سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ 20 ربيع أول 1443 Tuesday, 26 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت پلیت فولادی صادراتی چین در سایه افزایش مالیات صادرات

شناسه : 52515 14 مرداد 1400 - 10:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت پلیت فولادی صادراتی چین در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۴ آگوست افزایش یافت. به گفته منابع خبری افزایش قیمت پلیت فولادی در میان نگرانی از احتمال افزایش مالیات صادرات اعمال شده بر فعالیتهای تجاری اتفاق افتاد.

افزایش قیمت پلیت فولادی صادراتی چین در سایه افزایش مالیات صادرات
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت پلیت فولادی صادراتی چین در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۴ آگوست افزایش یافت. به گفته منابع خبری افزایش قیمت پلیت فولادی در میان  نگرانی از احتمال افزایش مالیات صادرات اعمال شده بر فعالیتهای تجاری اتفاق افتاد.

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت پلیت فولادی صادراتی مربوط به ماه های سپتامبر/اکتبر در روز سه شنبه ۳ آگوست در محدوده ۹۱۰-۹۵۰ دلار در هر تن فوب چین بود. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت پلیت فولادی نسبت به هفته قبل ۱۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

یک منبع تجاری مستقر در استان ژجیانگ در روز سه شنبه ۳ آگوست به Fastmarkets گزارش داد: “قیمت پیشنهادی شرکت Yingkou Medium Plate Co  برای پلیت فولادی صادراتی چین ۹۳۵ دلار در هر تن فوب به جنوب شرقی آسیا و ۹۴۵ دلار در هر تن فوب به آمریکای جنوبی است.”

این منبع خبری اعلام کرد که برخی معاملات در مورد فروش مقادیر اندکی پلیت فولادی به آمریکای جنوبی و فیلیپین در هفته گذشته شنیده شده است. اگرچه اطلاعاتی در مورد قیمت معاملات گزارش نشده است.

یک منبع تجاری مستقر در شانگهای در روز سه شنبه ۳ آگوست اعلام کرد که در طول هفته هیچ تقاضایی از طرف مشتریان خارج از کشور برای پلیت فولادی وجود نداشته است.

*** آیا اعمال مالیات بر صادرات جدی است؟

فعالان بازار همچنان منتظرند ببینند آیا مالیات صادرات برای پلیت فولادی در پی حذف تخفیف مالیات اعمال می شود یا خیر. این حذف تخفیفات روی مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده برای صادرات بسیاری از محصولات فولادی در ماه می اعمال شده است.

یک منبع تجاری تخمین زده است که  این مالیات می تواند از اول سپتامبر اعمال شود. به گفته وی ، با وضع این قانون انگیزه بسیار کمی برای صادرات محصولات فولادی وجود دارد.

*** پیشنهادات فروش پلیت فولادی در چین

شرکت آهن و فولاد Baotou در مغولستان داخلی در روز سه شنبه ۳ آگوست برای پلیت فولادی صادراتی قیمت ۹۱۰ دلار به ازای هر تن فوب را صادر کرده است.

همپنین یک شرکت جیانگ سو شاگانگ در روز سه شنبه ۳ آگوست، پلیت فولادی به تاریخ تحویل در ماه اکتبر را با قیمت ۱۰۰۰ دلار در هر تن فوب ارائه داد. این در حالی است که تا زمان ثبت این گزارش هیچ معامله ای برای پلیت فولادی با این قیمت گزارش نشده است.

یک منبع مستقر در شرکت آهن و فولاد Shagang نقل کرد که دلایل متعددی برای عدم انجام معامله برای پلیت فولادی ارائه شده است.

منابع تجاری مستقر در شرکت آن و فولاد  Shagang اعلام کردند: “قیمت پیشنهادی برای پلیت فولادی نسبتاً بالا و غیرقابل رقابت است. حجم صادرات ما نیز محدود است و تقاضای خارج از کشور برای پلیت فولادی نسبتاً ضعیف می باشد. این احتمال وجود دارد که چین به زودی مالیات صادرات روی پلیت فولادی وضع کند. “

به نقل از فعالان بازار شرکت آهن و فولاد Shagang هیچ پیشنهادی برای پلیت فولادی در روز سه شنبه ۳ آگوست  ارائه نداد.

در همین حال ، یک منبع کارخانه مستقر در تانگشان بیان کرد که پلیت فولادی خود را با قیمت ۹۵۰ دلار در هر تن فوب عرضه می کند.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت پلیت فولادی داخلی تحویل داده شده در شرق چین در جمعه گذشته ۳۰ ژوئیه در محدوده ۵،۷۹۰-۵،۸۲۰ یوان (۸۹۵-۹۰۰ دلار) در هر تن ارائه شد. این در حالی است که قیمت پلیت فولادی نسبت به هفته قبل  که برابر ۵،۶۵۰-۵،۷۵۰ یوان در هر تن بود حدود ۷۰-۱۴۰ یوان در تن افزایش یافت.

چندین منبع خبری نقل کردند که بحث داغ تجارت کربن بازار پیچیده را پیچیده تر می کند. طبق آخرین تجزیه و تحلیل انجام شده توسط متال بولتن، قیمت واقعی فولاد سبز در بازار کاملا شناور است که تاثیرات اساسی در روند تولید محصولات فولادی خواهد داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های پلیت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت پلیت فولادی صادراتی چین در ماه می برابر ۹۷۶٫۶۷ ، در ماه ژوئن برابر ۹۰۷ و در ماه ژوئیه برابر ۹۰۷٫۵۰ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  سه شنبه ۳ آگوست به ۹۳۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.

طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت پلیت فولادی داخلی چین در ماه می برابر ۵۹۴۰ ، در ماه ژوئن برابر ۵۵۳۷٫۵۰ و در ماه ژوئیه برابر ۵۶۱۱ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  سه شنبه ۳ آگوست به ۵۸۰۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.