افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ذو القعدة 1444 Sunday, 28 May , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

دانشنامه و مقالات - آرتان پرس

آیا کاهش قیمت میلگرد در روزهای آینده ادامه دارد؟
1 ماه قبل

آیا کاهش قیمت میلگرد در روزهای آینده ادامه دارد؟

احتمال کاهش قیمت میلگرد در روزهای آینده بر طبق نمودار، جو بازار و همچنین بررسی دلایل کاهش قیمت میلگرد در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

فولاد گرمکار چیست؛ مشخصات و انواع آن
5 ماه قبل

فولاد گرمکار چیست؛ مشخصات و انواع آن

فولاد با قرار گرفتن در دسته فلزات آهنی از ابتدای کشف آن بصورت گسترده در زندگی بشر کاربرد داشته است. یکی از دسته‌ بندی فولادها مربوط به فولاد ابزار می‌باشد. فولاد ابزار خود به دو دسته فولاد گرمکار و سردکار تقسیم می‌شود. فولاد گرمکار و سردکار در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار هستند؛ بطوری که بعد از شناخت آنها متوجه خواهید شد که اکثر وسایل اطراف ما با این فولادها ساخته شده‌اند. در این دانشنامه می‌خواهیم در رابطه با فولاد گرمکار، مشخصات و انواع آن توضیحاتی را بیان کنیم. در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

قیمت فلزات اساسی در جهان
6 ماه قبل

قیمت فلزات اساسی در جهان

در جهان کنونی فلزات نقش اساسی در زندگی روزمره انسان‌ها دارند. تاثیر این مواد به اندازه‌ای است که نمی‌توان آن را کتمان کرد. ملموس‌ترین و رایج ترین مثال فولاد می‌باشد که کاربردهای بسیاری در زندگی بشر دارد. اما به طور خاص فلزات غیرآهنی یا غیر فولادی موسوم به فلزات اساسی نیز وجود دارند که معمولا به طور جداگانه از فولادها مقایسه می‌شوند. آیا می‌دانید انواع فلزات اساسی کدامند؟ آیا با عوامل موثر بر روند قیمتی این محصول آشنا هستید؟ برای آشنایی بیشتر با این موضوع پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

کدام کارخانه میلگرد سبک تر تولید می‌کند؟
6 ماه قبل

کدام کارخانه میلگرد سبک تر تولید می‌کند؟

میلگرد های تولید شده طبق استاندارد دارای یک بازه وزنی هستند. میلگرد های تولید شده طبق استاندارد دارای یک بازه وزنی هستند. به عنوان مثال هر سایز میلگرد طبق استاندارد میتواند در یک بازه مجاز وزنی قرار بگیرد. حال زمانی که تولیدکننده بر طبق این استاندارد شروع به تولید میلگرد می‌کند. ممکن است میلگرد تولیدی آنها از میانگین بازه سبک تر باشد و یا حتی سنگین تر.

خرید اعتباری آهن چیست، ویژگی‌ها، مزایا و معایب آن
6 ماه قبل

خرید اعتباری آهن چیست، ویژگی‌ها، مزایا و معایب آن

نحوه خرید آهن آلات از فروشندگان یکی از دغدغه‌های مشتریان می‌باشد. با توجه به اینکه میزان حجم خرید چقدر باشد، نحوه خرید نیز می‌تواند متفاوت باشد. معمولا برای خرید آهن آلات در حجم بسیار زیاد از خرید اعتباری استفاده می‌شود. آیا با خرید اعتباری آهن آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید این روش شامل چه مراحلی است؟ آیا مزایا و معایب آن را می‌شناسید. برای اینکه با این نحوه خرید آهن آلات بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

بهترین نوع میلگرد برای ساختمان سازی
6 ماه قبل

بهترین نوع میلگرد برای ساختمان سازی

برای انتخاب بهترین میلگرد برای ساختمان سازی باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیریم که مهمترین آنها عبارتند از: روش تولید میلگرد، جنس و استاندارد

