پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ 15 ربيع أول 1443 Thursday, 21 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت پلیت فولادی سنگین صادراتی چین پس از تعطیلات رسمی ثابت ماند

شناسه : 54998 01 مهر 1400 - 13:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن هنگام بازگشت فعالان بازار چین به تجارت پس از تعطیلات سه روزه در چین ، قیمت پلیت فولادی سنگین صادراتی چین در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر بدون تغییر باقی ماند.

قیمت پلیت فولادی سنگین صادراتی چین پس از تعطیلات رسمی ثابت ماند
پ
پ

با توجه به اینکه تعطیلات سه روزه پاییزی در چین وجود داشت، پس از پایان تعطیلات فعالیت فعالان بازار کم بود و این باعث ثبات قیمت ورق سیاه فولادی پلیت سنگین صادراتی در چین شد. اما با توجه به داده های بررسی شده در ماه گذشته به دلیل عواملی مانند هزینه بالای حمل و نقل و عدم اطمینان از مالیات صادرات در چین میزان تجارت در بازار چین در ماه گذشته کاهش یافته است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن هنگام بازگشت فعالان بازار چین به تجارت پس از تعطیلات سه روزه در چین ، قیمت پلیت فولادی سنگین صادراتی چین در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر بدون تغییر باقی ماند.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت پلیت سنگین فولادی چین که در ماه نوامبر حمل خواهد شد در روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر در محدوده ۹۱۰-۹۲۰ دلار به ازای هر تن فوب چین بود. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت پلیت سنگین فولادی صادراتی چین نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی مانده است.

به نقل از متال بولتن چندین منبع تجاری مستقر در چین از قیمت پیشنهادی جدید برای صادرات پلیت فولادی سنگین چین در روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر خبر نداشتند. یکی از این منابع خبری که در شانگهای مستقر بود گفت: “قیمت پیشنهادی برای پلیت فولادی سنگین صادراتی چین در روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر نسبتاً ثابت است.”

فعالان بازار گزارش دادند عواملی مانند قیمت پیشنهادی غیر رقابتی ، کمبود کشتی برای حمل و نقل ، هزینه بالای حمل و نقل و عدم اطمینان از مالیات صادرات در چین از عوامل اصلی کاهش تجارت در بازار پلیت فولادی سنگین چین در ماه گذشته بوده است.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت پلیت فولادی داخلی چین در روز جمعه ۱۷ سپتامبر در محدوده ۵،۶۱۰-۵،۶۶۰ یوان (۸۶۶-۸۷۳ دلار) به ازای هر تن ex-whs چین شرقی بود . این در حالی است که قیمت پلیت فولادی داخلی چین نسبت به هفته قبل که برابر ۵،۶۳۰-۵،۶۸۰ یوان در هر تن بود حدود ۲۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های پلیت سنگین فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت پلیت سنگین فولادی صادراتی چین در ماه ژوئن برابر ۹۰۷ ، در ماه ژوئیه برابر ۹۰۷٫۵ و در ماه آگوست برابر ۹۳۰ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  چهار شنبه ۲۲ سپتامبر به ۹۱۵ دلار در هر تن فوب چین رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت پلیت فولادی داخلی چین در ماه ژوئن برابر ۵۵۳۷٫۵ ، در ماه ژوئیه برابر ۵۶۱۱ و در ماه آگوست برابر ۵۶۲۶٫۲۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  جمعه ۱۷ سپتامبر به ۵۶۳۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.