افزونه جلالی را نصب کنید. 19 شوال 1443 Friday, 20 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

دانشنامه و مقالات - آرتان پرس

راویز کاری چیست، کاربردهای آن در ساختمان سازی
1 روز قبل

راویز کاری چیست، کاربردهای آن در ساختمان سازی

در اکثر پروژه‌های ساخت و ساز یکی از عوامل زیبایی در ساختار خانه استفاده از سقف‌های کاذب می‌باشد. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که منظور از سقف کاذب چیست؟ آیا با مهم‌ترین نوع سقف کاذب یعنی راویز یا رابیتس آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید راویز کاری چیست و چه کاربردهایی دارد؟ برای اینکه با این کار در ساخت و ساز بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

ورق گالوانیزه رنگی پرچین در انواع سقف ها
3 هفته قبل

ورق گالوانیزه رنگی پرچین در انواع سقف ها

ورق گالوانیزه از جمله مهم‌ترین محصولات فولادی محسوب می‌شود که با توجه به پوشش فلز روی مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد. این محصول دارای زیر مجموعه‌هایی مانند ورق رنگی می‌باشد. اگر ورق گالوانیزه دوباره با استفاده از رنگ پوشش داده شود، محصول جدیدی به نام ورق گالوانیزه رنگی بوجود می‌آید. اغلب کاربرد این محصول بصورت تزئینی می‌باشد. آیا با انواع ورق گالوانیزه رنگی آشنایی دارید؟ آیا ورق گالوانیزه رنگی پرچین را می‌شناسید؟ آیا مزایا و کاربرد این محصول را می‌دانید؟ برای اینکه با این محصول بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم در ادامه حتما با آرتان پرس همراه باشید.

میلگرد انتظار چیست؟ از نحوه اتصال تا اجرای در ستون، سقف و فونداسیون
3 هفته قبل

میلگرد انتظار چیست؟ از نحوه اتصال تا اجرای در ستون، سقف و فونداسیون

. میلگردها به جهت کاربردهای مختلفی که در بخش های مختلف یک سازه دارند، با نام های مختلفی هم شناخته می‌شوند. آرماتور انتظار در اصطلاح بازاری آن به رولپلاک فولادی و میلگرد ریشه هم معروف است. در میان انواع متنوع کاربرد میلگرد در ساختمان، نوعی از کاربرد آنها به جهت اتصال دو قسمت بتنی از سازه به یکدیگر است. این کار به این جهت است که عملکرد انتقال نیرو موثرتر صورت گیرد

از وزن پروفیل z  تا مزایا و کاربرد آن در ساختمان
4 هفته قبل

از وزن پروفیل z تا مزایا و کاربرد آن در ساختمان

پروفیل‌ها از جمله مقاطع فلزی محسوب می‌شوند که دارای ویژگی‌ها و مزایای بسیاری هستند. شاید رایج‌ ترین کاربرد این مقاطع در درب و پنجره سازی باشد. اما آیا با پروفیل z آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید وزن پروفیل z چقدر است؟ پروفیل z در دسته پروفیل‌های سنگین قرار می‌گیرد یا سبک؟ آیا مزایا و کاربردهای این محصول را می‌دانید؟ برای اینکه با این محصول کاربردی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا در ادامه حتما با آرتان پرس همراه باشید.

وزن مخصوص آهن و فولاد و فرمول محاسبه وزن آهن آلات
1 ماه قبل

وزن مخصوص آهن و فولاد و فرمول محاسبه وزن آهن آلات

اگر شما به عنوان به یک مهندس در حوزه مرتبط با مقاطع مختلف فولادی و آهن آلات فعال باشید، احتمالا وزن مخصوص آهن را شنیده‌اید. در برخی موارد به آن وزن حجمی آهن نیز گفته می‌شود. برای اینکه بتوان وزن یک مقطع فولادی را مشخص کرد بایستی از وزن مخصوص آن آگاهی داشته باشیم. آیا می‌دانید وزن مخصوص آهن آلات چگونه در محاسبه وزن نهایی مقاطع فولادی نقش دارند؟ آیا با نحوه محاسبه وزن آهن آلات در مقاطع مختلف آشنایی دارید؟ برای آشنایی بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

