افزونه جلالی را نصب کنید. 8 ربيع أول 1444 Monday, 3 October , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

محصولات فولادی ترکیه / گزارش قیمتی هفته دوم آوریل

شناسه : 64454 29 فروردین 1401 - 11:00 منبع : متال بولتن
قیمت محصولات فولادی داخلی، وارداتی و صادراتی ترکیه در هفته ای که گذشت نسبت به هفته قبل روند مشخصی نداشت و در نوسان بود.
محصولات فولادی ترکیه / گزارش قیمتی هفته دوم آوریل
پ
پ

قیمت محصولات فولادی داخلی، وارداتی و صادراتی ترکیه در هفته ای که گذشت نسبت به هفته قبل روند مشخصی نداشت و در نوسان بود.

* تغییرات قیمت در بازار محصولات فولادی ترکیه

به گزارش آرتان پرس، قیمت محصولات فولادی ترکیه، در هفته ای که گذشت به دلیل مواردی مانند تخفیف های ارائه شده، نامشخص بودن قیمت ها در آینده، کاهش تقاضا در مورد اکثر محصولات فولادی داخلی، صادراتی و وارداتی ترکیه روند مشخصی نداشته و در برخی موارد افزایش و در برخی موارد کاهش یافته است.

* کوتاه از بازار محصولات فولادی ترکیه

قیمت کویل گالوانیزه گرم داخلی ترکیه، در هفته منتهی به جمعه (۱۵ آوریل) کاهش یافت. فعالان بازار اعلام کردند علت کاهش قیمت این محصول به دلیل تخفیف های ارائه شده توسط یکی از تولیدکنندگان بزرگ در این کشور بوده است.

قیمت کویل رنگی فولادی داخلی ترکیه، در هفته منتهی به ۱۵ آوریل نسبت به هفته قبل با کاهش همراه بود. منابع خبری اعلام کردند که این کاهش قیمت به دلیل تخفیف های ارائه شده بود.

قیمت کویل نورد گرم فولادی ترکیه، در هفته منتهی به ۱۵ آوریل در بازار داخلی ترکیه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. منابع خبری اعلام کردند که اکثر خریداران فولاد تخت در ترکیه ترجیح می دهند به دلیل نامشخص بودن آینده قیمت ها قبل از ثبت سفارشات در تناژ بزرگ، منتظر بمانند.

قیمت کویل نورد سرد فولادی داخلی ترکیه، در هفته منتهی به روز جمعه (۱۵ آوریل) نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. به نقل از منابع خبری، کویل نورد سرد فولادی محصول پایه برای تولید کویل گالوانیزه گرم است و معمولاً ارزانتر از کویل گالوانیزه گرم می باشد. اما تقاضای قوی تر فعلی برای کویل نورد سرد فولادی منجر به قیمت های بسیار بالاتر برای این محصول در ترکیه شده است.

قیمت میلگرد فولادی داخلی ترکیه در هفته منتهی به ۱۵ آوریل کاهش یافت. به نقل از منابع خبری به دلیل فشار کم تقاضا و ورود بیلت فولادی ارزان از روسیه قیمت‌ میلگرد فولادی ترکیه به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

قیمت سیم مفتول فولادی داخلی ترکیه در هفته منتهی به ۱۵ آوریل افزایش یافت. به نقل از معامله گران قیمت سیم مفتول فولادی داخلی با پیشنهادات بالاتر توسط فعالان بازار افزایش یافته است. با این حال، هیچ فروش نهایی در سطوح جدید برای این محصول گزارش نشده است.

قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در هفته منتهی به ۱۵ آوریل نسبت به هفته قبل کاهش یافت. منابع خبری اعلام کردند با وجود تخفیف های اعمال شده توسط کارخانه ها، هیچ رزروی در بازار محلی برای این محصول شنیده نشده است. هیچ تقاضایی برای این محصول در هفته گذشته وجود نداشته زیرا بیلت فولادی روسیه بازار را تضعیف کرده است.

قیمت کویل نورد گرم فولادی وارد شده به ترکیه، در روز جمعه (۱۵ آوریل) نسبت به هفته قبل کاهش یافت.  به نقل از تحلیل گران صنعت، به دلیل کاهش تقاضا در ترکیه قیمت این محصول با کاهش همراه بود.

قیمت کویل نورد سرد فولادی در بازار وارداتی ترکیه، در تاریخ ۱۵ آوریل نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود.

قیمت قراضه فولادی وارد شده از ایالات متحده به ترکیه در روز جمعه نسبت به هفته بدون تغییر بود. به نقل از متال بولتن کارخانه های فولادی ترکیه در بازارهای قراضه دریایی در پی تقاضای ضعیف برای محصولات فولادی بلند به ویژه در بازار محلی به سکوت خود ادامه دادند.