باربری آهن آلات و هر آنچه که باید درباره آن بدانید
7 ماه قبل

باربری آهن آلات و هر آنچه که باید درباره آن بدانید

حمل و نقل آهن آلات یکی از قسمت‌های مهم خرید این محصولات می‌باشد. با توجه به اینکه مقاطع فولادی گوناگونی در بازار موجود است، روش حمل و نقل هر کدام از آنها نیز می‌تواند متفاوت باشد. بهتر است بدانید که باربری آهن آلات چگونه انجام می‌شود. آیا می‌دانید باربری مقاطعی چون میلگرد، تیرآهن و سایر پروفیل‌های فولادی چگونه انجام می‌شود؟ آیا هزینه نهایی حمل و نقل آهن آلات را می‌دانید؟ برای اینکه با این مطالب بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‎‎‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

معرفی ورق دریایی، انواع آن و کاربردها
7 ماه قبل

معرفی ورق دریایی، انواع آن و کاربردها

ورق های آهنی مورد استفاده در ساخت کشتی ها و قایق ها اعم از نظامی و یا تفریحی و زیر دریایی ها و ... ورق دریایی نام دارند. حیرت انگیز بودن این کاربرد از آن جهت می باشد که ورق آهن مورد استفاده برای این موارد ضمن برخورداری از مقاومت بسیار بالا و قابل توجه، ضد زنگ بوده و همچنین قابلیت شناوری نیز دارد.

آهن خام چیست؛ روش تولید، انواع و کاربرد آن
7 ماه قبل

آهن خام چیست؛ روش تولید، انواع و کاربرد آن

از زمانی که تولید و ساخت فولاد در دستور کار صنعتگران قرار گرفته است، همواره مواد مختلفی در این فرآیند تولید بوجود آمده است. شاید تابحال نام آهن خام را شنیده باشید. این ماده یکی از محصولات فرآیند تولید فولاد محسوب می‌شود که با نام‌های دیگری مانند چدن خام نیز شناخته می‌شود. آیا می‌دانید آهن‌خام چگونه تولید می‌شود؟ آیا می‌دانید این محصول چه کاربردی دارد؟ آیا با انواع این محصول آشنایی دارید؟ برای اینکه با این محصول کاربردی بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

فولاد vcn چیست، ویژگی‌ها و کاربرد آن
7 ماه قبل

فولاد vcn چیست، ویژگی‌ها و کاربرد آن

فولادها به عنوان یکی از کلیدی ‌ترین محصولات شناخته شده ساخته دست بشر محسوب می‌شوند. تنوع و ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول باعث گسترده شدن کاربرد آن شده است. فولادها دارای انواع مختلفی از نظر آلیاژی می‌باشند. یکی از آنها فولاد vcn می‌باشد. آیا با این نوع از فولاد آشنایی دارید؟ آیا ترکیب و خواص این فولاد را می‌شناسید؟ آیا کاربردهای این نوع از فولاد را می‌دانید؟ برای اینکه با فولاد vcn بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

پروفیل آلومینیوم پارتیشن چیست، انواع و ویژگی‌های آن
7 ماه قبل

پروفیل آلومینیوم پارتیشن چیست، انواع و ویژگی‌های آن

پروفیل آلومینیوم از جمله مهم‌ترین مقاطع فولادی است که با توجه به تنوع آن، دارای کاربردهای گسترده‌ای می‌باشد. آیا در محیط‌های اداری رفت و آمد کرده‌اید؟ آیا تابحال به پارتیشن‌های موجود در این فضا دقت نموده‌اید؟ هدف از وجود پارتیشن معمولا جداسازی فضاهای مختلف اداری از یکدیگر است. آیا می‌دانید این پارتیشن‌ها از چه جنسی ساخته می‌شوند؟ آیا با پروفیل آلومینیوم پارتیشن آشنایی دارید؟ برای اینکه این محصول کاربردی را بیشتر بشناسید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.