شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹ 10 جماد ثاني 1442 Saturday, 23 January , 2021 ساعت ×
برای دریافت استعلام قیمت و سفارش با شماره 74418000-021 تماس بگیرید
قیمت تیرآهن | آرتان پرس

لیست قیمت تیرآهن

آیا قیمت تیرآهن کاهش می یابد یا افزایش؟ ارتباط قیمت تیرآهن و دلار چیست؟ شاید شما هم قصد اجرای پروژه ساختمانی و یا هر سازه دیگری را داشته باشید. اما نمی‌دانید روند نمودار قیمت تیرآهن و قیمت فولاد چگونه خواهد بود. بنابراین در مورد آن یا از کارشناسان فروش تیراهن سوال می‌کنید و یا در اینترنت در جستجوی تحلیل قیمت تیرآهن هستید. قیمت تیرآهن کرمانشاه ، تیرآهن اهواز و تیرآهن ۱۴ و حتی در بعضی مواقع تیرآهن دست دوم جزو پرتکرارترین سوالات شماست. ما ابتدا عوامل تاثیر گذار بر قیمت هر شاخه تیراهن را به شما خواهیم گفت. تا در نگاه اول بتوانیم نکات مهم پیش بینی قیمت تیرآهن را به طور خلاصه اما جامع ارائه کنیم. در نگاه دوم علت کاهش یا افزایش قیمت تیرآهن را به طور کامل تری درک کنیم. سپس در ادامه نکات تکمیلی در مورد انواع تیرآهن را بازگو خواهیم کرد.

پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت تیرآهن

برای بررسی پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت انواع اهن ، بجز قیمت تمام شده و مالیات بر ارزش افزوده، پارامترهای دیگری دخیل هستند که مهمترین آنها تناسب بین عرضه و تقاضاست. بهتر است بدانید که تعداد کارخانه های تولیدکننده تیراهن در ایران، به نسبت دیگر مقاطع مثل میلگرد و پروفیل کمتر است.

  • پس در درجه اول، با توجه به محدود بودن تعداد تولیدکننده های تیراهن در ایران، بحث میزان عرضه این کالای مهم فولادی بر روی قیمت آن بسیار تاثیر گذار است. قیمت تیراهن در تمام برندهای معتبر تولیدکننده در ایران، از جمله تیرآهن کرمانشاه، ذوب آهن اصفهان ، اهواز، یزد و ناب تبریز و آرین در لیست زیر قابل مشاهده است.
  • فاکتور دوم تاثیر گذار بر تیر، قیمت پایه میلگرد در معاملات بورس کالا است. تیرآهن در بورس کالا، به همراه میلگرد در روزهای شنبه و سه شنبه هر هفته عرضه و معامله می‌شود. با توجه به اینکه در فرمول قیمت پایه عرضه تیراهن، ضریب ۱.۰۷ از قیمت میلگرد در نظر گرفته می‌شود. لذا قیمت پایه عرضه تیرآهن در بورس کالا ، تابعی از قیمت این کالای مهم فولادی، یعنی میلگرد نیز می‌باشد.

قیمت پایه تیرآهن= ۱.۰۷* قیمت پایه میلگرد

  • پارامتر بعدی و تا حدودی پررنگ بر روی قیمت تمام کالاهای فولادی، قیمت دلار است. این پارامتر بر روی قیمت تیراهن نیز تاثیرگذار است. اما بهتر است که بدانید بیش از ارتباط مستقیم بین دلار و تیراهن، جو روانی آن عاملی منفی بر قیمت دهی روزانه این کالاست.

در مجموع از آنجاییکه تیراهن کالایی استراتژیک است که سهم مهمی در هزینه ساخت و ساز دارد. بنابراین، نحوه خرید تیرآهن و سایز سایزها و همچنین اطمینان نسبت به مراحل بارگیری آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مطالعه مشخصات تیرآهن را به شما توصیه میکنیم.

