افزونه جلالی را نصب کنید. 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت قراضه فولادی بنلوکس در ترکیه

شناسه : 68781 15 تیر 1401 - 13:00
منابع خبری گزارش دادند که پس از یک روند نزولی سه ماهه در قیمت قراضه فولادی ترکیه، قیمت این محصول در اتحادیه بنلوکس نسبت به هفته گذشته افزایش یافت.
افزایش قیمت قراضه فولادی بنلوکس در ترکیه
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند که پس از یک روند نزولی سه ماهه در قیمت قراضه فولادی ترکیه، قیمت این محصول در اتحادیه بنلوکس نسبت به هفته گذشته افزایش یافت.

* قراضه فولادی در اتحادیه بنلوکس

به گزارش آرتان پرس، قیمت ضایعات آهن و فولادی در اتحادیه بنلوکس که از ابتدای آوریل در روند نزولی قرار داشت، پس از افزایش قیمت قراضه فولادی ترکیه بهبود یافت.

فعالان بازار اعلام کردند قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1&2  (مخلوط ۸۰:۲۰) توسط صادرکنندگان عضو اتحادیه بنلوکس در روز دوشنبه (۴ ژوئیه) به ۲۶۰ تا ۲۷۵ یورو (۲۷۱ تا ۲۸۷ دلار) در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت این محصول در هفته گذشته در محدوده ۲۱۵ تا ۲۲۰ یورو در هر تن بوده است.

معامله گران اعلام کردند به دنبال افزایش ۴۰ دلاری قیمت قراضه فولادی وارداتی و بهبود تقاضا در ترکیه در هفته گذشته، صادر کنندگان اروپایی قیمت مجموعه محصولات خود را افزایش دادند. بررسی ها نشان داد قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1&2  (مخلوط ۸۰:۲۰) که در هفته قبل به ۳۲۰ دلار در هر تن Cfr ترکیه رسیده بود، در آخرین رزروهای انجام شده در روز دوشنبه (۴ ژوئیه) به قیمت ۳۶۱ تا ۳۶۲ دلار در هر تن Cfr افزایش یافته است.

معامله گران اعلام کردند یک کارخانه مستقر در جنوب ترکیه ۳۰۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع HMS 1&2  (مخلوط ۸۰:۲۰) و ۱۰۰۰۰ تن قراضه فولادی خرد شده را به طور متوسط با قیمت ​​۳۶۸ دلار در هر تن cfr در روز دوشنبه (۴ ژوئیه) خریداری کرد. این در حالی است که در همان روز کارخانه فولادی Marmara  حدود ۱۸۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع HMS 1&2  (مخلوط ۸۰:۲۰) را با قیمت ۳۶۱ دلار در هر تن و ۲۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع bonus  را با قیمت ۳۸۱ دلار در هر تن خریداری کرد.

به نقل از چندین منبع خبری، در روز دوشنبه (۴ ژوئیه)، در میان تقاضای قوی برای قراضه فولادی ترکیه، تامین کنندگان عضو اتحادیه بنلوکس سطوح بالاتری را مورد هدف قرار دادند.

یکی از تامین کنندگان قراضه فولادی عضو اتحادیه بنلوکس اظهار کرد:

صادر کنندگانی که قراضه فولادی را با قیمت های پایین فروخته اند، اکنون از این موضوع پشیمان هستند. کارخانه های ترکیه برای خرید قراضه فولادی در مدت طولانی مقاومت کردند. در این دوره، تامین کنندگان قراضه فولادی باید زیان زیادی متحمل می شدند. اکنون پس از بازگشت ترکیه، تامین ‌کنندگان احتمالاً در برابر فروش قراضه فولادی با قیمت‌ های هدف در ترکیه مقاومت خواهند کرد.

یکی دیگر از تامین ‌کنندگان عضو اتحادیه بنلوکس گفت:

جریان قراضه فولادی در بازار ترکیه حدود ۳۶۵ یورو در هر تن است و به نظر می ‌رسد تعدیل‌ های بیشتر قیمت به سمت بالا برای این محصول اجتناب ‌ناپذیر است.

تحلیل گران بازار اعلام کردند در میان تعداد کم پیشنهادات در بازار و علاقه شدید به خرید قراضه فولادی، بیشتر فعالان بازار انتظار دارند که پریمیوم قراضه فولادی نوع HMS 1&2  (مخلوط ۸۰:۲۰) در هفته منتهی به روز دوشنبه (۴ ژوئیه) به ۴۰۰ دلار در هر تن cfr ترکیه برسد.

در همین حال، کارخانه های مستقر در هند که اخیرا محموله های قراضه فولادی بالک را به نتیجه رسانده اند، با مشکلات حمل و نقل مواجه هستند. برخی از فروشندگان از خریداران می خواهند که دوباره مذاکره کنند و ادعا می کنند که نمی توانند قراضه فولادی را طبق قیمت قرارداد ارائه کنند. در همین حین پس از بهبودی که در هفته گذشته در بازار قراضه فولادی مشاهده شد، آخرین پیشنهادات برای قراضه فولادی خرد شده کانتینری با قیمت ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار در تن Cfr Nhava Sheva و با قیمت ۴۷۰ تا ۴۷۵ دلار در هر تن Cfr Qasim مشاهده شد. این در حالی است که قیمت این محصولات در هفته گذشته در محدوده ۴۱۵ تا ۴۲۰ دلار در هر تن Cfr Nhava Sheva بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.