میزان خبرهای بازار فولاد ایران به مسائل سیاسی و اقتصاد بین الملل و شاخص های ژئوپلیتکی وابسته است ؟
شاید شما به عنوان یک فعال اقتصادی به صورت تخصصی به اطلاعاتی شفاف و دست اول در حوزه صنعت فولاد نیاز داشته باشید و تصمیمات سرمایه گذاری های خود را بر اساس شاخص های مطرح شده در اخبار بازار فولاد داخلی در بعد داخلی و خارجی پایه ریزی نمایید. از سویی دیگر ممکن است شما تولید کننده یا مصرف کننده صنایع فولادی هستید و شغل شما ایفا میکند که بر اساس آخرین اخبار بازار فولاد داخلی استراتژی معاملاتی خود را مشخص نمایید.
در این شرایط هیچ ابزاری بهتر از یک پلتفرم خبری جامع و کامل در حوزه فولاد کارگشا نخواهد بود.

* اثرگذاری ریسک های سیاسی و اقتصای بر بازار فولاد داخلی

یکی از مهم ترین آیتم هایی که در روند اخبار بازار فولاد داخلی تاثیر شگرفی می گذارد، آرایش سیاسی و رفتار مهم ترین بازیگران سیاسی جهان است که به عرضه و تقاضا میدان عکس العمل می دهند. برای مثال همواره تنش های سیاسی چین و آمریکا و تحریم های بین المللی صنعت فولاد ایران تیتر اصلی خبرهای نشریات بین المللی بوده و ترکش های این خبرها در تصمیمات صنعتگران جهانی تاثیر گذاشته و میل به خرید و سرمایه گذاری و یا عطش فروش و صادرات جهانی را دو چندان کرده است.
از ابتدای سال 2020 گسترش شیوع کرونا تاثیر عمیقی بر شاخص های اقتصادی گذاشته است. تعطیلی صنایع فولادی و اعمال محدودیت هایی در بنادر بین المللی و کاهش تقاضای مواد اولیه متغیرهایی بودند که بازار فولاد داخلی را تحت الشعاع قرار داده و تازه های اخبار فولا سال جاری میلادی را بخ هود اختصاص داده اند.

* رصد قیمت های روزانه و بررسی چشم انداز قیمت ها

رصد لحظه ای قیمت های مقاطع فولادی و مصنوعات معدنی یکی از مهم ترین بخش های اخبار بازار فولاد داخلی است.تخمین و پیش بینی قیمت های مقاطع در بازه روزانه و هفتگی، تهیه گزارش از تحرکات بازار و ارزیابی قیمت های تورمی و بررسی قیمت کالاهای جامانده از نرخ تورم روزانه یکی از بخش های مهم محسوب شده که روزانه صدها فعال بازار را به سمت جلب کرده و توجه به این بخش علاوه بر رشد نرخ ماندگاری مخاطبین، زمینه اعتماد سازی به مخاطب و ارائه خدمات تکمیلی در حوزه اخبرا فولاد را فراهم می سازد.
به عبارتی ، پلتفرم خبری که توانایی ارائه تحلیل و گزارش را به صورت توامان داشته باشد قطعا اولین انتخاب کابران و مخاطبان اخبار حوزه فولاد خواهد بود. ارائه قیمت های روزانه به خریداران کمک خواهد کرد برای خرید مقاطع فولادی شرایط خود اعم از نقدینگی، انبار و زمان تحویل را در محاسبات خود لحاظ کنند و نرخ تمام شده را به پایین ترین حد ممکن برسانند.

* بررسی اخبار بزرگترین فعالان صنعت فولاد ایران و جهان

در هر بازاری رصد بزرگترین فعالان و بازیگران می تواند تصویری از فضای غالب در آن بازار را نشان دهد. در همین راستا پیگیری اخبار بازار فولاد داخل در صنایعی مانند فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و … و در بازار بین الملل مانند آرسلور میتال، شاگانگ، پوسکو و … کمک شایانی در تصویر سازی و خلق چشم انداز بازار فولاد ایران و جهان می کند.

* اخبار بازار آهن

اخبار بازار آهن را میتوان از دو طریق بدست آورد. 1. سایت های خبری که مرجع اطلاع رسانی اخبار بازارآهن و فولاد داخلی و خارجی هستند (مثل آرتان پرس) و 2. از طریق اکتفا کردن به شایعات و شنیده ها در بازار سنتی آهن

که توصیه میشود برای اطمینان نسبت به اخبار بازار آهن به سایت های معتبر مراجعه کنید.