قیمت بیلت فولادی در بازار وارداتی ترکیه، در تاریخ ۱۵ آوریل نسبت به هفته قبل تحت فشار قیمت ‌های پایین عرضه‌ شده توسط تامین‌کنندگان روسی، کاهش یافت. این در حالی است که کمبود تقاضا برای محصولات نهایی چه در داخل و چه در فروشگاه‌ های خارجی، جو بازار را تضعیف کرده است.

قیمت کویل گالوانیزه گرم صادراتی ترکیه، در هفته منتهی به ۱۵ آوریل نسبت به هفته گذشته کاهش یافت. منابع خبری اعلام کردند تقاضا برای کویل گالوانیزه گرم صادراتی ترکیه در طول هفته آهسته بود و هیچ معامله مهمی برای این محصول شنیده نشد.

قیمت کویل نورد گرم فولادی در بازار صادراتی ترکیه، در هفته گذشته کاهش ناچیزی داشت. به نقل از تحلیل گران صنعت تقاضا برای کویل نورد گرم فولادی ترکیه در این هفته در بازارهای صادراتی ضعیف شد و برخی معاملات با خریداران اروپایی فقط برای تناژهای کوچک انجام شد.

قیمت میلگرد فولادی صادراتی ترکیه در هفته منتهی به تاریخ ۱۵ آوریل کاهش یافت.  

قیمت بیلت فولادی صادراتی ترکیه نسبت به هفته قبل اندکی کاهش یافت. فعالان بازار اعلام کردند به دلیل فشار قیمت ‌های پایین عرضه‌ شده توسط تامین‌کنندگان روسی، فولادسازان ترکیه نیز در هفته گذشته پیشنهادات بیلت فولادی خود را برای بازار صادراتی کاهش دادند.

قیمت سیم مفتول فولادی صادراتی ترکیه در هفته منتهی به ۱۵ آوریل افزایش یافته است. بررسی ها نشان داد افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت های صادراتی فولاد از ترکیه شده است.

* قیمت داخلی محصولات فولادی ترکیه

قیمت داخلی محصولات فولادی ترکیه در هفته گذشته با نوساناتی همراه بود که در جدول زیر آمده است.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
کویل گالوانیزه گرم۱۲۷۰-۱۳۲۰ دلار۱۳۰۰۰-۱۳۵۰ دلار
کویل رنگی۱۳۸۰-۱۴۲۰ دلار۱۴۲۰-۱۴۵۰ دلار
کویل نورد گرم۱۲۷۰-۱۳۰۰ دلاربدون تغییر
کویل نورد سرد۱۳۵۰-۱۳۷۰ دلاربدون تغییر
میلگرد فولادی۱۵۱۴۰-۱۶۱۰۰ لیر۱۶۳۰۰-۱۶۶۰۰ لیر
سیم مفتول فولادی۱۷۵۵۰-۱۸۲۴۰ لیر۱۷۵۰۰-۱۸۰۰۰ لیر
بیلت فولادی۸۷۰-۹۰۰ دلار۸۹۰-۹۳۰ دلار

* قیمت وارداتی محصولات فولادی ترکیه

تغییر قیمت وارداتی محصولات فولادی ترکیه طی هفته گذشته به شرح زیر است.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
کویل نورد سرد۱۱۳۰-۱۱۴۰ دلاربدن تغییر
کویل نورد گرم۹۸۰-۱۰۰۰ دلار۱۰۰۰-۱۰۲۰ دلار
قراضه فولادی۶۵۷.۶۴ دلاربدون تغییر
بیلت فولادی۷۹۰-۸۱۰ دلار۸۳۰-۸۴۰ دلار

* قیمت صادراتی محصولات فولادی ترکیه

نوسانات قیمت صادراتی محصولات فولادی در هفته ای که گذشت در جدول زیر آمده است.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
میلگرد فولادی۹۴۰-۹۵۰ دلار۹۵۰-۹۷۰ دلار
کویل نورد گرم۱۲۷۰-۱۳۰۰ دلار۱۲۵۰-۱۳۲۵ دلار
کویل گالوانیزه گرم۱۲۸۰-۱۳۲۰ دلار۱۳۰۰۰-۱۳۵۰ دلار
سیم مفتول فولادی۱۰۲۰-۱۰۵۵ دلار۹۹۰-۱۰۱۰  دلار
بیلت فولادی۸۶۰-۹۰۰ دلار۸۸۰-۹۰۰ دلار

قیمت‌ ها در جداول به ازای هر تن محاسبه شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.