افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

بازار سکه و ارز - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

تأثیرات مثبت مذاکرات وین بر قیمت بازار فولاد و دلار
2 هفته قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

تأثیرات مثبت مذاکرات وین بر قیمت بازار فولاد و دلار

در آخرین روز هفته گذشته نرخ دلار روی ۲۸ هزار تومان قرار گرفت و روز گذشته این قیمت تا 26 هزار تومان هم رسید، قیمت روزانه فولاد و آهن آلات نیز در شرایط رکود فعلی همچنان با ثبات اعلام می شود و بعضا تعداد کمی از شرکت ها کاهش و افزایش جزئی را اعمال می نمایند.

جهش نرخ دلار به بالای ۳۰ هزار تومان در پی توقف مذاکرات
1 ماه قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

جهش نرخ دلار به بالای ۳۰ هزار تومان در پی توقف مذاکرات

نرخ دلار در حالی به کانال ۳۰ هزار تومانی رسیده است که تا چند ماه پیش صحبت از دلار ۱۵ هزار تومانی در محافل اقتصادی بود. بدون شک اقتصاد کشور تحمل تحمیل این نرخ دلار به بازار را ندارد و ادامه این روند به شدت به بازارهای صنعتی و کالایی ضربه خواهد زد و قطعا توقف مذاکرات هسته ای نقش اول سناریوی رشد قیمت ارز در بازار ایران بوده است.

سایه مذاکرات بر دلار و بورس در هفته آتی
2 ماه قبل

سایه مذاکرات بر دلار و بورس در هفته آتی

ذاکرات هسته ای تا حد زیادی به بازارهای بورس و ارز در ایران مرتبط شده است. به دلیل اینکه شایعه هایی مبن بر آزادسازی منابع ارزی ایران می تواند نرخ دلار را به طرز چشمگیری جا به جا کند. از آنجایی که شاخص کل بازار سرمایه بر بنای نرخ دلار و بورس نوسان می کند این عامل یک مسئله حیاتی برای این بازار محسوب می شود.

خطر افت ارز آوری فولاد به اقتصاد کشور
2 ماه قبل

خطر افت ارز آوری فولاد به اقتصاد کشور

صنعت فولاد با چالش‌ها و تهدیدهای زیادی از جمله قیمت مواداولیه و عدم دسترسی به آن، هزینه‌های حمل و نقل دریایی، عدم دسترسی به بنادر و ریسک ریزش قیمت دلار و.. روبه رو است. چالش قطع برق و قطعی قابل پیش بینی گاز موجب عدم سرمایه‌گذاری شرکت‌های فولادی شده است. این عدم سرمایه گذاری با افت درآمدزایی این شرکت ها باعث شده تا شاهد چشم انداز منفی در سودآوری و ارزآوری فولاد در شرایط فعلی باشیم. صنعت فولاد کشور با سیاست های کنترلی و مبتنی بر نرخ ارز داخلی کم کم رقابت بین المللی خود را از دست خواهد داد.

ارزیابی اقتصادی کف بنیادی نرخ دلار
3 ماه قبل

ارزیابی اقتصادی کف بنیادی نرخ دلار

به نظر می رسد که کف بنیادی نرخ دلار نرخ 26900 تومانی است. به عبارتی در کوتاه مدت هر چقدر نرخ دلار کاهش یابد وقتی به این عدد نزدیک شود مقاومت بسیار سنگینی را مواجه خواهد شد.کف بنیادی نرخ دلار با حواشی همراه شده است. عده ای معتقدند نرخ دلار مسیر افزایشی را طی خواهد کرد. برخی نرخ دلار را دو برابر ارزش ذاتی آن می دانند.

جو روانی منفی در بازار های سرمایه
3 ماه قبل

جو روانی منفی در بازار های سرمایه

جو روانی منفی در بازار ارز می تواند سایر بازارهای کالایی را به جالش بکشد.در صورتی که با انتشار اخبار منفی فوری و آنی نرخ ارز افزایش پیدا می کند. همین امر مهر تاییدی بر نظام کنترل گر بانک مرکزی است. به نظر می رسد این افزایش نرخ از سوی دولت یا همان بانک مرکزی یا نیروهای بازار اعم از بازار متشکل ارزی صورت می گیرد.