نکات تکمیلی در مورد تیرآهن

۱-    ابتدا انواع تیراهن را بشناسید

تیراهن از جمله مقاطع طویل آهن آلات بشمار می آید که حجم بالایی از هزینه پروژه های ساختمانی و صنعتی را به خود اختصاص داده است. بنابراین نحوه محاسبه قیمت تیر آهن نیز از حساسیت بالایی برخوردار است. به دلیل هزینه های بالای آن گاهی برخی قیمت تیراهن دست دوم را جستجو میکند اما ما بعلت ایمنی بیشتر به شما خرید دست اول آن را توصیه می‌کنیم.

انواع تیراهن با علائم اختصاری IPE، INP و IPB شناخته می‌شود. تیراهن IPE مطابق با استاندارد اروپا و ایران است. هر یک از انواع تیراهن برای تحمل بارهای خمشی و نیروی برشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین ممکن است در بازار نام تیراهن دست دوم به گوشتان خورده باشد. علاوه بر آن تیر ورق نیز در موارد خاصی ساخته و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تیر معمولا در شاخه های ۱۲ متری عرضه می‌شود اما پیش از خرید می‌توانید با استفاده از جداول وزنی، قیمت تیراهن را به ۲ صورت شاخه ای و یا کیلویی در هزینه های خود لحاظ کنید. استاندارد فرایند تولید تیراهن در ایران به صورت IPE و مطابق با استاندارد اروپا است. تفاوت اصلی تیرآهن IPE با تیر های INP و IPB در شکل مقطع‌تیراهن است.

شکل تیراهن IPE و INP به صورت I شکل است. اما شکل‌تیراهن IPB به صورت H می‌باشد. تفاوت دو مقطع INP  و IPE نیز در شکل بال های آن است.

قیمت تیراهن در سایزهای مختلف متفاوت است. سایز تیرآهن از ۱۰ تا ۳۰ در بازار ایران موجود است. استاندارد‌تیرآهن تولیدی مطابق با اروپا و  با علامت اختصاری IPE می‌باشد. پرکاربردترین تیراهن های IPE در سایزهای ۱۴، ۱۶ و ۱۸ می‌باشد. یکی از پرتقاضاترین انواع تیرآهن، تیرآهن ۲۰ اهواز میباشد. اما تیراهن هاش یا همان IPB در سایزهای ۱۰۰ الی ۱۰۰۰ در بازار وجود دارد.

۲-    قیمت تیرآهن در بنگاه و کارخانه چه تفاوتی دارد؟

محل تحویل تیراهن بستگی به درخواست مشتری و تناژ مورد استفاده دارد و می‌تواند در بنگاه اصفهان، بنگاه تهران و یا کارخانه باشد که میزان کمی اختلاف قیمت در بین آنها وجود دارد. از لحاظ زمانی نیز در کمترین زمان ممکن پس از ثبت سفارش و پیگیری کارشناسان ما، می‌توانید تیرآهن خود را تحویل بگیرید.

به طور کلی، عواملی از جمله کیفیت، اعتبار، عرضه و تقاضای برندهای مختلف باعث اختلاف در بین برندهای مختلف از لحاظ قیمت تیرآهن می‌باشد. مهمترین برندهای‌تیراهن در ایران ذوب آهن اصفهان که به تیرآهن اصفهان معروف است، تیرآهن کرمانشاه ، تیرآهن ناب تبریز و تیرآهن‌یزد می‌باشد. با اینحال، شما می‌توانید از لیست زیر قیمت تیرآهن در برندهای ذوب آهن، کرمانشاه، یزد، اهواز، آرین و ناب تبریز را مشاهده کنید.

۳-    تیراهن های تولید داخل بهتر است یا وارداتی؟

کارخانه های تولید تیراهن در ایران شامل تعداد انگشت شماری است. ذوب آهن اصفهان با ارائه بیشترین سایز تولیدی، رهبر بازار تیرآهن است. ذوب اهن اصفهان در سایزهای ۱۲ الی ۳۰ تیراهن IPE به بازار عرضه می‌کند. علاوه بر تیرآهن ذوب آهن اصفهان، کارخانه فایکو نیز، در سایزهای ۱۴ الی ۲۴ این محصول در بازار فعالیت دارد.

