دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ 7 شوال 1445 Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ایران و به ویژه اصفهان به دلیل برخورداری از پتانسیل های بخش دولتی و خصوصی یکی از اصلی ترین تولید کنندگان میلگرد به حساب می آید. در نتیجه با تولید گسترده و صادرات اصولی می توان ارز زیادی را به کشور تزریق کرد. در ادامه می خواهیم مقاصد میلگرد صادراتی ایران را بررسی کرده و به بحث شیرین قیمت میلگرد صادراتی ایران بپردازیم. با آرتان پرس همراه باشید.

*** میلگرد صادراتی ایران

صادرات میلگرد یکی از سازنده ترین فعالیت های تجاری ایران است و هم اکنون نیز با کمک دولت روند رو به رشدی دارد. در راستای این چشم انداز امیدوار کننده و قبل از این که به قیمت میلگرد صادراتی بپردازیم، می خواهیم در مورد بازار هدف میلگرد صادراتی ایران صحبت کنیم.

صادرات میلگرد
صادرات میلگرد

*** میلگرد صادراتی ایران به ترکیه

ترکیه یکی از مقاصد مهم میلگرد صادراتی ایران است و صادرات این محصول به ترکیه امروزه به یک عرصه رقابتی و پر سود تبدیل شده است. زیرا این کشور در حال توسعه بوده و به دلیل افزایش فعالیت های ساختمانی تقاضای بالایی برای میلگرد دارد. بنابراین کشوری که بتواند میلگرد با کیفیتی به ترکیه صادر کند، برنده میدان خواهد شد که ایران هم در این زمینه بسیار قوی عمل کرده است و میلگرد خود را از طریق مرزهای سرو، بازرگان و رازی به این کشور صادر می کند. نزدیکی ایران به ترکیه نیز باعث تسهیل حمل و نقل میلگرد به این کشور و به دنبال آن کاهش قیمت تمام شده میلگرد صادراتی می شود. نکته قابل توجه این است که اگر می خواهید در زمینه میلگرد صادراتی به این کشور به دردسر نیفتید، از افراد خبره مشاوره بگیرید. زیرا ترکیه قوانین خاصی برای مالیات دارد.

*** میلگرد صادراتی ایران به پاکستان

ایران در طی سال های اخیر، سوخت، آهن آلات، مواد غذایی و پوشاک به این کشور صادر کرده است و پاکستان به واسطه اعتمادی که در طول این سال ها نسبت به ایران پیدا کرده است، میلگرد ایران را هم به طور گسترده ای وارد می کند. علاوه بر این پاکستان و ایران مرزهای زیادی مانند پیشین، کوهک، میرجاوه و ریمدان دارند و همین امر باعث پیشرفت قابل توجه بازار صادرات میلگرد ایران شده است. از طرف دیگر پاکستان یک کشور جهان سومی است و به دلیل رشد فعالیت های ساختمانی تقاضای بالایی هم برای مصالح ساختمانی مانند میلگرد دارد.

*** میلگرد صادراتی ایران به عراق

تاجران ایران تمایل زیادی به تامین میلگرد عراق دارند. زیرا تعرفه گمرک عراق ۵ – ۰ درصد است. اما اخیرا چین وارد رقابت با ایران شده و نبض بازار میلگرد صادراتی را در دست گرفته است. به همین دلیل تولید کنندگان ایرانی باید بیش از توجه به قیمت میلگرد صادراتی، به کیفیت آن توجه کنند تا توجه مشتریان عراق را به خود معطوف کنند. ایران با عراق مرزهای زیادی مانند تمرچین، باشماق، خسروی، پرویزخان، مهران، سومار و شلمچه دارد.

