شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹ 19 ذو الحجة 1441 Saturday, 8 August , 2020 ساعت ×
قیمت تیرآهن-آرتان پرس
لیست قیمت میلگرد

قیمت میلگرد به صورت روزانه از محل تحویل کارخانه و بنگاه های مختلف اعلام می‌شود. میلگرد آجدار از ۱۲ کارخانه معتبر و پیشرو کشور از جمله ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، آذر فولاد امین، سیادان ابهر، فولاد شاهرود، میانه، کاشان، قزوین، آرین، نورد کرمان، پرشین و ظفر بناب قابل عرضه است. ما نماینده شما در ارتباط با کارخانه ها هستیم. بنابراین سفارش شما با اطمینان کامل و به صورت فاکتور رسمی، توسط نمایندگان شما از کارخانه‌ها صورت می‌گیرد.

اطلاع از قیمت میلگرد و محاسبه میزان میلگرد مصرفی مورد نیاز از مهمترین دغدغه‌های خریداران بشمار می‌آید. چراکه امروز میلگرد کالایی است که حجم بالایی از ساخت و ساز را به خود اختصاص می‌دهد. بخاطر داشته باشید که همواره فاکتورهای ثابت و متغیری بر روی نرخ آهن اثرگذار هستند. بررسی این فاکتورها به تحلیل دقیق‌تر بازار میلگرد نیز کمک شایانی می‌کند. از طرفی میزان میلگرد مصرفی بستگی به اینکه اسکلت ساختمانی فلزی باشد و یا بتنی متفاوت است.

پیشنهاد میکنیم حتما بخوانید: پیش بینی قیمت میلگرد

قیمت میلگرد و فاکتورهای آن

بسیاری از تحلیل گران به منظور بررسی قیمت میلگرد امروز از نمودارها و تغییرات نرخ آن محصول در گذشته استفاده می‌کنند. در کنار آن میزان عرضه و تقاضا میلگرد بسیار وابسته به حجم تولید شمش، میزان صادرات و شرایط تولید و همچنین ساخت و ساز است. بنابراین مرور اخبار میلگرد و بررسی فاکتورهای مهم بر آن شما را به خریدی ایمن هدایت می‌کند.

میلگرد در سایزهای ۸ تا ۴۰ در ایران شماره گذاری می‌شود. اما پرکاربردترین سایزهای میلگرد بین ۱۲ تا ۳۲ می‌باشد. کارخانه ذوب آهن اصفهان نیز پکیج کاملی از سبد میلگرد، از سایزهای ۱۲ الی ۳۲ در محصولات تولیدی خود قرار داده است.  بعد از آن کارخانه فولاد خراسان قادر به تولید میلگردهای آجدار در سایز ۱۰ تا ۳۲ می‌باشد. شمش مورد نیاز برای تولید میلگرد ذوب آهن و فولاد خراسان، در مراحل قبلی و توسط خود این کارخانه ها تولید می‌شود. این موضوع به کاهش قیمت میلگرد کمک می‌کند.

محل تحویل میلگرد می‌تواند کارخانه و یا بنگاه تهران باشد. در صورتی که بارگیری سفارشات شما از بنگاه تهران صورت گیرد، معمولا قیمت در هر کیلو حدود ۴۰۰ الی ۶۰۰ تومان بالاتر خواهد بود. اما در صورتی که تناژ سفارشی شما از حد مشخصی بیشتر باشد، محل بارگیری از کارخانه خواهد بود و هزینه نگهداری بنگاه از آن حذف خواهد شد.

مشخصات میلگرد

قیمت روز میلگرد برای بسیاری از خریداران با اهمیت است. این مقطع طویل فولادی در نوع آجدار و ساده در بازار وجود دارد. میلگرد آجدار و ساده دارای تفاوت های ظاهری و مکانیکی نسبت به یکدیگر می‌باشند. نوع آج در میلگردهای آجدار به صورت ساده، پیچیده و مرکب وجود دارد. از لحاظ مکانیکی این میلگردها، نسبت به میلگردهای ساده دارای سختی و استحکام بالاتری هستند. انواع میلگردها با گرید های A1، A2 و A3 شناخته میشوند. میلگرد A1 به میلگرد ساده با استحکام تسلیم ۲۲۰ مگاپاسکال گفته میشود. همچنین، میلگردهای A2 و A3 هر دو از نوع آجدار با استحکام های تسلیم به ترتیب ۳۰۰ و ۴۰۰ مگاپاسکال میباشند.

ارزانترین قیمت میلگرد در بازار کدام است؟

التهابات بوجود آمده در بازار آهن بعلت وجود نوسانات دلار، عاملی است که باعث افزایش دامنه قیمت بین کف و سقف قیمت میلگرد در بازار گردیده است. از این سو، پیدا کردن قیمت های پایینتر آهن آلات همواره باعث کاهش چشمگیری در هزینه های ساخت و ساز خواهد شد. لذا، در شرایط مختلف و با در نظر گرفتن حجم تقاضا در هر یک از برندهای مختلف، برندهای کف نشین تغییر خواهند کرد. بنابراین، خرید ارزانترین قیمت میلگرد بسیار عالی است، اما مهم است که در نظر بگیریم، برندی که سقف قیمت روز میلگرد را نشان میدهد، الراما با کیفیت ترین نیست. همینطور میلگردی که در کف قیمت بازار قرار دارد، الزاما بدترین کیفیت را ندارد.

مراحل تولید میلگرد

ماده اولیه تولید میلگرد شمش یا همان بیلت است. برخی از کارخانه های تولیدکننده میلگرد، شمش مورد نیاز خود را در داخل کارخانه تامین می‌کنند. اما برخی شمش مورد نیاز خود را از سایر تولیدکننده های شمش خریداری می‌کنند. بنابراین، این موضوع بر روی قیمت میلگرد اثر گذار خواهد بود. برندهای مختلف روش های مختلفی برای تولید میلگرد بکار میبرند. روش های تولید میلگرد در ایران ۴ مورد می باشد. نورد گرم، نورد سرد، ترمکس و روش آلیاژ سازی در روش نورد گرم، شمش بیلت را تا دمای نرم شدگی فولاد، یعنی بین ‌۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ درجه سانتی گراد گرم می‌کنند. سپس در طی مسیر نورد، شمش بین غلطک های ۴ و ۶ وجهی عبور میکند. در نهایت به قطر مورد نیاز برسد. پس از آن میلگرد آماده آج زنی میشود. نوع اج بر روی میلگرد برندهای مختلف، متفاوت است. اعلب میلگردهای تولیدی به روش نورد گرم هستند. روش نورد سرد در تولید میلگرد، برای بهبود مقاومت و سختی انتخاب میشود. در این فرایند پس از نورد گرم میلگرد، یک مرحله نورد سرد بر روی میلگرد صورت میگیرد. که در این مرحله به دلیل دمای پایینتر نورد، از تعداد غلطک های بیشتری استفاده میشود. در روش ترمکس نیز، میلگرد نورد گر شده را با سرعت بالایی خنک میکنند. این عمل باعث افزایش سختی میلگرد میگردد. برخلاف میلگردهای ترمکس که در آب خنک میشوند، میلگردهای آلیاژی در هوا و به آهستگی خنک می‌گردند. که باعث یکنواختی خواص در سطح و مرکز میلگرد می گردد.
پیشنهاد میکنیم مشاهده کنید: قیمت میلگرد در بازار فیوچرز
پ
پ

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.