کاشت میلگرد در بتن و ستون، معایب و فرمول محاسبه آن
1 ماه قبل

کاشت میلگرد در بتن و ستون، معایب و فرمول محاسبه آن

در یک پروژه و عملیات ساخت و ساز مراحل مختلفی برای استحکام بخشی به ساختمان انجام می‌شود. استفاده درست از میلگردها یکی از کارهایی است که باعث افزایش استحکام کششی سازه در بخش‌هایی مانند بتن می‌شود. برای استفاده صحیح از میلگرد بایستی نحوه کاشت میلگرد را به خوبی بدانید. آیا می‌دانید منظور از کاشت میلگرد چیست؟ آیا با استاندارد و آیین نامه مربوط به کاشت میلگرد آشنایی دارید؟ آیا مراحل و جزئیات این روش را می‌دانید؟ برای اینکه پاسخ سوال‌هایتان را دریافت کنید پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

ساخت گلخانه با میلگرد و مراحل آن
1 ماه قبل

ساخت گلخانه با میلگرد و مراحل آن

یکی از راه های ساخت یک گلخانه ی ارزان‌قیمت و سریع، ساخت گلخانه با میلگرد است. بله ، ساخت یک گلخانه با ابزار ها و وسایل زیادی که در اطرافمان داریم، انجام شدنی است. مثلا آیا تصورش را هم میکردید که ساخت گلخانه با لوله برق و یا نایلون هم امکان پذیر باشد؟ ساخت گلخانه […]

لوله فولادی درزدار چیست، با درز مستقیم و مخفی
1 ماه قبل

لوله فولادی درزدار چیست، با درز مستقیم و مخفی

لوله‌های فولادی از جمله مقاطع مهم و کاربردی در صنایع می‌باشند که در حمل و نقل سیالات نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. با توجه به کاربرد مورد نظر در هر صنعتی، لوله‌ها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند. لوله فولادی درزدار یکی از انواع معروف لوله در صنایع گوناگون می‌باشد. آیا می‌دانید منظور از لوله فولادی درزدار چیست؟ آیا با روش تولید این لوله آشنایی دارید؟ آیا کاربرد و ویژگی‌های این محصول را می‌دانید؟ آیا می‌دانید تفاوت لوله درزدار و بدون درز چیست؟ برای اینکه پاسخ سوال‌هایتان را دریافت کنید پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.

ورق آلومینیوم چیست؛ انواع، کاربرد و ویژگی‌های آن
1 ماه قبل

ورق آلومینیوم چیست؛ انواع، کاربرد و ویژگی‌های آن

شاید فولاد مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین فلز مورد استفاده در دنیای امروزی باشد. اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و فناوری، فلزاتی از جمله آلومینیوم به عنوان رقیبی برای فولاد تبدیل شده‌اند. از بین مقاطع موجود، ورق آلومینیوم پر کاربردترین مقطع محسوب می‌شود. آیا با ورق آلومینیوم آشنایی دارید؟ آیا انواع این ورق را می‌شناسید؟ آیا کاربرد و ویژگی‌های آن را می‌دانید؟ برای اینکه با این محصول بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همرا باشید.

لوله بدون درز | مشخصات، سایز، کاربرد و مزایا
1 ماه قبل

لوله بدون درز | مشخصات، سایز، کاربرد و مزایا

لوله بدون درز یکی از انواع مهم لوله ها هستند. لوله‌های فولادی، تیوب‌های بلند و توخالی هستند که عمدتاً برای انتقال محصولات از یک مکان به مکان دیگر استفاده می‌شوند. آنها عمدتاً با دو روش ساخت مختلف، تولید می شوند که به صورت لوله درز دار یا لوله بدون درز (که به آن لوله مانسمان یا لوله مانیسمان نیز گفته می‌شود) روانه بازار می‌گردد.

دستگاه خم کن ورق گالوانیزه | روش ها و انواع مختلف آن
2 ماه قبل

دستگاه خم کن ورق گالوانیزه | روش ها و انواع مختلف آن

ورق‌های فلزی یا فولادی در صنعت ساخت و تولید قطعات از جمله مهم‌ترین محصولات اولیه به شمار می‌روند. شاید فرآیند خمکاری ورق گالوانیزه را شنیده باشید. آیا می‌دانید دستگاه خم کن ورق گالوانیزه چیست؟ آیا با اصول انجام کار با این دستگاه و فرآیند خمکاری ورق گالوانیزه آشنایی دارید؟ برای اینکه پاسخ این سوالات را دریافت کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه با آرتان پرس همراه باشید.