افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

محصولات فولادی CIS / گزارش قیمتی هفته آخر دسامبر

شناسه : 58996 06 دی 1400 - 13:00
قیمت محصولات فولادی داخلی CIS در هفته ای که گذشت در اکثر موارد بدون تغییر بود و این در حالی است که قیمت اکثر محصولات صادراتی کاهش یافته است.
محصولات فولادی CIS / گزارش قیمتی هفته آخر دسامبر
پ
پ

قیمت محصولات فولادی داخلی CIS در هفته ای که گذشت در اکثر موارد بدون تغییر بود و این در حالی است که قیمت اکثر محصولات صادراتی کاهش یافته است.

* تغییرات قیمت در بازار محصولات فولادی CIS

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت محصولات فولادی CIS، در هفته ای که گذشت، به دلیل مواردی مانند کاهش معاملات به دلیل تعطیلات زمستانی، کاهش تقاضا، رقابت فزاینده، نامشخص بودن وضعیت مالیات صادرات و کاهش قیمت فولاد تخت در منطقه در مورد اکثر محصولات فولادی داخلی به جز ورق فولادی بدون تغییر بود. قیمت محصولات صادراتی نیز در اکثر موارد به جز ورق فولادی و کویل نورد سرد کاهش یافته است.

* کوتاه از بازار محصولات فولادی CIS

قیمت کویل نورد گرم داخلی در مسکو روسیه در هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. این در حالی است که به گفته فعالان بازار، علی رغم کاهش معاملات در فصل زمستان، تقاضا برای کویل نورد گرم در هفته گذشته متوسط تا خوب بود.

قیمت کویل نورد سرد داخلی در مسکو روسیه در هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. منابع خبری اعلام کردند با توجه به تعطیلات زمستانی میزان تقاضا اندکی کاهش یافته اما بر  معاملات کویل نورد سرد تاثیر اندکی داشته است.

قیمت ورق فولادی داخلی در مسکو روسیه در هفته گذشته که منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر بود افزایش یافت. منابع خبری اشاره کردند که علت افزایش قیمت این محصول افزایش تقاضا بوده است.

قیمت صادرات سیم مفتول فولادی از دریای سیاه CIS در هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر کاهش یافت. به نقل از منابع خبری فعالان بازار مطمئن نیستند که قیمت ‌ها در هفته‌ های آینده چه روندی خواهد داشت.

قیمت میلگرد فولادی داخلی روسیه طی هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل ثابت بود. این در حالی است که فعالان بازار منتظر اعلام قیمت مربوط به ماه ژانویه توسط معامله گران هستند و اعلام کرده اند که با توجه به افزایش تقاضا، امکان افزایش قیمت وجود دارد، اما ممکن است مورد استقبال دولت قرار نگیرد.

قیمت بیلت فولادی صادراتی از دریای سیاه CIS در هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر کاهش ناچیزی یافت و تقریبا ثابت بود. به نقل از منابع خبری احیای فعالیت های تجاری در برخی از مقاصد به صادرکنندگان بیلت فولادی از کشورهای مستقل مشترک المنافع کمک کرد تا قیمت ها را در هفته گذشته علی رغم نامطلوب ماندن وضعیت عمومی در بازار فولاد بلند تقریبا ثابت نگه دارند.

قیمت میلگرد فولادی صادراتی از دریای سیاه  CIS طی هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر حدود ۵ دلار در هر تن کاهش یافت. منابع خبری گزارش دادند صادرکنندگان محصولات فولادی بلند از منطقه کشورهای مستقل مشترک المنافع در نیمه دوم دسامبر برای جذب خریداران در شرایط تقاضای کم و رقابت فزاینده امتیازاتی گرفتند.

قیمت کویل نورد گرم صادراتی از دریای سیاه  CIS در هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل به دلیل تقاضای کم و بازار ضعیف ترکیه کاهش یافت.

قیمت کویل نورد سرد صادراتی از دریای سیاه  CIS در هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. این در حالی است که منابع خبری گزارش دادند کارخانه های مستقر در روسیه پیشنهادات خود را نگه داشته اند تا بدانند وضعیت مالیات صادرات چگونه خواهد شد .

قیمت صادرات ورق فولادی از دریای سیاه CIS در هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر نسبت به هفته گذشته ثابت بود. به نقل از منابع خبری فعالان بازار اعلام کردند که با توجه به پیش رو بودن تعطیلات زمستانی میزان معاملات کاهش یافته است.

به گزارش آرتان پرس، قیمت اسلب فولادی صادراتی از دریای سیاه  CIS طی هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ ماه دسامبر افت کرد. منابع خبری گزارش دادند این کاهش قیمت تحت فشار کاهش قیمت ‌های فولاد تخت هم در منطقه و هم در بازار مشتریان و همچنین به دلیل افزایش رقابت با تامین‌کنندگان برزیلی بود.

* قیمت داخلی محصولات فولادی CIS

قیمت داخلی محصولات فولادی CIS در هفته گذشته با نوساناتی همراه بود که در جدول زیر آمده است.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
میلگرد فولادی۸۲۸-۸۴۸ دلاربدون تغییر
کویل نورد گرم۹۹۶-۱۰۲۳ دلاربدون تغییر
کویل نورد سرد۸۲۰۰۰-۸۳۰۰۰ روبلبدون تغییر
ورق فولادی۸۲۰۰۰-۸۳۰۰۰ روبل۸۰۰۰۰-۸۱۰۰۰ روبل

* قیمت صادراتی محصولات فولادی CIS

نوسانات قیمت صادراتی محصولات فولادی CIS در هفته گذشته در جدول زیر آمده است.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
سیم مفتول فولادی۷۲۵-۸۰۰ دلار۷۳۰-۸۲۰ دلار
بیلت فولادی۵۹۰ دلار۶۰۱ دلار
میلگرد فولادی۷۲۵-۷۳۰ دلار۷۳۰-۷۳۵ دلار
کویل نورد گرم۷۷۰-۸۰۰ دلار۷۸۰-۸۰۵ دلار
کویل نورد سرد۹۰۵-۹۳۵ دلاربدون تغییر
ورق فولادی۹۱۰-۹۷۵ دلاربدون تغییر
اسلب فولادی۵۹۵-۶۱۰ دلار۶۰۰-۶۲۰ دلار

قیمت‌ ها در جداول به ازای هر تن محاسبه شده است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.