چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰ 4 جماد أول 1443 Wednesday, 8 December , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

رشد پایدار صادرات زنجیره فولاد علیرغم کاهش تولید

شناسه : 56814 25 آبان 1400 - 10:00
طبق آمار منتشر شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می دهد فولادسازان ایرانی در صادرات به رشد قابل توجهی دست یافته اند. در مجموع 4.06 میلیون تن محصولات نیمه تمام فولادی از ایران در هفت ماهه نخست سال مالی جاری صادر شد. که نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد رشد داشت. باید دید که صادرات زنجیره فولاد توانسته به ثبات بازار داخلی کمک کند یا خیر.
رشد پایدار صادرات زنجیره فولاد علیرغم کاهش تولید
پ
پ

در مجموع ۴٫۰۶ میلیون تن محصولات نیمه تمام فولادی و ۱٫۸۶ میلیون تن محصولات فولادی تمام شده از ایران. طی نه ماه اول سال اطلاعات امیدوارکننده ای از داده های تولیدی ایران گزارش شده است. صادرات زنجیره فولاد ایران وضعیت موفقی را پشت سر گذاشته است. به نظر می رسد که ایران توانسته در اکثر دسته های زنجیره تامین فولاد خود صادرات موفق و چشمگیری را به ثبت برساند. در این گزارش به بررسی ابعاد مختلف این موضوع خواهیم پرداخت.

*** رشد قابل توجه صادرات فولادسازان ایرانی در نه ماه نخست سال

آخرین آمار منتشر شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می دهد فولادسازان ایرانی در صادرات به رشد قابل توجهی دست یافته اند. در مجموع ۴٫۰۶ میلیون تن محصولات نیمه تمام فولادی از ایران در هفت ماهه نخست سال مالی جاری صادر شد. که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد رشد داشت. سوالی مطرح می شود و آن این است که صادرات زنجیره فولاد توانسته به ثبات بازار داخلی کمک کند یا خیر.

*** رشد ۱۱ درصدی بیلت در بخش صادراتی مقاطع طویل

بیلت و بلوم با مجموع ۲٫۷۲ میلیون تن، ۱۱ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل، سهم عمده صادرات نیمه تمام را به خود اختصاص داده است. صادرات اسلب در این دوره به ۱٫۳۴ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش داشت. صادرات محصولات فولادی تمام شده با رشد ۳۸ درصدی به ۱٫۸۶ میلیون تن در ۷ ماهه رسیده است. به نظر می رسد که کارنامه صادرات زنجیره فولاد در ایران سال میلادی را با موفقیت به پایان رسانده است.

*** وضعیت تجمیعی صادرات فولاد ایران در هفت ماه سال جاری

مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در هفت ماه سال جاری، پنج میلیون و ۹۱۲ هزار تن بوده. که نسبت به دوره مشابه سال قبل، حاکی از رشد ۳۰ درصدی است. مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در دوره ۷ ماهه نخست سال جاری، ۵ میلیون و ۹۱۲ هزار تن بوده. که نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد. از میزان نرخ رشد صادرات فولاد ایران کاسته شده است؛ نرخ رشد صادرات فولاد کشور در دوره ۶ ماهه نخست سال جاری، ۴۵ درصد بوده است. این رشد در صادرات زنجیره فولاد کشور تقیبا در سال های گذشته رکوردشکنی محسوب می شود.

*** رشد ۳۸ درصدی صادرات زنجیره فولاد ایران در ۷ ماه نخست سال

در دوره ۷ ماهه نخست سال جاری، صادرات فولاد میانی کشور، ۴ میلیون و ۵۷ هزار تن بوده که رشد ۲۷ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد. کل صادرات محصولات فولادی کشور در دوره ۷ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، ۱ میلیون و ۸۵۵ هزار تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد ۳۸ درصدی را نشان می‌دهد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.