چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
برای دریافت استعلام قیمت و سفارش با شماره 74418000-021 تماس بگیرید
قیمت ورق سیاه نازک بار | آرتان پرس

لیست قیمت ورق سیاه نازک بار

آیا نمودار قیمت ورق سیاه را بررسی کرده اید؟ پارامترهای موثر بر آن را می دانید؟ رفتار بازار ورق تحت تاثیر چه پارامترهایی است؟ آیا قیمت خرید ورق سیاه فولاد مبارکه در تمام سایزها به صورت روزانه اعلام می‌شود؟ قیمت ورق پروفیل چیست؟ در میان قیمت آهن آلات ، قیمت در بازار ورق‌سیاه به صورت نازک بار مشتریان زیادی دارد . چراکه قیمت خرید و ترند قیمت ورق تاثیری زیادی در هزینه پروژه خریداران دارد. چگونگی بررسی رفتار بازار ورق آهن و نکات مهم پیرامون آن را به شما خواهیم گفت. پس همراه با ارتان پرس باشید.

قیمت ورق آهن سیاه در بازار ایران از کارخانه های بزرگی همچون فولاد مبارکه، اکسین اهواز، کاویان، گیلان و سبا به صورت روزانه اعلام می‌گردد. دو گرید معروف برای ورق های ساختمانی و صنعتی به ترتیب ST37 و ST52 می‌باشد. معمولا به ورق‌های با ضخامت کمتر از ۳ میلیمتر، ورق های نازک بار می‌گویند. از لحاظ کاربرد نیز ورق گرم نازک بار، کاربرد گسترده ای در صنعت پروفیل سازی دارد. بنابراین قیمت ورق آهن نازک بار یکی از فاکتورهای موثر بر روی قیمت پروفیل های فولادی نیز می‌باشد.

قیمت ورق سیاه و فاکتورهای موثر بر آن را بشناسید

در ایران، محاسبه نرخ ورق گرم در ضخامت‌های زیر ۳ میل، پس از عرضه توسط کارخانه‌های فولاد مبارکه و کارخانه فولاد سبا در بازار تعیین می‌شود. بنابراین اولین فاکتور در تعیین قیمت ورق سیاه، بحث میزان عرضه و تقاضا در بازار است. علاوه بر این، ورق‌های وارداتی از روسیه، چین و قزاقستان نیز از تقاضای خوبی در بازار ایران برخوردار است. ضخامت‌های معمول تولید ورق‌سیاه نازک بار در ایران ۲، ۲.۵ و ۳ میلیمتر می‌باشد. درحالی که در برندهای خارجی همچون روسیه، ضخامت ۱.۵ میلیمتری نیز در بازار به فروش می‌رود. ابعاد دیگر ورق‌ های گرم به صورت ۱*۲، ۱.۲۵*۲.۵، ۱.۲۵*۶ و یا عرض ۱، ۱.۲۵، ۱.۵ وجود دارد.

پس در درجه اول، قیمت ورق آهن بستگی به ضخامت آنها، حجم عرضه، میزان تقاضا و موجودی اسلب در ایران دارد. ورق های سیاه در طی فرایند نورد گرم بدست می‌آیند. بنابراین، با توجه به نوع فرایند و خواص نهایی نسبت به ورق های نورد سرد شده از نرخ پایین تری برخوردارند. ورق گرم از حیث ظاهر آن در حالت نازک، تنها به صورت رول شده یا اصطاحا کلاف در بازار دیده می‌شود.

فاکتور دوم موثر، محل تحویل است که اختلاف کمی بر نرخ نهایی ایجاد می‌کند. بنابراین، محل تحویل بارگیری ورق گرم (ST37)  نیز بر روی نرخ تمام شده ورق موثر می‌باشد. محل تحویل ورق می‌تواند کارخانه و یا بنگاه اصفهان باشد. به طور کلی، سفارشات شما از ورق‌سیاه فولاد مبارکه و فولاد سبا از هر دو محل کارخانه و یا بنگاه اصفهان امکان پذیر می‌باشد. از طرفی، سفارشات ورق های گرم وارداتی از بنگاه تهران، بندر انزلی صورت می‌گیرد.

دلار فاکتور مهم و موثر دیگری است که در سال های اخیر نقش پر رنگی بر قیمت ورق فولادی گذاشته است. هر چند بخشی از آن تحت تاثیر جو روانی است اما با توجه به تورم جاری در کشور، رابطه نوسانات دلار  و قیمت ورق آهن سیاه انکار ناپذیر است.

چهارمین پارامتر مهم بر روی قیمت ورق سیاه، میزان تولید اسلب در کشور است. میزان تولید تختال و یا اسلب فولادی از این نظر مهم است که ماده اولیه ورق می‌باشد. بنابراین اگر در برخی از ماه های سال، میزان تولید اسلب کم باشد به معنای کاهش تولید و عرضه ورق نیز خواهد بود.

تاثیر این فاکتور در سال های اخیر به وضوح دیده شده است. از طرفی یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی میزان تولید شمش ورق (اسلب)، میزان تولید و فروش سنگ آهن به فولادسازان و تولید کنندگان اسلب فولادی است.

