سه شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۰ 3 جماد أول 1443 Tuesday, 7 December , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

رشد شاخص قراضه آهن ترکیه در بازار صادراتی

شناسه : 55976 01 آبان 1400 - 16:00
قیمت قراضه آهن به نظر می رسد که رشد محسوسی داشته باشد.فولادسازان ترکیه نیز پیشنهادات صادرات مفتول خود را در میان هزینه های مواد خام بالاتر افزایش داده اند. کارخانه‌ها در ترکیه مفتول سیمی را برای صادرات با قیمت 840 تا 860 دلار به ازای هر تن فوب ارائه می‌کردند.
رشد شاخص قراضه آهن ترکیه در بازار صادراتی
پ
پ

فعالان بازار در روز پنجشنبه ۲۱ اکتبر به فست مارکت  گفتند که قیمت صادراتی میلگرد و مفتول فولادی ترکیه در هفته گذشته به دلیل افزایش هزینه های قراضه به افزایش خود ادامه داده است. به تظر می رسد که مسیر بازار فولاد cis  به رشد قیمت ها در بخش قراضه گره خورده است. قیمت قراضه آهن به نظر می رسد که رشد محسوسی داشته باشد. در ادامه به بررسی بازار صادراتی قراضه آهن ترکیه خواهیم پرداخت. لطفا همراه آرتان پرس باشید.

*** رشد محسوس قراضه آهن در بازار ترکیه

کارخانه های فولاد ترکیه در این هفته به خرید قراضه آهنی خود در معاملات دریایی ادامه دادند. و قیمت آن برای ترکیب ۸۰:۲۰ از ضایعات ذوب سنگین درجه یک و درجه ۲ از ۵۰۰ دلار در هر تن فراتر رفت. شاخص روزانه  فست مارکت برای ضایعات فولادی HMS 1 & 2 (ترکیب ۸۰:۲۰) مبدأ ایالات متحده ، با فرمت معاملاتی cfr ترکیه در ۲۰ اکتبر ۵۰۳٫۷۲ دلار در هر تن محاسبه شد که ۵٫۰۹ درصد از ۴۷۹٫۳۱ دلار در تن در ۱۳ اکتبر افزایش یافت. با افزایش هزینه های مواد خام، کارخانه های فولاد ترکیه پیشنهادات صادراتی میلگرد خود را به ۷۵۰-۷۶۰ دلار در هر تن فوب بر اساس وزن واقعی افزایش داده اند. به نظر می رسد که بحران انرژی در ماه های آتی این موضوع را تقویت کند.

*** ثبات داده های صادراتی در بازار قراضه آهن ترکیه

اگرچه خروجی های عمده صادرات هنوز تحرک چشم گیری از خودنشان ندادند. اما فروش اندک به اسرائیل و یمن در سطح ۷۶۰ دلار در هر تن شنیده شد. ارزیابی هفتگی فست مارکت برای میلگرد تقویت کننده فولاد ، صادراتی ، بندر اصلی فوب ترکیه ، در ۲۱ اکتبر ۷۵۰-۷۶۰ دلار در هر تن بود که ۳٫۷۸ درصد از ۷۲۵-۷۳۰ دلار در هر تن در هفته گذشته افزایش یافت. قراضه آهن ترکیه به همین دلیل در معرض تقاضای قوی قرار گرفته است.

به نظر می رسد کاهش ظرفیت در آسیا و افزایش هزینه مواد اولیه و حمل و نقل منجر به افزایش بیشتر قیمت فولاد می شود. برخی از کارخانه‌های فولادی پیشنهادات خود را حتی به ۷۸۰ دلار در هر تن فوب افزایش داده‌اند. این هنوز خریدار پیدا نکرده است، اما به نظر می رسد بازار به رشد خود ادامه خواهد داد.

*** رشد قیمت پیشنهادات صادرات مفتول فولادی در بازار ترکیه

در این میان، فولادسازان ترکیه نیز پیشنهادات صادرات مفتول خود را در میان هزینه های مواد خام بالاتر افزایش داده اند. کارخانه‌ها در ترکیه مفتول سیمی را برای صادرات با قیمت ۸۴۰ تا ۸۶۰ دلار به ازای هر تن فوب ارائه می‌کردند. در حالی که قیمت پیشنهادی برای این ماده ۸۳۰ دلار در هر تن و کمتر از این نرخ ها بود. ارزیابی هفتگی فست مارکت برای میلگرد فولادی ، صادراتی ، بندر اصلی فوب ترکیه ، در ۲۱ اکتبر ۸۳۰-۸۴۰ دلار در هر تن بود که ۴٫۳۸ درصد از ۷۹۰-۸۱۰ دلار در هر تن در هفته گذشته افزایش یافت. به نظر می رسد که قیمت قراضه آهن ترکیه در روزهای آتی تقویت شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.