افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کسب امتیاز توسط صادرکنندگان فولاد بلند از کشورهای حوزه CIS برای جذب خریدار

شناسه : 58829 02 دی 1400 - 12:00 منبع : متال بولتن
با توجه به اینکه میزان تقاضا در بازار کاهش و رقابت بین تولید کنندگان افزایش یافته بود، صادرکنندگان محصولات فولادی بلند در منطقه CIS برای جذب خریدار امتیاز کسب کردند.
کسب امتیاز توسط صادرکنندگان فولاد بلند از کشورهای حوزه CIS برای جذب خریدار
پ
پ

با توجه به اینکه میزان تقاضا در بازار کاهش و رقابت بین تولید کنندگان افزایش یافته بود، صادرکنندگان محصولات فولادی بلند در منطقه CIS برای جذب خریدار امتیاز کسب کردند.

* بازار میلگرد فولادی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، صادرکنندگان محصولات فولادی بلند از منطقه کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) در نیمه دوم دسامبر برای جذب خریداران در شرایط تقاضای کم و رقابت فزاینده امتیازاتی گرفتند. به نقل از منابع تجاری، میلگرد فولادی روسیه با قیمت ۷۲۵ تا ۷۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر در دسترس بود. این در حالی است که قیمت این محصول در ابتدای ماه دسامبر در محدوده ۷۴۰ تا ۷۴۵ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شده است.

فعالان بازار اعلام کردند که میلگرد فولادی با مبدا اوکراین با قیمت ۷۲۰ – ۷۲۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر عرضه شد. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده حدود ۵ – ۲۰ دلار در هر تن کمتر از اوایل دسامبر می باشد.

یک منبع مستقر در کارخانه ای واقع در اوکراین، پیشنهادات کمتر برای قیمت میلگرد فولادی را به افزایش رقابت در بازار نسبت داد.

این منبع خبری در مورد قیمت میلگرد فولادی نقل کرد:

فروش میلگرد فولادی با قیمت‌های کمتر از ۷۰۰ دلار در هر تن فوب از ترکیه شنیده شده است، بنابراین باید در بازار رقابت کنیم.

در نتیجه، ارزیابی فست مارکت نشان داد قیمت میلگرد فولادی صادراتی از منطقه کشورهای مشترک المنافع در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر به ۷۲۵ – ۷۳۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS رسید. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل حدود ۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

با این حال، به نقل از متال بولتن تامین کنندگان ترکیه در وضعیت نسبتاً متفاوتی با کارخانه های CIS قرار دارند.

اولین دلیل تفاوت ترکیه با کارخانه های دیگر در این بود که سهمیه معاف از مالیات آنها برای ماه های اکتبر تا دسامبر در اروپا به سرعت تمام شد. این در حالی است که هنوز ۵۴.۷۸ درصد از سهمیه میلگرد فولادی کشور اوکراین باقی مانده که برابر ۱۸۰۱۵ تن می باشد و همچنین ۷۴.۱۹ درصد از سهمیه سیم مفتول فولادی اکراین که برابر ۱۰۰۵۳۴ تن بوده هنوز در دسترس است.

دلیل دیگر این تفاوت در این است که لیر ترکیه در هفته های اخیر ارزش خود را به طور قابل توجهی از دست داده است، که به صادرکنندگان ترکیه اجازه می دهد تا بیشتر ارز محلی را با قیمت های پایین تر دلار آمریکا دریافت کنند.

به گزارش Oanda.com، واحد پول ترکیه در زمان انتشار این خبر یعنی در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر حدود ۱۶.۴۶ لیر به ازای ۱ دلار بود. این در حالی است که در تاریخ ۱۴ دسامبر ارزش پول ترکیه ۱۳.۹۵ لیر به ازای ۱ دلار بود.

* بازار سیم مفتول فولادی

فعالان بازار گزارش دادند در بخش سیم مفتول فولادی، وضعیت تا حد زیادی مشابه بود اما رقبای ترکیه فشار کمتری بر قیمت ها وارد می کردند.

معامله گران اعلام کردند سیم مفتول فولادی روسیه در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر با قیمت ۷۲۵ تا ۷۳۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه در دسترس بود در حالی که سیم مفتول فولادی اوکراین بسته به منطقه بین ۷۳۰ تا ۸۰۰ دلار در هر تن فوب عرضه می شد.

در همین حال، به نقل از متال بولتن سیم مفتول فولادی ترکیه با قیمت ۷۹۰ تا ۸۰۰ دلار در هر تن فوب در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر عرضه شد.

منابع خبری در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر اعلام کردند که تامین‌ کنندگان مستقر در روسیه در پایین ‌ترین سطح محدوده قیمت سیم مفتول فولادی قرار دارند، زیرا در اروپا که قبلا پردرآمدترین بازار بود، چندان فعال نبودند. بنابراین تامین‌ کنندگان به دنبال فروش در منطقه خاورمیانه و آمریکای لاتین هستند که قیمت های پایین تری ارائه می دهند.

یکی از کارخانه های موجود در روسیه گزارش داد که رقیبانش سیم مفتول فولادی را از قبل به اروپا فروخته اند. این حجم فروخته شده نه تنها برای پوشش سهمیه ژانویه تا مارس در اتحادیه اروپا کافی بوده، بلکه تا حدی سهمیه ماه می و ژوئن را نیز پوشش داده است.

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی قیمت انجام شده توسط متال بولتن نشان داد قیمت سیم مفتول فولادی صادراتی از منطقه کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر در محدوده ۷۲۵ تا ۸۰۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که برابر ۷۳۰ – ۸۲۰ دلار در هر تن بود افزایش یافته است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.