چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

معاملات آتی قیمت میلگرد چین را افزایش داد

شناسه : 51200 31 تیر 1400 - 12:00

به نقل از منابع خبری قیمت میلگرد داخلی چین در روز پنجشنبه ۱۵ ژوئیه همچنان در حال افزایش است. افزایش قیمت میلگرد چین به دنبال نمایش قدرتمند معاملات اولیه بازارهای معاملات آتی رخ داده است.

معاملات آتی قیمت میلگرد چین را افزایش داد
پ
پ

به نقل از منابع خبری قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در روز پنجشنبه ۱۵ ژوئیه همچنان در حال افزایش است. افزایش قیمت میلگرد چین به دنبال نمایش قدرتمند معاملات اولیه بازارهای معاملات آتی رخ داده است.

*** میلگرد فولادی داخلی

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت میلگرد فولادی داخلی در چین شرقی (شانگهای) در روز پنجشنبه ۱۵ ژوئیه برابر ۵۲۰۰-۵۲۴۰ یوان (۸۰۵-۸۱۱ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت میلگرد فولادی داخلی نسبت به روز قبل حدود ۲۰ یوان در هر تن افزایش داشته است.

در این میان متال بولتن گزارش داد معاملات اولیه در روز پنجشنبه ۱۵ ژوئیه در بازارهای معاملات آتی با قیمت ۵،۲۰۰-۵،۲۴۰ یوان در هر تن منعقد شد. در حالی که به گفته منابع خبری خریداران با افزایش قیمت های معاملات آتی انتظار داشتند که افزایش قیمت میلگرد فولادی ادامه یابد.

فعالان بازار اعلام کردند بعد از آنکه اداره ملی آمار چین اطلاعات اقتصادی ماه ژوئن را منتشر کرد ، اوضاع بازار سردتر شد. این امر نشان دهنده کند شدن بازار میلگرد در پایین دست و افزایش قیمت میلگرد چین بود.

به نقل از چندین منبع خبری مقدار مسکن های جدید ساخته شده در نیمه اول سال ۲۰۲۱ به ۱٫۰۱ میلیارد مترمربع رسیده است. این در حالی است که مساحت مسکن های نوساخت نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ حدود ۳٫۸ درصد رشد داشته است. اما به گفته منابع خبری نرخ رشد مسکن ها نسبت به ۵ ماهه اول سال ۲۰۲۱ حدود ۳٫۱ واحد کمتر بوده است.

*** زمزمه های بازار

یک بازرگان مستقر در شانگهای گفت: “مشتریان سایت ساخت و ساز قصد دارند موجودی های میلگرد فولادی را در حد بسیار کم در سایت خود نگه دارند زیرا قیمت میلگرد بی ثبات است و دارای جریان سرمایه فشرده می باشد. بنابراین تقاضای مصرف کننده نهایی در کوتاه مدت ضعیف خواهد ماند و باعث افزایش قیمت میلگرد چین خواهد شد.”

*** بیلت فولادی

تحلیل گران بازار خبر دادند که از ساعت ۳ بعدازظهر روز پنجشنبه ۱۵ ژوئیه ، بیلت فولادی با احتساب مالیات بر ارزش افزوده با قیمت ۵،۱۴۰ یوان در هر تن در تانگشان معامله شد. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت بیلت فولادی در مقایسه با روز چهارشنبه حدود ۲۰ یوان در هر تن افزایش داشته است.

*** معاملات آتی شانگهای در مورد میلگرد فولادی

منابع خبری گزارش دادند معاملات آتی اکتبر میلگرد فولادی در روز پنجشنبه ۱۵ ژوئیه با قیمت ۵،۵۴۶ یوان در هر تن بسته شد. اما با توجه به بررسی فعالان بازار معاملات آتی اکتبر میلگرد فولادی نسبت به روز قبل  حدود۳۴ یوان در هر تن کاهش داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های میلگرد فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد فولادی داخلی در ماه آوریل برابر ۵۰۶۱٫۴۳ ، در ماه می برابر ۵۳۶۶٫۶۷ و در ماه ژوئن برابر ۴۹۴۷٫۸۶ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز پنجشنبه ۱۵ ژوئیه  به ۵۲۲۰ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.