برندهای فولاد کرمانشاه، تیرآهن فولاد اهواز ، فولاد آرین، ناب تبریز و فولاد یزد از دیگر برندهای تامین کننده تیراهن در ایران هستند. اما برندهای وارداتی تیراهن هاش در ایران، ترکیه، کره و روسیه می‌باشد.

لازم بذکر است که عموما در سایزهای تولیدی توسط کارخانه های ایران، بخصوص در نوع IPE تیراهن به صورت وارداتی کمتر دیده می‌شود و یا می‌توان گفت با توجه به کیفیت مناسب تولید داخل، اقدام به واردات تیراهن‌های با سایز مشابه تولید داخل وارد نمی‌گردد. بنابراین مقایسه قیمت تیراهن در داخل با وارداتی قابل قیاس نمی‌باشد.

لذا تیرآهن های وارداتی اغلب تیراهن های هاش بوده که در ایران عرضه این محصولات کمتر است. و در حال حاضر دو کارخانه ذوب آهن و فایکو تنها تولیدکننده های آن در تعداد محدودی از سایزها هستند.

۴-    پیش بینی قیمت تیرآهن در روزهای آینده

بررسی، تحلیل و سپس پیش بینی قیمت تیرآهن در روزهای آینده امری تخصصی است که نیاز به دانش و اطلاعات کافی از وضعیت بازار دارد. نکته مهم در پیش بینی قیمت تیراهن استفاده از ابزاری بجز شنیده ها و تصمیمات بازار است. این ابزار در علم بازارهای مالی دنیا، همان ابزار تکنیکال است.

بنابراین اگر در هر سایت یا مجله ای، با عنوان پیش بینی قیمت تیرآهن و دیگر آهن الات روبرو شدید؛ و یا تیتر علت افزایش قیمت تیرآهن را مشاهده کردید اما در آن تنها به اخبار و شنیده های بازار تکیه شده بود، بدانید که تنها ۴۰ درصد مسیر در آنجا شفاف سازی گردیده است. در صورتی که بخش مهمتر یک پیش بینی استفاده از ابزار تکنیکال به طور صحیح و حرفه ای می‌باشد. لذا، حضور تیم متخصص تحلیل تکنیکال در هر تحلیل و پیش بینی قیمتی، ضروری و جزء جدایی ناپذیر آن می‌باشد. 

۵-   تفاوت اصلی تیراهن ذوب آهن با سایر تیرآهن ها در چیست؟

تیراهن ذوب آهن اصفهان از لحاظ وزنی نسبت به تیرآهن برندهای دیگر در ایران، سنگین تر است. از طرفی تیر ذوبی از جدول اشتال تیراهن پیروی می‌کند. همچنین کیفیت این تیراهن ها در مقایسه با برندهای متفرقه دیگر بالاتر می‌باشد.

۶-   تفاوت تیراهن در استاندارد IPE و INP چیست؟

مقطع تیراهن در هر دو استاندارد به شکل حرف I می‌باشد. اما بال در تیرآهن INP با فاصله گرفتن از جان تیراهن، کاهش می‌یابد. بعبارتی انتهای بالها دارای انحناست، در حالی که انتهای بالهای تیر IPE صاف و نوک تیز می‌باشد. تیرآهن در ایران، استاندارد IPE تولید می‌شود بنابراین، نوک بال ها دارای انحنا نیست.

۷-   بهترین زمان خرید تیراهن چه وقت است؟

این موضوع در درجه اول، بستگی به فرصت زمانی شما برای خرید دارد. در صورتی که فرصت کافی برای صبر کردن دارید، ابتدا بازار را برای حداقل یکماه بعد تحلیل و پیش بینی کنید. در صورتیکه در اینباره نیاز به اطلاعات دارید، کارشناسان تحلیل ما به شما راهنمایی خواهند کرد.

اما فراموش نکنید که در بهترین حالت، همواره سه ماه پیش از خرید، اقدام به بررس وضعیت بازار کنید و احتمالات پیش رو در روند قیمت تیرآهن را در نظر بگیرد. به این ترتیب می‌توانید با وجود نوسانات بازار و دلار، در کمترین قیمت تیراهن اقدام به خرید نمایید.

پ
پ

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.