یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آرشیو » بازار فولاد داخلی - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

آخرین مصوبات تنظیم بازار فولاد صادراتی
1 ساعت قبل

آخرین مصوبات تنظیم بازار فولاد صادراتی

دولت می تواند وابستگی دلار به کامودیتی ها را کم کند. این دقیقا هدفی است که در مکانیزم تنظیم بازار فولاد در پیش گرفته است. منتهی اینکه قیمت نهایی در بورس کالا چقدر می شود احتمال داردهمچنان وابسته به دلار، قیمت جهانی ، کرایه حمل دریایی ، نقطه تحویل کالا ، عوارض صادراتی و دیگر پارامترها باشد. اگر قیمت پایه این هفته 95 درصد قیمت بورس کالای هفته گذشته باشد ما توانسته ایم قیمت بورس کالا را حذف کنیم پس روش هایی برای حذف وابستگی قیمت پایه کامودیتی ها از دلار وجود دارد.

افسانه آرامش بازار فولاد داخلی
1 روز قبل

افسانه آرامش بازار فولاد داخلی

اکثر بازارهای فولاد بین المللی در شرایط فعلی وضعیت توام با آرامشی را تجربه می کنند. برای مثال بازار اروپا و امارات در روزهای گذشته توسط متال بولتن ارزیابی و آرامش به عنوان شاخص اصلی در بازار این حوزه ها مورد ارزیابی قرار گرفت. اما به نظر می رسد که بازار فولاد ایران با وجود […]

در پی افزایش تقاضا، قیمت بیلت صادراتی ایران افزایش می­ یابد
1 روز قبل

در پی افزایش تقاضا، قیمت بیلت صادراتی ایران افزایش می­ یابد

به دنبال افزایش تقاضای خرید در بازار آسیا، قیمت بیلت فولادی ایران در هفته منتهی به چهارشنبه ۲۲ سپتامبر افزایش یافت.

کاهش ۵۰ درصدی تولید فولاد ایران
5 روز قبل

کاهش ۵۰ درصدی تولید فولاد ایران

خشکسالی های پی در پی، استخراج ارز دیجیتال و مصرف بی رویه شهروندان ایرانی از جمله عوامل شناخته شده ای هستند که به صورت غیر مستقیم بر کاهش تولید فولاد ایران اثرگذارند.

روند نزولی قیمت شمش صادراتی ایران در یکماه اخیر
5 روز قبل

روند نزولی قیمت شمش صادراتی ایران در یکماه اخیر

افزایش تقاضا از طرف مشتریان چینی برای واردات شمش فولادی و کاهش عرضه شمش فولادی ایران در هفته‌های اخیر به دلیل مشکلات مربوط به کمبود برق، رشد قیمت بیلت صادراتی ایران در دو هفته اخیر را درپی داشته است.

نزول قیمت فولاد تخت ترکیه در پی سکون بازار
6 روز قبل

نزول قیمت فولاد تخت ترکیه در پی سکون بازار

کاهش قیمت جهانی مواد اولیه ابزار مهمی بر کاهش قیمت فولاد تخت ترکیه به شمار می رود. کاهش قیمت این محصول فولادی بر اساس اطلاعات موجود، در بازارهای داخلی، صادراتی و هم چنین وارادتی لمس می شود.

ارزیابی الگوی جدید تنظیم بازار فولاد و خدمات آن
6 روز قبل

ارزیابی الگوی جدید تنظیم بازار فولاد و خدمات آن

وش تغییرات محسوسی شود. تماما تلاش شده تا بورس کالا بتواند مسیری را طی کند که در آن کشف قیمت اتفاق بیفتد. بازار به شدت نیازمند یک نظم سازمان یافته در حوزه قیمت گذاری است. به نظر می رسد این طرح اگر صحیح اجرا شود شانس موفقیت بالایی داشته باشد

افزایش بی سابقه فاصله بین شمش و قراضه
6 روز قبل

افزایش بی سابقه فاصله بین شمش و قراضه

رزیابی قیمت های روز گذشته در بازار نشان می دهد که احتمال شمش فولادی در مسیر تعال قرار گرفته است. اما حوز میلگرد همچنان مسیر افت قیمت را ادامه می دهد. ادامه این مسیر سبب خواهد شد تا قیت میلگرد رو به کاهش بذارد. نگرانی از این بابت وجود دارد که ادامه این افت قیمت ها به بازار صادراتی کشیده شود.

کاهش ادامه دار نرخ در بازار آهن و فولاد در ایران
6 روز قبل

کاهش ادامه دار نرخ در بازار آهن و فولاد در ایران

بزرگترین مشکلی که همیشه به بازارهای ما آسیب وارد کرده؛ شک و تردید و ترس بوده که باعث شده همیشه فنر تقاضا فشرده شده و در نهایت همچون یک انرژی فشرده شده پشت سد؛ عاقبت باعث ایجاد خرابی و نوسان گردد . بازار آهن و فولاد با این روند دچار افت شدید قیمت و خروج از مسیر منطقی خواهد شد.

