افزونه جلالی را نصب کنید. 28 صفر 1444 Saturday, 24 September , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

دانشنامه و مقالات - آرتان پرس

ساخت سوله با تیر آهن
2 روز قبل

ساخت سوله با تیر آهن

ساخت سوله با تیرآهن اساسا از چه اصولی پیروی میکند؟ یکی از بناها و سازه های فلزی بسیار کاربردی در صنعت که دارای سقف شیبدار و فاقد ستون میانی است سوله نام دارد. سوله ها بسته به کاربرد اشکال و انواع مختلفی دارند. به عبارت دیگر از کاربرد و مصارف صنعتی سوله های فلزی می […]

تشخیص تیرآهن تقلبی از اصلی چگونه است؟
2 هفته قبل

تشخیص تیرآهن تقلبی از اصلی چگونه است؟

امروزه استفاده از فولاد و محصولات جانبی آن در صنایع گوناگون افزایش یافته است. تیرآهن به عنوان یکی از محصولات جانبی فولادی در صنعت شناخته می‌شود. این محصول با توجه به تنوعی که دارد، کاربردهای متفاوت و زیادی نیز دارد. آیا تابحال برایتان سوال شده که چگونه می‌توان تیرآهن تقلبی و اصل را از یکدیگر متمایز کرد؟ آیا با روش‌های تشخیص تیرآهن تقبلی از اصلی آشنایی دارید؟ برای آشنایی بیشتر با این موضوع پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

کاربرد تیرآهن در ساخت پل، چالش‌ها و نکات مهم
2 هفته قبل

کاربرد تیرآهن در ساخت پل، چالش‌ها و نکات مهم

با گذشت زمان و پیشرفت‌های بدست آمده در صنعت فولاد و محصولات جانبی آن، صنایع پایین دستی نیز بهبودهایی در زمینه‌های مختلف داشته‌اند. تیرآهن به عنوان یکی از محصولات فولادی در بازار در صنایعی مانند ساخت و ساز کاربردهای فراوانی دارد. اما آیا به کاربردهای دیگر تیرآهن فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید کاربرد تیرآهن در ساخت پل چیست؟ آیا با نکات و چالش‌های این موضوع آشنایی دارید؟ برای درک بهتر این مطلب پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

نورد میلگرد چیست ؟ انواع، مراحل و نکات مهم آن
2 هفته قبل

نورد میلگرد چیست ؟ انواع، مراحل و نکات مهم آن

احتمالا تاکنون با نام فر ایند نورد میلگرد آشنا شده اید اما در مورد آن اطلاعات زیادی ندارید. نورد (Rolling) یکی از روش‌های شکل‌دهی فلزات است که در این روش از دستگاه‌های نورد که معمولاً دارای دو یا چند غلطک هستند برای کاهش ضخامت و رسیدن به ابعاد مطلوب استفاده می‌شود. در واقع برای تولید محصول با این روش، شمش از میان غلطک‌های مذکور عبور کرده و با اعمال چند پاس نورد به ضخامت مشخص می‌رسد. یکی از محصولات فولادی که در فرآیند تولید آن از دستگاه نورد استفاده می‌شود میلگرد یا آرماتور است که در ادامه به نورد میلگرد و جزئیات پیرامون آن بیشتر بحث خواهد شد.

تفاوت تیرآهن و هاش از نظر ویژگی‌های مختلف
3 هفته قبل

تفاوت تیرآهن و هاش از نظر ویژگی‌های مختلف

تیرآهن به عنوان یکی از مقاطع پرکاربرد در صنایع مختلفی همچون ساخت و ساز محسوب می‌شود. این مقطع فولادی با توجه به کاربردهای مختلف دارای استانداردها و انواع مختلفی می‌باشد. شاید نام تیرآهن هاش را شنیده باشید. آیا می‌دانید تفاوت تیرآهن و هاش چیست؟ آیا می‌دانید تیرآهن معمولی و هاش در چه ویژگی‌هایی با یکدیگر تفاوت دارند؟ برای آشنایی بیشتر با تفاوت این دو نوع تیرآهن، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

جدول اشتال تیرآهن و کاربرد های آن
3 هفته قبل

جدول اشتال تیرآهن و کاربرد های آن

یکی از نکات و موارد مهم در طراحی ساختمان و سازه تهیه اطلاعات مورد نیاز آن مانند مشخصات مهم ابعادی و هندسی مربوط به مقاطع انواع تیراهن شامل تیرآهن نیم پهن IPE یا همان تیراهن معمولی، تیرآهن هاش سنگین با نماد HEB و تیرآهن هاش سبک با نماد HEA طبق که استاندارد DIN اروپا و با نام جدول اشتال تیرآهن تدوین شده می باشد.

