افزونه جلالی را نصب کنید. 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

اجتناب کارخانه های ترکیه از رزرو قراضه فولادی وارداتی

شناسه : 68013 31 خرداد 1401 - 15:00 منبع : متال بولتن
به گزارش منابع خبری، با توجه به کاهش تقاضا و کاهش قیمت محصولات فولادی در ترکیه، کارخانه های ترکیه از رزرو قراضه فولادی دریایی وارداتی اجتناب کردند.
اجتناب کارخانه های ترکیه از رزرو قراضه فولادی وارداتی
پ
پ

به گزارش منابع خبری، با توجه به کاهش تقاضا و کاهش قیمت محصولات فولادی در ترکیه، کارخانه های ترکیه از رزرو قراضه فولادی دریایی وارداتی اجتناب کردند.

* بازار قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه

به گزارش آرتان پرس، در طول هفته منتهی به روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) فولادسازان ترکیه به دنبال کاهش چشمگیر قیمت ها در هفته گذشته، در بازارهای واردات قراضه فولادی دریایی به ترکیه سکوت کردند.

فعالان بازار گزارش دادند در پایان هفته گذشته، دو معامله برای قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه گزارش شد که باعث شد شاخص ‌های روزانه قراضه فولادی در فست مارکت حدود ۲۲.۴۰ دلار در هر تن کاهش یابد.

به نقل از منابع خبری اواخر ۱۶ ژوئن، یک کارخانه فولادی مستقر در منطقه اسکندرون یک محموله از ایالات متحده را که شامل ۱۸۰۰۰ تن قراضه فولادی ذوب سنگین نوع ۱&2 (90:10) بود به قیمت ۳۶۸ دلار در هر تن رزرو کرد. این کارخانه همچنین ۵۰۰۰ تن قراضه فولادی خرد شده و ۲۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع bonus را به قیمت ۳۸۶ دلار به ازای هر تن cfr رزرو کرد.

بررسی ها نشان داد در ۱۵ ژوئن، یک کارخانه فولادی مستقر در منطقه مرمره یک محموله شامل قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (90:10) از ایالات متحده را به قیمت ۳۷۳ دلار در هر تن cfr رزرو کرد.

به گفته منابع، فولادسازان مستقر در کشور ترکیه در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) بار دیگر از رزرو قراضه فولادی دریایی وارداتی امتناع کرده و منابع خبری حتی قیمت‌ های بسیار پایین ‌تر را نیز برای این فولادسازان ذکر کرده ‌اند.

یک منبع مستقر در ترکیه در مورد فولادسازان اظهار کرد:

بازار قراضه فولادی وارداتی ترکیه در منتهی به روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) یک بار دیگر ساکت شد. فولادسازان در فروش محصولات نهایی فولادی با مشکل مواجه هستند. در نتیجه، مشکلات اصلی همچنان پابرجاست. بررسی ها نشان داد تا زمانی که تقاضا برای فولاد افزایش نیابد، قیمت ها به کاهش خود ادامه خواهند داد.

تحلیل گران بازار اعلام کردند شاخص های روزانه قراضه فولادی وارداتی به ترکیه در ابتدای هفته منتهی به روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) به دلیل عدم وجود فعالیت تجاری جدید ثابت ماند.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (80:20 مخلوط) با مبدا اروپای شمالی در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) در محدوده ۳۵۲.۴۰ دلار در هر تن cfr ترکیه شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز جمعه بدون تغییر بوده است. 

همچنین طبق ارزیابی روزانه متال بولتن، شاخص قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (مخلوط ۸۰:۲۰) وارداتی با مبدا ایالات متحده در روز دوشنبه در محدوده ۳۶۳.۶۴ دلار در هر تن cfr ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل ثابت بود.

این قیمت ها باعث شد پرمیوم قراضه فولادی با مبدا ایالات متحده ۱۱.۲۴ دلار در هر تن بیش از قراضه فولادی با مبدا اروپا باشد.

* میانگین قیمت قراضه فولادی در ماه های گذشته

ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی به ترکیه با مبدا ایالات متحده در ماه مارس برابر ۶۲۷.۴۸، در ماه آوریل برابر ۶۰۲.۸۹ و در ماه می برابر ۴۶۵ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز جمعه (۱۰ ژوئن) به ۳۹۹.۹۷ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید. 

به گزارش آرتان پرس، تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی به ترکیه با مبدا اروپای شمالی در ماه مارس برابر ۶۲۰.۸۶، در ماه آوریل برابر ۵۹۹.۲۰ و در ماه می برابر ۴۵۲ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز جمعه (۱۰ ژوئن)  به ۳۸۸.۷۳ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید. 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.