یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲ 10 ربيع أول 1445 Sunday, 24 September , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تحلیل بازار آهن - آرتان پرس

نوسانات حداقلی در بازار ارز / تقاضای فولاد در CIS پایین آمد
5 روز قبل
تحلیل روزانه بازار آهن سه شنبه ۲۸ شهریور

نوسانات حداقلی در بازار ارز / تقاضای فولاد در CIS پایین آمد

تازه ترین خبرها از بازارهای جهانی فولاد نشان می دهد تقاضای فولاد در CIS پایین آمده است.

نبود برق بازار بورس را از رونق انداخت
1 ماه قبل
صادرات میلگرد با کارت های بازرگانی یکبار مصرف

نبود برق بازار بورس را از رونق انداخت

امیری مدیر کل امور معدنی وزارت صمت با بیان اینکه نبود برق باعث شده برای بسیاری از عرضه ها در بورس مشتری وجود نداشته باشد، گفت: عوارض صادراتی باید متناسب با نیاز بازار داخلی و ظرفیت تولید تعیین شود.

 هشدار برقی واحدهای کوچک تولید فولاد
1 ماه قبل
تحلیل روزانه بازار آهن دوشنبه 16 مرداد؛

 هشدار برقی واحدهای کوچک تولید فولاد

تازه ترین گزارش از بازار فولاد در روز دوشنبه از هشدار برقی واحدهای کوچک تولید فولاد و برنامه پکن برای تحریک تقاضا حکایت دارد.

کاهش قیمت آهن و فولاد در مبادی فروش
1 ماه قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت آهن و فولاد در مبادی فروش

دلار امروز در بازار غیر رسمی با نرخ ۴۹ هزار و ۵۰ تومان معامله شد که این نرخ نسبت به روز گذشته کاهش نسبی داشته است. در همین حال، این روند کاهشی نرخ ارز امروز موجب کاهش قیمت آهن و فولاد در مبادی فروش شده است.

هشدار فولادسازان نسبت به توقف سرمایه‌گذاری
2 ماه قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

هشدار فولادسازان نسبت به توقف سرمایه‌گذاری

فولادسازان بزرگ کشور در نامه‌‌‌ای بلندبالا به دولت و مجلس درباره تبعات منفی افزایش دو برابری قیمت گاز صنعت فولاد، از جمله توقف سرمایه‌گذاری‌‌‌ها در این صنعت و تحمیل خسارت ۲۵ همتی هشدار دادند.

نوسانات بازار فولاد شدت می‌گیرد
2 ماه قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

نوسانات بازار فولاد شدت می‌گیرد

تازه ترین گزارش‌ها از بازار داخلی فولاد در روز دوشنبه نشان می دهد طرح نهضت ملی مسکن روی زمین باقی مانده است، ضمن اینکه به احتمال زیاد نوسانات بازار فولاد شدت می‌گیرد.

بازار آهن در رکود تابستانه
2 ماه قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

بازار آهن در رکود تابستانه

کاهش استقبال خریداران از محصولات آهنی از جمله شمش فولاد و مقاطع طویل به بورس ‌کالا نیز رسید.

تولیدکنندگان فولاد در بلاتکلیفی بازار
2 ماه قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

تولیدکنندگان فولاد در بلاتکلیفی بازار

بازار فولاد این روزها در بلاتکلیفی به‌‌ سر می‌‌برد که این امر تولیدکنندگان را نیز بلاتکلیف کرده است. موضوع محدودیت انرژی، روی کار آمدن وزیر جدید در سکانداری وزارتخانه صمت و نبود تقاضا مهم‌ترین عوامل این بلاتکلیفی به‌‌شمار می‌‌روند.

رونق بورسی و رکود در بازار فولاد
2 ماه قبل
ثبات قیمتی شمش فولاد با تبعیت از نرخ ارز

رونق بورسی و رکود در بازار فولاد

با ‌‌‌وجود ثبات قیمت در معاملات بازار آزاد و کاهش جذابیت محصولات فولادی در نظر خریداران این بستر معاملاتی، در رینگ داخلی بورس ‌کالا از عرضه‌‌‌های شمش فولاد استقبال به عمل آمد؛ به‌ صورتی که پس از هفته‌‌‌ها، میزان عرضه و تقاضا تقریبا در سطحی برابر قرار گرفت.

فولاد چگونه بازار ارز را آرام کرد؟
2 ماه قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

فولاد چگونه بازار ارز را آرام کرد؟

تازه ترین گزارش‌ها از بازار داخلی فولاد در روز یکشنبه نشان می دهد قیمت برخی مقاطع فولادی در بازار روند صعودی طی کرده است.

افزایش نرخ بهره آمریکا بر بازار فولاد چه تاثیری دارد؟
2 ماه قبل
تحلیل روزانه بازار آهن شنبه ۱۷ تیر

افزایش نرخ بهره آمریکا بر بازار فولاد چه تاثیری دارد؟

تازه ترین گزارش‌ها از بازار داخلی فولاد در روز شنبه از بررسی تاثییرات افزایش نرخ بهره آمریکا بر بازار فولاد حکایت دارد.

در تحلیل بازار آهن به چه سوالاتی پاسخ داده می‌شود؟

تحلیل بازار آهن در این روزها ، جزو یکی از ابزار کمکی برای خریداران، پیش از استعلام قیمت و تصمیم نهایی آنها برای خرید شده است. چرا که نوسانات روزانه بازار دلار از یکسو و وضعیت تورمی کشور از سوی دیگر باعث شده است که خریداران همواره بدنبال بهترین زمان خرید باشند. به نحوی که با تحلیل درست بازار فولاد در این گرانی های بازار کالایی دچار ضرر نشوند.

