جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰ 21 ذو الحجة 1442 Friday, 30 July , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آرشیو » دانشنامه و مقالات | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

ورق سیاه چیست؛ نحوه تولید و کاربرد آن
2 روز قبل

ورق سیاه چیست؛ نحوه تولید و کاربرد آن

در بازار محصولات فولادی بسیاری از مقاطع مختلف با اصطلاحاتی شناخته می‌شوند. یکی از این محصولات ورق سیاه است. آیا می‌دانید منظور از ورق سیاه چیست؟ آیا با نحوه تولید این ورق آشنایی دارید؟ آیا کاربردهای ورق سیاه را می‌دانید؟ برای آشنایی با این محصول بسیار کاربردی در صنایع مختلف، بایستی به خوبی آن را بشناسید. پیشنهاد می‌کنیم در ادامه حتما با آرتان پرس همراه باشید.

لوله مانیسمان و چیزهایی که نمی دانستید!
4 روز قبل

لوله مانیسمان و چیزهایی که نمی دانستید!

لوله های مانیسمان لوله های بدون درزی هستند که به دلیل همین ویژگی گران تر بوده و کاربردهای زیادی در صنعت دارند.

قوطی صنعتی؛ کاربرد و ویژگی ها
1 هفته قبل

قوطی صنعتی؛ کاربرد و ویژگی ها

قوطی صنعتی پروفیلی با سطح مقطع مستطیل یا مربع است که در سازه های غول آسا مورد استفاده قرار میگیرد.

چهارپهلو فولادی چیست؛ انواع و کاربرد آن
2 هفته قبل

چهارپهلو فولادی چیست؛ انواع و کاربرد آن

در صنایع پایین دستی فولاد، مانند ساختمان سازی و خودرو سازی از پروفیل‌های فولادی متفاوتی در ساخت و ساز تجهیزات استفاده می‌شود. یکی از این پروفیل‌ها، پروفیل چهارپهلو فولادی می‌باشد. این پروفیل با توجه به کاربردهای مختلف در انواع متفاوتی تولید می‌شود. آیا با انواع پروفیل چهارپهلو آشنایی دارید؟ آیا کاربردهای این پروفیل را در صنعت می‌دانید؟ برای اینکه به این سوال‌ها پاسخ داده شود، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه مطلب با آرتان پرس همراه باشید.

ورق St52 ؛ آشنایی با کاربرد و ویژگی‌های آن
2 هفته قبل

ورق St52 ؛ آشنایی با کاربرد و ویژگی‌های آن

گریدهای مختلف فولادی با توجه به خواصی که دارند، در کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق St52 که از فولاد St52 ساخته شده است، یکی از این گریدهای معروف فولادی می‌باشد. آیا می‌دانید این گرید فولادی از چه ترکیب شیمیایی ساخته شده است؟ آیا درباره ویژگی‌ها و خواص این ورق فولادی اطلاعاتی دارید؟ آیا با کاربردهای ورق St52 آشنایی دارید؟ برای اینکه با این ورق فولادی، ویژگی‌ها و کاربردهای آن آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما در ادامه مطلب با آرتان پرس همراه باشید.

ورق اسید شویی چیست؟
2 هفته قبل

ورق اسید شویی چیست؟

در حین تولید ورق‌های فولادی، انجام عملیات نورد و ایجاد ضخامت مورد نیاز در ورق منجر به ایجاد آلودگی‌هایی بر روی سطح ورق می‌شود. یکی از مراحل تولید ورق، اسید شویی آن می‌باشد. برای تمیز کردن سطح ورق از عملیات اسید شویی استفاده می‌شود. آیا می‌دانید منظور از ورق اسید شویی چیست؟ آیا با ویژگی‌های این نوع از ورق آشنایی دارید؟ آیا کاربردهای ورق اسید شویی را می‌دانید؟ برای اینکه پاسخ سوال‎هایتان را دریافت کنید، توصیه می‌کنیم حتما در ادامه مطلب با آرتان پرس همراه باشید.

تیرآهن هاش سبک و سنگین چه تفاوتی دارند؟
2 هفته قبل

تیرآهن هاش سبک و سنگین چه تفاوتی دارند؟

یکی پر مصرف‌ترین مصالح ساختمانی، تیرآهن می‌باشد. از انواع مهم این مقطع فولادی، تیرآهن هاش می‌باشد. با توجه به نیاز ساختمان سازی، در برخی مواقع از تیرآهن هاش سبک و در برخی موارد از تیرآهن هاش سنگین استفاده می‌شود. آیا تفاوت تیرآهن هاش سبک و سنگین را می‌دانید؟ آیا مزایا و معایب این دو نوع تیرآهن هاش را می‌شناسید؟ برای اینکه با تفاوت تیرآهن هاش سبک و سنگین بیشتر آشنا شوید، توصیه می‌کنیم که در ادامه مطلب با آرتان پرس حتما همراه باشید.

خمکاری میلگرد چیست؛ روش‌ها و نکات مهم
3 هفته قبل

خمکاری میلگرد چیست؛ روش‌ها و نکات مهم

میلگرد یا آرماتور در صنعت ساختمان سازی یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین محصولات کاربردی می‌باشد. احتمالا تابحال نام عملیات خمکاری میلگرد را شنیده باشید. با توجه به اینکه میلگرد معمولا در طول استاندارد 12 متر تولید می‌شود؛ برای استفاده از آن در بتن، بایستی تغییر شکل و یا خمکاری در طول میلگرد اتفاق بیافتد. خم شدن میلگرد کار آسانی نیست. برای اینکار نیاز به ماشین‌آلات و دستگاه‌های مخصوص می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با عملیات خمکاری میلگرد، روش‌ها و نکات مهمی را که باید رعایت کرد، در ادامه مطلب با آرتان پرس همراه باشید.

میلگرد کلاف چیست؛ کاربرد و ویژگی آن
3 هفته قبل

میلگرد کلاف چیست؛ کاربرد و ویژگی آن

میلگرد کلاف از جمله محصولات فولادی کاربردی در صنایع مختلف محسوب می‌شود. این محصول زیر مجموعه‌ای از محصول میلگرد می‌باشد که به صورت کلاف یا به عبارتی وایر در بازار عرضه می‌شود. معمولا تفاوت این محصول با میلگرد معمولی، کاربردهای آن را هم متمایز کرده است. اگر شما یکی از مصرف‌کنندگان میلگرد کلاف هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا در ادامه مطلب با آرتان پرس همراه باشید تا با کاربرد، ویژگی‌ها و روش ساخت این محصول بیشتر آشنا شوید.

با ده تفاوت آلومینیوم و فولاد ضدزنگ آشنا شوید!
3 هفته قبل

با ده تفاوت آلومینیوم و فولاد ضدزنگ آشنا شوید!

آلومینیوم و فولاد ضدزنگ تفاوت هایی دارند. یکی از معروف ترین تفاوت های آلومینیوم و فولاد ضدزنگ انعطاف پذیری آن ها است.