پیش بینی قیمت ورق سیاه در روزهای آینده

بررسی رفتار قیمت ورق فولادی بر روی نمودار، نیاز به تخصص و دانش کافی دارد. لذا کارشناسان تحلیل آرتان پرس، در این خصوص همراه شما بوده و به صورت درخواستی در مورد پیش بینی قیمت ورق آهن سیاه در روزهای آینده مقالاتی ارائه داده است.

قیمت ورق در بورس کالا

در تالار فلزات آهنی در بورس کالا ، انواع محصولات فولادی عرضه و معامله می‌شود. یکی از مهمترین و حساس‌ترین این کالاها، ورق‌سیاه است.  چرا که تنها عرضه کننده آن نیز در حال حاضر، فولاد مبارکه اصفهان می‌باشد. بنابراین کمبود تعدد عرضه کنندگان ورق در بورس کالا، باعث بالا رفتن حساسیت در معاملات و در نتیجه قیمت ورق سیاه در آن هفته شده است.

حتما می‌دانید که ورق در بورس کالا در روزهای دوشنبه در هر هفته معامله می‌شود. با شرایطی که از حساسیت معاملات ورق بیان شد، در صورتی که این معاملات به هر علتی ابطال گردد قیمت ها ادامه روند هفته قبل خود را حفظ می‌کنند. ورق گرم در بورس با دو نام B و C معامله می‌شود. قیمت ورق آهن سیاه عرضه شده در هر دو نوع یکسان است اما ممکن است بنا به میزان تقاضا قیمت نهایی آن تغییر کند.

تفاوت ورق گرم نوع B و C چیست؟

ورق گرم یا همان ورق‌سیاه در بورس کالا در نوع B و C دارد که نماد بورسی آن ها نیز با هم تفاوت دارد. تنوع ورق گرم C بالاتر است. ضخامت ورق گرم نوع B از نوع C کمتر است. به بیانی دقیق تر، عرض ورق گرم نوع B در بورس کالا ۱۲۰۰ و ۱۲۵۰ میلی متر و ضخامت آنها تنها ۴ میل می‌باشد.

در حالی که در ورق گرم نوع C، دارای عرض های ۱۳۰۰، ۱۳۵۰، ۱۴۰۰ و ۱۴۵۰ و در ضخامت های ۵ و ۶ میلی متری می‌باشد. ممکن است اگر بدانید که ورق‌سیاه خود ماده اولیه ای برای ورق سفید یا همان روغنی است، پایینتر بودن قیمت ورق سیاه نسبت به ورق روغنی را بهتر درک کنید. 

مهمترین گریدهای ورق سیاه در بازار چیست؟

مهمترین گرید ورق‌سیاه در بازار ایران ورق‌سیاه ST37 میباشد، اما پس از آن ورق ST52 نیز از کاربرد بالایی برخوردار است. عدد روبروی علامت ST بیان کننده استحکام فولاد است، لذا منطقی است که بدانیم استحکام فولاد St52 بالاتر از st37 میباشد.

ضخامت ورق های سیاه نازک بار چند میل است؟

ضخامت معمول ورقهای سیاه نازک بار در بازار کمتر از ۳ میل یعنی ۲، ۲.۵ و ۳ میل است. اما ضخامتهای کمتر از ۲ میل نیز توسط کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، نورد لوله اهواز و فولاد گیلان در ضخامتهای ۱.۲، ۱.۵ و ۱.۸ تولید می‌شود. ولی چون کاربرد کمتری نسبت به ضخامت های ۲ تا ۳ دارند، کمتر در بازار دیده می‌شوند. قیمت ورق آهن نازک بار تاثیری زیادی بر قیمت پروفیل میگذارد. چرا که سایزهای ۲ تا ۳ ورق، کاربرد زیادی در پروفیل سازی دارد.

ورق های وارداتی سیاه نازک بار از چه کشورهایی است؟

کشورهای روسیه، قزاقستان و چین در ایران ورق‌سیاه عرضه می‌کنند. قیمت ورق‌سیاه وارداتی به طور مستقیم تحت تاثیر نوسانات دلار می‌باشد.

آرشیو قیمت ورق آهن ( سیاه )

اطلاع از روند پیشین بازار نه تنها برای تحلیلگران این حوزه دارای اهمیت است، بلکه بسیاری از مصرف کنندگان قدیمی این ورق به هنگام برآورد نهایی هزینه ها نیاز به استعلام قیمت ورق آهن در روزهای گذشته و یا بهتر بگوئیم نیاز به آرشیو قیمت ورق آهن دارند که این امکان در سایت آرتان پرس قرار گرفته است.

استعلام قیمت ورق آهن

اگر بدنبال خرید ورق سیاه هستید، برای استعلام قیمت ورق سیاه به سایت آرتان پرس مراجعه و یا با کارشناسان آرتان فولاد ایرانیان با شماره ۷۴۴۱۸۰۰۰ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

پ
پ

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.