افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در پی کاهش نرخ وام

شناسه : 58732 30 آذر 1400 - 11:00 منبع : متال بولتن
پس از اینکه بانک مرکزی چین نرخ وام یک ساله را در صبح روز دوشنبه کاهش داد، معاملات افزایش یافت که این اتفاق باعث افزایش قیمت میلگرد فولادی داخلی چین شد.
افزایش قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در پی کاهش نرخ وام
پ
پ

پس از اینکه بانک مرکزی چین نرخ وام یک ساله را در صبح روز دوشنبه کاهش داد، معاملات افزایش یافت که این اتفاق باعث افزایش قیمت میلگرد فولادی داخلی چین شد.

* میلگرد فولادی داخلی چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر به دلیل افزایش معاملات آتی صعود کرد. منابع خبری اعلام کردند پس از اینکه نرخ وام یک ساله (LPR) توسط بانک مرکزی چین به اندازه ۰.۰۵ درصد کاهش یافت و به ۳.۸۰ درصد رسید، معاملات آتی افزایش یافت.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت میلگرد فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر در محدوده ۴۸۶۰ – ۴۸۹۰ یوان ( ۷۶۲ – ۷۶۷ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۲۰ یوان در هر تن افزایش یافته است. 

فعالان بازار گزارش دادند که بانک مرکزی چین کاهش نرخ وام یک ساله را در صبح روز دوشنبه ۲۰ دسامبر اعلام کرد، در نتیجه  باعث شد معامله گران تمایل به خرید در بازار معاملات آتی داشته باشند.

به نقل از متال بولتن، بیشترین قرارداد آتی میلگرد فولادی داخلی مربوط به ماه ژانویه در بورس آتی شانگهای در صبح روز دوشنبه ۲۰ دسامبر به بالاترین حد روزانه خود یعنی ۴۵۹۵ یوان در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت این محصول حدود ۹۰ یوان در هر تن بیشتر از قیمت پایانی اعلام شده در جمعه گذشته بود.

در نتیجه این امر منجر به افزایش فعالیت معاملات و افزایش قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در بازار اسپات شد.

اما منابع خبری اعلام کردند که در بعدازظهر روز دوشنبه ۲۰ دسامبر هیجان در بازار معاملات آتی حداقل برای میلگرد فولادی داخلی چین فروکش کرد و در نتیجه معاملات با اندکی کاهش در انتهای روز به پایان رسید.

یک تحلیلگر صنعت در مورد نرخ وام یک ساله در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر گفت:

نرخ وام یک ساله (LPR) بیشتر مربوط به شرکت های صنعتی است، بنابراین نرخ وام کمتر هزینه مالی شرکت ها را کاهش می دهد، اما برای بخش های اصلی پایین دستی مانند بازار مسکن، کاهش نرخ وام یک ساله (LPR) بهبود کمی در جریان سرمایه شرکت ها به همراه خواهد داشت.

به نقل از این تحلیل گر، نرخ وام بیش از پنج سال که به بسیاری از وام های مسکن مرتبط است، بدون تغییر در ۴.۶۵ درصد باقی می ماند، بنابراین هیچ عاملی باعث تحریک علاقه به خرید مسکن وجود نخواهد داشت.

منابع خبری گزارش دادند که قیمت‌ میلگرد فولادی داخلی چین در بازار اسپات پس از افزایش‌ در صبح روز دوشنبه ۲۰ دسامبر، تغییری نکرد، اگرچه در میان کاهش قیمت معاملات آتی در بعدازظهر، تقاضا برای این محصول اندکی کاهش یافت.

* زمزمه های بازار

یک تاجر مستقر در شانگهای در صبح روز دوشنبه ۲۰ دسامبر در مورد موجودی میلگرد فولادی اظهار کرد:

موجودی میلگرد فولادی در بازار اسپات کم است، که در نتیجه این اتفاق از قیمت‌ ها حمایت بیشتری می ‌کند. یک ارائه دهنده اطلاعات صنعت محلی، سطح موجودی میلگرد فولادی داخلی در شانگهای را در روز جمعه ۱۷ دسامبر ۱۹۰,۰۰۰ تن گزارش کرد که ۵۰,۰۰۰ تن نسبت به هفته قبل کاهش داشته است.

* بیلت فولادی

از ساعت ۳ بعدازظهر روز دوشنبه ۲۰ دسامبر در تانگشان، بیلت فولادی با قیمت ۴۴۲۰ یوان در هر تن معامله شد. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی است که شامل مالیات بر ارزش افزوده در تانگشان می باشد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به جمعه گذشته با افزایش ۶۰ یوان در هر تن رو به رو بوده است.

* بورس آتی شانگهای در مورد میلگرد فولادی

بیشترین قرارداد معاملات آتی میلگرد فولادی داخلی چین که مربوط به ماه ژانویه است در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر با قیمت ۴۴۷۵ یوان به ازای هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت پایانی میلگرد فولادی نسبت به جمعه گذشته حدود ۳۰ یوان در هر تن کاهش داشت.

* تحلیل میانگین قیمت های میلگرد فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در ماه سپتامبر برابر ۵۵۵۸، در ماه اکتبر برابر ۵۶۰۴.۳۸ و در ماه نوامبر برابر ۴۸۱۰.۶۸ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر به ۴۸۷۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.