*** میلگرد صادراتی ایران به گرجستان

ایران و گرجستان از دیرباز تبادلات زیادی باهم داشته اند و همین پیشینه باعث توجه تامین کنندگان ایرانی به مشتریان گرجستان شده است. این کشور در حال توسعه به دلیل روند رو به رشد ساخت و ساز نیاز بالایی به مصالح ساختمانی و به ویژه میلگرد دارد. بررسی ها نشان می دهد که میزان میلگرد صادراتی ایران به این کشور باید بهتر از وضعیت کنونی باشد.

*** میلگرد صادراتی ایران به عمان

در حال توسعه بودن، فاصله کم بین این کشور با ایران و سهولت حمل و نقل عمان را به مقصد مهمی برای میلگرد صادراتی ایران تبدیل کرده است. بیشترین واردات کشور عمان بعد از سیمان، میلگرد است.

*** میلگرد صادراتی ایران به افغانستان

افغانستان کشوری است که فعلا قادر به تولید محصولات فولادی نیست. علاوه بر این مرزهایی هم مانند دوغارون، ماهیرود و میلک با ایران دارد. به همین دلیل ایران در زمینه میلگرد صادراتی به این کشور در جایگاه خوبی قرار دارد. اما نکته حائز اهمیت این است که پاکستان هم به افغانستان میلگرد صادر می کند. پس برای رقابت با پاکستان در این بازار باید قیمت میلگرد صادراتی را پایین آورده و کیفیت آن را بهبود ببخشید.

*** میلگرد صادراتی ایران به قبرس

قبرس کشوری در اتحادیه اروپا است که در سال های اخیر به لطف سرمایه گذاران پیشرفت چشمگیری در فعالیت های ساختمانی داشته و نیاز بالا به میلگرد در این کشور، آن را به یک مقصد طلایی برای صادرات میلگرد تبدیل کرده است. سهولت حمل و نقل دریایی بین ایران و قبرس نیز باعث روند صعودی صادرات میلگرد ایران به این کشور شده است.

*** میلگرد صادراتی ایران به ارمنستان

برای تجارت با ارمنستان باید در عواملی مانند قیمت میلگرد صادراتی خود تجدید نظر کنید. زیرا پاکستان و گرجستان هم به عنوان رقبای بازار از صادر کنندگان میلگرد به ارمنستان هستند.

*** میلگرد صادراتی ایران به ترکمنستان

تقاضای میلگرد در ترکمنستان هم بالا است و تاجران ایرانی می توانند از این فرصت به نفع خود استفاده کنند. علاوه بر این وجود مرزهای زیاد بین دو کشور می تواند صادرات میلگرد را تسهیل کند. مرزهای سرخس، لطف آباد، باجی گران و اینچه برون از مرزهای بین ایران و ترکمنستان هستند.

*** میلگرد صادراتی ایران به کویت

کویت کشور ثروتمندی است و احتمالا با هر قیمت میلگرد صادراتی موافقت می کند. تنها نکته مهم برای این کشور کیفیت میلگرد است.

*** میلگرد صادراتی ایران به سوریه

تجار ایرانی به واسطه احیای ساخت و ساز در سوریه بعد از وقایع سال های گذشته و پایین بودن تعرفه گمرک در این کشور، آن را برای صادرات میلگرد هدف قرار داده اند.

*** میلگرد صادراتی ایران به ازبکستان

ازبکستان هم مانند سایر کشورهای ذکر شده به دلیل در حال توسعه بودن نیاز بالایی به میلگرد دارد.

*** میلگرد صادراتی ایران به قطر

قطر کشوری است که به مدت سی سال روابط خوبی با کشورهای منطقه ندارد. اما ایران از این فرصت به نفع خود استفاده کرده و جایگاه خوبی را در صادرات میلگرد به این کشور به دست آورده است. با این که بازار میلگرد قطر به سرعت اشباع می شود، اما می توان صادرات محصولات دیگری را هم در دستور کار قرار داد.