کانال قیمت پروفیل آرتان فولاد ایرانیان
3 هفته قبل

کانال قیمت پروفیل آرتان فولاد ایرانیان

با وجود مراجع متعدد قیمت پروفیل عضویت در یک کانال بسیار معتبر با قیمت های به روز شده می تواند یکی از بهترین اقدامات جهت سهولت و تسریع در خرید و فروش و به طور کلی انجام معاملات باشد. از این رو پیگیری قیمت مقاطع فولادی که کاربرد بسیار زیادی در کلیه صنایع به ویژه صنعت خودرو سازی که مصرف کننده پروفیل های صنعتی و صنعت ساختمان سازی که مصرف کننده پروفیل های ساختمانی می باشند، امری ضروری است. زیرا قیمت پروفیل ها تاثیر بسیاری بر قیمت محصولات نهایی این صنایع دارد.

تقویت تیرآهن و روش‌های انجام آن چیست؟
1 ماه قبل

تقویت تیرآهن و روش‌های انجام آن چیست؟

در دنیای امروزی، تیرآهن به عنوان یک عضو اصلی و جدایی ناپذیر در سازه‌های مختلف بکار می‌رود. این مقطع فولادی در میان مصرف کنندگان بسیار محبوب است و دارای انواع مختلفی می‌باشد. تیرآهن تا حد مطلوبی به تنهایی موجب افزایش استحکام ساختمان می‌شود. حال با توجه به شرایط مختلفی مانند تغییر در تعداد طبقات، تغییر در نقشه ساختمان و تغییر در حجم تیرآهن مورد استفاده، تیرآهن نیاز به تقویت پیدا می‌کند. آیا می‌دانید منظور از تقویت تیرآهن چیست؟ آیا با روش‌های مختلف آن آشنایی دارید؟ برای اینکه با این روش بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

مقایسه کیفیت پروفیل در کارخانه های مختلف
1 ماه قبل

مقایسه کیفیت پروفیل در کارخانه های مختلف

مهمترین مشخصاتی که باید به هنگام تحویل بار پروفیل به آن دقت کنید، چیست؟ کدام پارامترها در تشخیص کیفیت پروفیل به شما کمک میکنند؟ چگونه ممکن است دو کارخانه با کیفیت پروفیل مشابه در قیمت پروفیل آهنی اعلام شده دارای اختلاف باشند؟

برش تیرآهن و آشنایی با انواع روش‌های آن
1 ماه قبل

برش تیرآهن و آشنایی با انواع روش‌های آن

فولاد و آهن آلات از جمله مواد پرکاربرد در صنعت می‌باشند. آهن آلات خود به چند دسته از جمله میلگرد، تیرآهن و پروفیل‌های مختلف تقسیم می‌شود. استفاده از تیرآهن در پروژه‌های مختلف به خصوص پروژه‌های ساختمانی بسیار رواج دارد. تیرآهن بطور مستقیم از کارخانه با ابعاد ثابت و مشخصی تولید می‌شود. بنابراین جهت استفاده برای کاربرد مشخصی، بایستی برش داده شود. آیا دلیل برش تیرآهن را می‌دانید؟ آیا می‌دانید برای برش دادن انواع تیرآهن از چه روش‌هایی استفاده می‌شود؟ برای اینکه با این عملیات بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

کارخانه پروفیل در ایران و معرفی ۱۰ تولید کننده برتر
1 ماه قبل

کارخانه پروفیل در ایران و معرفی ۱۰ تولید کننده برتر

اگر جزء کسانی هستید که در صنعت مشغول‌اند، احتمالا بارها نام قوطی و پروفیل را شنیده باشید. پروفیل از جمله محصولات کاربردی می‌باشد که در صنایع مختلف بخصوص در صنعت ساخت و ساز کاربرد فراوانی دارد. آیا با پروفیل آشنایی دارید؟ آیا کارخانه های پروفیل در ایران را می‌شناسید؟ آیا می‌دانید هر کدام از این تولیدکنندگان چه ویژگی‌هایی دارند؟ برای اینکه با کارخانه های تولیدکننده پروفیل در ایران بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.