مارپیچ قیمتی اونس طلای جهانی
4 ماه قبل

مارپیچ قیمتی اونس طلای جهانی

طلای جهانی در انتهای هفته ی میلادی (شنبه) نتوانست در مقابل برآیند ریزش های قیمت مقاومت کند. در همین راستا شاهد افت ارزش اونس طلای جهانی در بازار انتهای هفته بودیم. این روند از روزهای انتهایی هفته شروع شده بود. در پایان هفته این روند تسریع شد. طلای جهانی در روزهای انتهایی هفته با موج فروش جدیدی مواجه شد. در نهایت در نزدیکی سطح هزار و ۷۵۰ دلار مسیر معاملاتی پایان هفته را به پایان رساند.این موضوع باعث شد تا قیما اونس طلا در ایران نیز کاهش پیدا کند. این موضوع یک تاثیر دومینویی در بازار دلار و ارز ایجاد کرده است.

انتظارات بازار ارز در هفته پیش رو
4 ماه قبل

انتظارات بازار ارز در هفته پیش رو

بازار ارز از شروع دوره جدید ریاست جمهوری سیگنال های کاهشی را از خود نشان داده است. اما با توجه به اینکه فعلا دولت درگیر اتفاقات سطح بالاتری در مسائل اقتصادی است برخی از بازارسازان تلاش می کنند سطح قیمت را بالا نگه دارند. به نظر می رسد که انتظارات بازار ارز کاهشی باشد. اما مسیر کاهشی شدن نرخ دلار به شدت وابسته به عملکرد دولت در پاییز دارد. به نظر می رسد که

دور باطل قیمت ها در نوسانات بازار ارز
5 ماه قبل

دور باطل قیمت ها در نوسانات بازار ارز

نرخ ارز در روزهای اخیر با یک پیک قیمت در سطح 28 هزار تومان همراه بود. به نظر می رسد که نرخ ارز توانایی رشد قیمت تا محدوده های بالاتر را دارد. اگر دولت دیر دست به کار شود قطعا قیمت در سطح 30 هزار تومان را تجربه خواهیم کرد. این هفته اگرچه نرخ ارز یکی دو بار به سمت ۳۰ هزار تومان حرکت کرد و حتی بعد از مدت ها مقاومت ۲۸ هزار تومان هم شکسته شد،اما دوباره نمودار ارز پول بک زده و به زیر ۲۸ هزار تومان برگشت. در ادامه به بررسی نرخ ارز خواهیم پرداخت. لطفا همراه آرتان پرس باشید.

روند قیمت دلار در محدوده ۲۷ تومانی
5 ماه قبل

روند قیمت دلار در محدوده ۲۷ تومانی

در روزهای اخیر شاهد این موضوع بودیم که حواله جات درهم با نرخ بالاتری برای ایرانی ها قیمت خورد. این موضوع باعث شد تا هزینه سربار آن به بازار آزاد منتقل شوند. فعلا بهانه ای که در بازار دلار وجود دارد و روند قیمت دلار را صعودی نگه داشته رشد قیمت طلا در بازار جهانی است. این موضوع به هیچ عنوان وجاهت علمی و منطقی ندارد. از سویی دیگر برخی از سفته بازارن در این بازار شرایط افغانستان را بهانه کرده اند

تحلیل نوسانات قیمت طلا
5 ماه قبل

تحلیل نوسانات قیمت طلا

قیمت جهانی طلا با یک شیب ظریفی رو به رشد است. از سویی ریسک های اقتصادی و سیاسی به احتمال زیاد در ماه های آتی اونس جهانی مجددا با افزایش همراه شده و تا امروز به ۱۷۸۰ دلار رسیده و در کنار این عامل، روند دلار هم طی چند هفته گذشته صعودی بوده و باعث شده قیمت طلا و سکه پس از چند ماه ثبات گران شود.