*** قیمت میلگرد صادراتی ایران

قیمت میلگرد صادراتی ایران بسته به انواع میلگرد، کیفیت، میزان بار صادر شده، محل صدور، تعرفه گمرکی و کارخانه تولید کننده متفاوت است. به دلیل نوسانات ارزی نمی توان قیمت دقیقی برای میلگرد صادراتی ایران ذکر کرد. برای اطلاع از قیمت میلگرد صادراتی می توانید با کارشناسان آرتان پرس تماس بگیرید.

*** عوامل تاثیرگذار بر قیمت میلگرد صادراتی

مانند هر محصول دیگری، عوامل متعددی بر قیمت میلگرد صادراتی موثر است. در این قسمت می‌خواهیم به بررسی این عوامل بپردازیم.

*** قیمت سنگ آهن

یکی از مواد اولیه مورد نیاز برای تولید انواع میلگرد، سنگ آهن است. بنابراین کاملا طبیعی به نظر می رسد که قیمت میلگرد صادراتی متاثر از قیمت سنگ آهن باشد.

*** قیمت جهانی نفت

حدود ۱۵ درصد از قیمت میلگرد صادراتی و به طور کلی محصولات فولادی ناشی از میزان انرژی مصرف شده برای تولید آن ها است. بنابراین با افزایش قیمت جهانی نفت، شاهد افزایش قیمت میلگرد صادراتی و محصولات فولادی خواهیم بود.

*** قیمت ضایعات آهن

با توجه به این که در تولید شمش میلگرد و در نتیجه میلگرد از ضایعات آهن نیز استفاده می شود، از این رو قیمت ضایعات بر قیمت میلگرد صادراتی تاثیرگذار خواهد بود. تولید ضایعات در ایران محدود است. لذا می توان آهن اسفنجی را جایگزین ضایعات آهن کرد.

*** عرضه و تقاضا

به طور کلی عرضه و تقاضا نقش کلیدی در تعیین قیمت میلگرد صادراتی دارد. به این صورت که با افزایش عرضه قیمت کاهش و با افزایش تقاضا قیمت افزایش پیدا می کند.

*** هزینه حمل و نقل

یکی از فاکتورهای موثر بر قیمت میلگرد صادراتی، هزینه حمل و نقل آن است.

*** تولیدکنندگان عمده جهانی

سیاست های تولیدکنندگان جهانی، می تواند روی قیمت میلگرد صادراتی تاثیر زیادی داشته باشد. به عنوان مثال کاهش میزان صادرات، می تواند موجب افزایش قیمت میلگرد صادراتی شود.

*** نرخ ارز

به طور کلی با افزایش نرخ ارز، تقاضا برای آهن آلات کاهش پیدا می کند. بنابراین نوسانات ارزی و به تبع آن تغییر میزان تقاضا بر قیمت میلگرد صادراتی تاثیر می گذارد.

*** ارزیابی قیمت میلگرد صادراتی

برای ارزیابی قیمت میلگرد صادراتی خود لازم است شرایط واردات و همچنین وضعیت بازار میلگرد کشور مقصد را بررسی کنید. اهمیت ارزیابی قیمت میلگرد صادراتی برای ایران به قدری زیاد است که کوچک ترین غفلت می تواند باعث افت جایگاه ایران در این بازار پول ساز شود. زیرا ایران علاوه بر مشکلات اقتصادی، با مشکلات سیاسی و تحریم ها نیز دسته پنجه نرم می کند.

میلگرد فولادی
میلگرد فولادی

*** مراحل صادرات میلگرد ایران

 • دریافت سفارش
 • مذاکره و صدور پیش فاکتور
 • عقد قرارداد
 • صدور فاکتور رسمی
 • دریافت پیش پرداخت
 • تهیه و آماده سازی سفارش
 • عقد قرارداد حمل و بیمه
 • بارگیری
 • اظهار کالا به گمرک
 • اخذ گواهی مبدا
 • تسویه مبلغ باقی مانده از قرارداد
 • ترخیص کالا از گمرک
 • ارسال بار از گمرک مرزی

منبع: آرتان فولاد ایرانیان

پ
پ

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.