کاهش تولید فولاد در ایران در پی قطعی برق
1 هفته قبل

کاهش تولید فولاد در ایران در پی قطعی برق

بر اساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران (ایسپا) ، ایران در پنج ماه اول سال جاری (۲۱ مارس تا ۲۲ آگوست ۲۰۲۱) کاهش چشمگیری در میزان تولید فولاد داشته است. داده های ISPA نشان می دهد که تولیدکنندگان ۱۰٫۸ میلیون تن محصولات نیمه تمام در این مدت تولید کرده اند. این میزان تولید که نسبت به سال قبل ۱۲ درصد کاهش داشته است در ویترین فولاد ایران قرار گرفته است.

پیگیری اخبار بازار فولاد داخلی زمان زیادی از شبانه روز شما را به خود اختصاص داده است؟ شاخص های کلان اقتصادی کشور تا چه میزان به اخبار بازار فولاد داخلی وابسته است؟ تا چه میزان خبرهای بازار فولاد ایران به مسائل سیاسی و اقتصاد بین الملل و شاخص های ژئوپلیتکی وابسته است ؟
شاید شما به عنوان یک فعال اقتصادی به صورت تخصصی به اطلاعاتی شفاف و دست اول در حوزه صنعت فولاد نیاز داشته باشید و تصمیمات سرمایه گذاری های خود را بر اساس شاخص های مطرح شده در اخبار بازار فولاد داخلی در بعد داخلی و خارجی پایه ریزی نمایید. از سویی دیگر ممکن است شما تولید کننده یا مصرف کننده صنایع فولادی هستید و شغل شما ایفا میکند که بر اساس آخرین اخبار بازار فولاد داخلی استراتژی معاملاتی خود را مشخص نمایید.
در این شرایط هیچ ابزاری بهتر از یک پلتفرم خبری جامع و کامل در حوزه فولاد کارگشا نخواهد بود.

* اثرگذاری ریسک های سیاسی و اقتصای بر بازار فولاد داخلی

یکی از مهم ترین آیتم هایی که در روند اخبار بازار فولاد داخلی تاثیر شگرفی می گذارد، آرایش سیاسی و رفتار مهم ترین بازیگران سیاسی جهان است که به عرضه و تقاضا میدان عکس العمل می دهند. برای مثال همواره تنش های سیاسی چین و آمریکا و تحریم های بین المللی صنعت فولاد ایران تیتر اصلی خبرهای نشریات بین المللی بوده و ترکش های این خبرها در تصمیمات صنعتگران جهانی تاثیر گذاشته و میل به خرید و سرمایه گذاری و یا عطش فروش و صادرات جهانی را دو چندان کرده است.
از ابتدای سال 2020 گسترش شیوع کرونا تاثیر عمیقی بر شاخص های اقتصادی گذاشته است. تعطیلی صنایع فولادی و اعمال محدودیت هایی در بنادر بین المللی و کاهش تقاضای مواد اولیه متغیرهایی بودند که بازار فولاد داخلی را تحت الشعاع قرار داده و تازه های اخبار فولا سال جاری میلادی را بخ هود اختصاص داده اند.

* رصد قیمت های روزانه و بررسی چشم انداز قیمت ها

رصد لحظه ای قیمت های مقاطع فولادی و مصنوعات معدنی یکی از مهم ترین بخش های اخبار بازار فولاد داخلی است.تخمین و پیش بینی قیمت های مقاطع در بازه روزانه و هفتگی، تهیه گزارش از تحرکات بازار و ارزیابی قیمت های تورمی و بررسی قیمت کالاهای جامانده از نرخ تورم روزانه یکی از بخش های مهم محسوب شده که روزانه صدها فعال بازار را به سمت جلب کرده و توجه به این بخش علاوه بر رشد نرخ ماندگاری مخاطبین، زمینه اعتماد سازی به مخاطب و ارائه خدمات تکمیلی در حوزه اخبرا فولاد را فراهم می سازد.
به عبارتی ، پلتفرم خبری که توانایی ارائه تحلیل و گزارش را به صورت توامان داشته باشد قطعا اولین انتخاب کابران و مخاطبان اخبار حوزه فولاد خواهد بود. ارائه قیمت های روزانه به خریداران کمک خواهد کرد برای خرید مقاطع فولادی شرایط خود اعم از نقدینگی، انبار و زمان تحویل را در محاسبات خود لحاظ کنند و نرخ تمام شده را به پایین ترین حد ممکن برسانند.

* بررسی اخبار بزرگترین فعالان صنعت فولاد ایران و جهان

در هر بازاری رصد بزرگترین فعالان و بازیگران می تواند تصویری از فضای غالب در آن بازار را نشان دهد. در همین راستا پیگیری اخبار بازار فولاد داخل در صنایعی مانند فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و … و در بازار بین الملل مانند آرسلور میتال، شاگانگ، پوسکو و … کمک شایانی در تصویر سازی و خلق چشم انداز بازار فولاد ایران و جهان می کند.

* اخبار بازار آهن

اخبار بازار آهن را میتوان از دو طریق بدست آورد. 1. سایت های خبری که مرجع اطلاع رسانی اخبار بازارآهن و فولاد داخلی و خارجی هستند (مثل آرتان پرس) و 2. از طریق اکتفا کردن به شایعات و شنیده ها در بازار سنتی آهن

که توصیه میشود برای اطمینان نسبت به اخبار بازار آهن به سایت های معتبر مراجعه کنید.