در این بین، بیشترین سوالاتی که مردم از کارشناسان ما می‌پرسند، این است که وضعیت این بازار در روزهای آینده چطور است؟ بعنوان مثال، می‌خواهند بدانند که آیا قیمت آهن کاهش می یابد یا خیر؟ و یا اخبار منتشر شده در پایگاه خبری فولاد ایران بر روی قیمت آهن آلات تاثیر گذار است؟

7 نکته مهم در خصوص تحلیل بازار آهن و فولاد

شما برای تحلیل بازار آهن و فولاد از چه ابزاری استفاده می‌کنید؟ به نظر شما چقدر اخبار و شنیده های کسبه برای تحلیل بازار آهن قابل اتکاست؟ آیا تاکنون از تحلیل بنیادی و تکنیکالی بازار، پیش از خرید آهن آلات استفاده کرده اید؟ مهم نیست که خودتان توانایی تحلیل داشته باشید یا خیر، چرا که در حال حاضر کارشناسان خبره زیادی در ایران وجود دارند که می‌توانند نقشه راه را به شما ارائه دهند.

نظر به اهمیت اخبار و تحلیل بازار برای روشن شدن مسیر در تصمیمات مهم خریداران آهن و فولاد لازم دانستیم چندین نکته در خصوص تحلیل بازار آهن و فولاد را بیان کنیم.

  • در هنگام تحلیل بازار آهن سعی کنید ابتدا تمام جوانب را بررسی کنید. سپس شدت اثر گذاری هر یک را بسنجید و همواره بیش از یک احتمال را برای روزهای آینده در نظر بگیرید.
  • استفاده از تحلیل بنیادی و تکنیکال هر یک به تنهایی برای پیش بینی روزهای آینده کافی خواهد بود، اما بکار بردن همزمان این دو تحلیل برای رسیدن به نتایج دقیقتر بیشتر توصیه می‌شود.
  • به این نکته دقت کنید که گاهی برخی از پارامترهای تاثیرگذار مانند برخی اخبار و یا تصمیمات مهم اقتصادی، در بلندمدت اثر خود را بر روند بازار نشان می‌دهند و برخی دیگر در کوتاه مدت. پس در هنگام تحلیل بازار آهن و فولاد تمایزی بین زمان اثرگذاری ها قائل شوید.
  • در هنگام استفاده از ابزار تکنیکال سعی کنید از یک متخصص و فرد حرفه ای کمک بگیرید نه یک فرد آماتور.
  • به وعده های داده شده دقت کنید. اینکه چه وعده ای در چه مرحله ای از اجراست، بسیار مهم است. گاها بعضی اخبار مثبت یا منفی از مسئولین ذیربط شنیده می‌شود. در این میان، برخی از اخبار که ذاتا اثر منفی بر روی ثبات بازار دارند، شاهد اثر گذاری سریعتر آنها بر بازار هستند. علت این موضوع نیز از لحاظ روانی توجیه می‌شود که باعث ایجاد التهاب، هیجانات و بهم ریختگی بازار می‌شود.
  • اثر بلایای طبیعی در جریان بازار می‌تواند بسیار متفاوت باشد. لذا برای بررسی بازار در صورت وجود چنین اتفاقای چه در ایران و چه در سطح جهانی، فاکتور مهمی است که اثرات کوتاه مدت و بلندمدتی برجای می‌گذارد و نباید آنرا فراموش کرد.
  • رفتار گذشته یک بازار را تنها در تحلیل تکنیکال جستجو کنید. این فاکتور به شما میگوید کع در تحلیل بازار آهن و فولاد چقدر احتمال مجدد کاهش یا افزایش قیمت آهن وجود دارد.

مشاوران تحلیل بازار فولاد چه کسانی هستند؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد خرید آهن آلات را داشته اید و پیش از خرید از کسبه یا یک کارشناس فروش در مورد آینده بازار آهن اطلاعاتی خواستید. راستش را بخواهید در میان افرادی که کسبه هستند و یا وظیفه فروش آهن به شما را دارند، درصد کمی از آنها علم تحلیل بازار آهن را دارند و اغلب آنها بنا به شنیده های دست و پا شکسته و شایعات بازار نظر خود در مورد روند بازار آهن در روزهای آینده بیان می‌کنند.

در این میان عده ای هم بر اساس تجربه شروع به تحلیل بازار کرده اند که ممکن است گاهی هم حدسیات آنها درست از آب درآید. اما مهم است بدانید که یک تحلیل گر بازار آهن هیچ سود و منفعتی در ارائه تحلیل نداشته باشد. بعبارتی تحلیل کردن شغل حرفه ای اوست و نسبت به تحلیل تکنیکال و بنیادی بازار احاطه کامل داشته باشد.

عمدتا علت افزایش قیمت آهن چیست؟

پاسخ این سوال بسته به زمان و اتفاقات آن مدام در حال تغییر است. همانطور که گفته شد در هنگام تحلیل بازار اهن و فولاد ،باید پارامترهای زیادی را در نظر گرفت. از طرفی شدت اثر گذاری هر پارامتر در هر زمان متفاوت است. مثلا اینکه دلار چه تاثیر بر قیمت آهن دارد بر همه ما مشخص است. اما نوع تاثیر گذاری آن بسته به حمایت‌های صورت گرفته از بازار دلار دارد. پس نمی‌توان در هر زمانی علت افزایش قیمت اهن را دلار دانست. گاهی کمبود مواد اولیه و گاهی افزایش قیمت فولاد در بازار جهانی بر افزایش قیمت آهن آلات در ایران تاثیر می‌گذارند.