افزونه جلالی را نصب کنید. 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت قراضه فولادی داخلی ترکیه

شناسه : 68009 31 خرداد 1401 - 13:00 منبع : متال بولتن
به گزارش منابع خبری، با توجه به واردات ارزان تر به ترکیه، قیمت قراضه فولادی داخلی ترکیه نسبت به هفته گذشته با کاهش همراه بود.
کاهش قیمت قراضه فولادی داخلی ترکیه
پ
پ

به گزارش منابع خبری، با توجه به واردات ارزان تر به ترکیه، قیمت قراضه فولادی داخلی ترکیه نسبت به هفته گذشته با کاهش همراه بود.

* بازار قراضه فولادی داخلی ترکیه

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، در طول هفته منتهی به روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) قیمت قراضه فولادی خودرو و کشتی در ترکیه به دلیل ورود واردات ارزان ‌تر از کشورهای دیگر به کاهش خود ادامه داد.

فعالان بازار اعلام کردند در روز جمعه (۱۷ ژوئن)، کارخانه‌ های فولادی ترکیه چندین محموله وارداتی قراضه فولادی دریایی را با قیمت‌ های پایین ‌تر خریداری کردند.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت قراضه فولادی نوع  HMS 1&2 (80:20 ترکیبی) وارداتی از مبدا اروپای شمالی به ترکیه در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) در محدوده ۳۵۲.۴۰ دلار در هر تن Cfr ترکیه محاسبه شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۲۲.۴۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

به نقل از منابع خبری، در پاسخ به کاهش قیمت محصولات وارداتی، کارخانه ‌های فولادی مستقر در کشور ترکیه در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) قیمت‌ خرید قراضه فولادی خودرو را ۳۵۰ تا ۵۱۰ لیر (۲۰ تا ۳۰ دلار) در هر تن کاهش دادند.

معامله گران اعلام کردند کارخانه Çolakoglu  که یک کارخانه تولید کننده محوصلات فولادی طویل هست، در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) قیمت خرید قراضه فولادی خودرو را به ۷۱۸۰ لیر در هر تن کاهش داد. این در حالی است که کارخانه Asil Çelik  که تولید کننده محصولات فولادی طویل آلیاژی است، قیمت خرید خود را در روز دوشنبه به ۷۲۵۰ لیر در هر تن کاهش داد.

به نقل از متال بولتن، کارخانه فولادی Kiliçlar Hurda  که یک کارخانه قراضه فولادی بزرگ در ازمیر است، به طور مشابه در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن)  قیمت خرید خود را برای قراضه فولادی خودرو به ۶۶۰۰ لیر در هر تن کاهش داده است.

طبق ارزیابی هفتگی فست ‌مارکت‌ در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) شاخص قراضه فولادی داخلی خودرو از نوع bundle در ترکیه در محدوده ۶۶۰۰ تا ۷۲۵۰ لیر (۳۸۲ تا ۴۲۰ دلار) در هر تن قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۶،۸۰۰ تا ۷،۷۶۰ لیر در هر تن بود کاهش یافته است.

تحلیل گران بازار اعلام کردند در هفته گذشته، کارخانه های فولادی مستقر در در منطقه ازمیر قیمت خرید قراضه فولادی داخلی ترکیه را که حاصل از شکست کشتی بود حدود ۲۵ تا ۳۵ دلار در هر تن کاهش دادند.

با توجه به ارزیابی هفتگی فست مارکت، قیمت قراضه فولادی داخلی ناشی از شکستن کشتی در ترکیه در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) در محدوده ۳۶۰ تا ۳۷۰ دلار در هر تن شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۳۹۰ تا ۴۰۰ دلار در هر تن بود افت کرده است.

* میانگین قیمت قراضه فولادی در ماه های گذشته

ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت قراضه فولادی داخلی خودرو از نوع bundle در ترکیه در ماه مارس برابر ۶۹۵، در ماه آوریل برابر ۶۳۰ و در ماه می برابر ۵۱۰ دلار در هر تن بود که در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) به ۳۹۹ دلار در هر تن رسید. 

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی داخلی ناشی از شکستن کشتی در ترکیه در ماه مارس برابر ۷۱۰، در ماه آوریل برابر ۶۴۵ و در ماه می برابر ۵۶۰ دلار در هر تن بود که در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) به ۳۶۵ دلار در هر تن رسید. 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.