افزونه جلالی را نصب کنید. 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

ذخیره قراضه فولادی وارداتی توسط کارخانه های ترکیه

شناسه : 68213 04 تیر 1401 - 14:00 منبع : متال بولتن
به گزارش منابع خبری، کارخانه های ترکیه در هفته گذشته میزان قراضه فولادی دریایی وارداتی بیشتری رزرو کردند و قیمت این محصول تقریبا ثابت بود.
ذخیره قراضه فولادی وارداتی توسط کارخانه های ترکیه
پ
پ

به گزارش منابع خبری، کارخانه های ترکیه در هفته گذشته میزان قراضه فولادی دریایی وارداتی بیشتری رزرو کردند و قیمت این محصول تقریبا ثابت بود.

* بازار قراضه فولادی وارداتی ترکیه

به گزارش آرتان پرس، در پایان هفته منتهی به روز جمعه (۲۴ ژوئن) کارخانه های فولادی ترکیه به واردات آهن ضایعات دریایی با سرعتی متوسط ادامه دادند.

به نقل از منابع خبری در روز جمعه (۲۴ ژوئن)، یک کارخانه فولادی مستقر در منطقه اسکندرون یک محموله اروپایی را که شامل ۱۹۵۰۰ تن قراضه فولادی ذوب سنگین نوع ۱&2 (75:25) و ۲۵۰۰ تن قراضه فولادی نوع bonus  بود را به قیمت میانگین ۳۱۸ دلار به ازای هر تن cfr رزرو کرد.

بررسی ها نشان داد آخرین محموله انجام شده طی هفته منتهی به روز پنج شنبه (۲۳ ژوئن) توسط یک کارخانه فولادی مستقر در شمال ترکیه انجام شد. این کارخانه یک محموله قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (90:10) از دریای بالتیک را به قیمت ۳۳۵ دلار در هر تن cfr رزرو کرد.

معامله گران اعلام کردند قراضه فولادی ذوب سنگین خریداری شده از دریای بالتیک معمولاً با قیمت بیشتری نسبت به محموله های خریداری شده از اروپا معامله می ‌شوند.

منابع خبری اعلام کردند روز جمعه (۲۴ ژوئن) شاخص های روزانه قراضه فولادی دریایی وارداتی به ترکیه تا حد زیادی ثابت بود.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (80:20 مخلوط) با مبدا اروپای شمالی در روز جمعه (۲۴ ژوئن) در محدوده ۳۱۸.۷۲ دلار در هر تن cfr ترکیه شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۰.۲۷ دلار در هر تن افزایش داشته است. 

همچنین طبق ارزیابی روزانه متال بولتن، شاخص قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (مخلوط ۸۰:۲۰) وارداتی با مبدا ایالات متحده در روز جمعه (۲۴ ژوئن) در محدوده ۳۲۹.۹۶ دلار در هر تن cfr ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل افزایش حدود ۰.۲۷ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

این قیمت ها باعث شد پرمیوم قراضه فولادی با مبدا ایالات متحده ۱۱.۲۴ دلار در هر تن بیش از قراضه فولادی با مبدا اروپا باشد.

در این میان متال بولتن اعلام کرد به دلیل فروش ضعیف فولاد نهایی در ترکیه، کارخانه های فولادی مستقر در ترکیه واردات قراضه فولادی دریایی را در هفته منتهی به روز جمعه (۲۴ ژوئن) کاهش داده اند.

علاوه بر این، کارخانه‌ های فولادی مستقر در روسیه به طور مرتب پیشنهادات مربوط به بیلت فولادی خود را به ترکیه کاهش ‌دادند که از کاهش قیمت ها حمایت می‌ کرد.

* میانگین قیمت قراضه فولادی در ماه های گذشته

ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی به ترکیه با مبدا ایالات متحده در ماه مارس برابر ۶۲۷.۴۸، در ماه آوریل برابر ۶۰۲.۸۹ و در ماه می برابر ۴۶۵ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز جمعه (۲۴ ژوئن) به ۳۲۹.۹۶ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید. 

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی به ترکیه با مبدا اروپای شمالی در ماه مارس برابر ۶۲۰.۸۶، در ماه آوریل برابر ۵۹۹.۲۰ و در ماه می برابر ۴۵۲ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز جمعه (۲۴ ژوئن) به ۳۱۸.۷۲ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید. 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.