افزونه جلالی را نصب کنید. 7 جماد أول 1444 Wednesday, 30 November , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش حجم معاملات آتی قراضه فولادی در بورس فلزات لندن

شناسه : 71887 11 آبان 1401 - 12:00
بورس فلزات لندن در نظر دارد حجم معاملات آتی قراضه فولادی و محصولات فولادی را در سال 2023 دو برابر کند.
افزایش حجم معاملات آتی قراضه فولادی در بورس فلزات لندن
پ
پ

بورس فلزات لندن در نظر دارد حجم معاملات آتی قراضه فولادی و محصولات فولادی را در سال ۲۰۲۳ دو برابر کند.

* بررسی اهداف بورس فلزات لندن در ۲۰۲۳

به گزارش آرتان پرس، بورس فلزات لندن (LME) قصد دارد حجم معاملات قراضه فولادی و محصولات فولادی در بازار معاملات آتی را در سال ۲۰۲۳ دو برابر کند.

آلبرتو خودو، معاون فروش LME در ۲۷ اکتبر اظهار کرد:

بورس فلزات لندن در نظر دارد حجم معاملات قراضه فولادی در بازار معاملات آتی در سال ۲۰۲۳ را به ۱۰ میلیون تن CFR برساند. همچنین افزایش حجم فولاد معامله شده در بازار معاملات آتی در ترکیه و رساندن آن به ۲.۵ میلیون تن FOB یکی دیگر از اهداف بورس فلزات لندن می باشد.

به نقل از چندین منبع خبری، بورس فلزات لندن (LME) پیش ‌بینی کرده است که قراردادهای قراضه فولادی در بازار معاملات آتی بر حسب CFR ترکیه، که با میانگین ماهانه ارزیابی فیزیکی Platts تسویه می ‌شوند، در سال ۲۰۲۲ با ۴.۵ میلیون تن به پایان خواهد رسید. باید توجه داشت که این مقدار با در نظر گرفتن بازگشت بازار پس از اتمام همه ‌گیری کووید ۱۹ بوده است. بورس فلزات لندن اعلام کرد قرارداد قراضه فولادی در بازار معاملات آتی از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا تاریخ ۲۶ اکتبر در محدوده ۳.۵ میلیون تن CFR ترکیه بود. باید توجه داشت که این مقدار بالاترین حجم معاملات سالانه انجام شده برای قراضه فولادی از سال ۲۰۱۸ بوده است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۱ نوامبر) اعلام کردند در سال ۲۰۲۱، حجم سالانه قراضه فولادی معامله شده در بازار معاملات آتی به ۲.۷ میلیون تن کاهش یافت که کمترین میزان از زمان شروع قراردادها در نوامبر ۲۰۱۵ بوده است.

Xodo در حاشیه این رویداد به S&P Global گفت:

از زمان عرضه قراضه فولادی در نوامبر ۲۰۱۵، در قراردادهای قراضه فولادی انجام شده در بورس فلزات لندن LME حدود ۲۱ میلیون تن قراضه فولادی مورد معامله قرار گرفته است. در سال ۲۰۲۲، متوسط ​​حجم روزانه قراضه فولادی معامله شده بر حسب CFR ترکیه نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ حدود ۵۲ درصد رشد داشته است، زیرا صنعت به وضوح خواهان ابزاری شفاف برای مدیریت ریسک قیمت ها است.

در این میان معامله گران در روز سه شنبه (۱ نوامبر) اعلام کردند انتظار می رود حجم سالانه معامله شده برای میلگرد فولادی در بورس فلزات لندن که در مقابل میانگین ماهانه ارزیابی میلگرد بر حسب FOB ترکیه قرار می گیرد، نیز افزایش یابد. به نقل از چندین منبع خبری میانگین حجم روزانه میلگرد فولادی معامله شده در اکتبر ۲۰۲۲ در بورس فلزات لندن نسبت به زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۱۵ حدود ۷۰ درصد افزایش یافته است.

تحلیل گران بازار گزارش دادند از ۱ ژانویه تا ۲۷ اکتبر ۲۰۲۲ قرارداد میلگرد فولادی ترکیه در بورس فلزات لندن رکورد حجم معاملات سالانه ۸۴۹۴۶۰ میلیون تن را ثبت کرده است. این در حالی است که بررسی آمار نشان داد بیشترین رکورد حجم سالانه قبل از این برای میلگرد فولادی در سال ۲۰۱۷ بود که با حجم ۶۴۴۳۰۰ تن معامله شد.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۳۱ اکتبر) گزارش دادند برای دستیابی به اهداف تجاری جدید، LME مجموعه ای از ابتکارات را در ۱ نوامبر معرفی خواهد کرد تا نقدینگی خود را به طور واضح نشان دهد.

در طی یک جلسه در بورس فلزات لندن، اعضای این انجمن و منابع صنعتی در حاشیه این رویداد توافق کردند که می‌ توان به چنین اهداف بلند پروازانه ‌ای دست یافت زیرا فضایی برای رشد در قراردادهای مربوط به محصولات فولادی وجود دارد. این امر به ‌ویژه برای یک ماده خام کلیدی مانند قراضه فولادی که در دراز مدت همچنان مورد نیاز خواهد بود، می تواند بسیار سودمند باشد.

کری دیل، رئیس توسعه کسب ‌و کار در شرکت Broker Freight Investor Services، در این جلسه اظهار کرد:

بررسی ها نشان می دهد در قراردادهای آتی مربوط به آلومینیوم در بورس فلزات لندن، حجم معاملات حدود ۲۵ برابر بیشتر از بازار فیزیکی بوده و در بازار نفت نیز حجم معاملات آتی حدود ۸ برابر بیشتر از بازار فیزیکی گزارش شده است. اما باید توجه داشت که در حال حاضر، در بازار فولاد و قراضه فولادی حجم معاملات آتی کمتر از ۱٪ از حجم فعلی بازار فیزیکی است، بنابراین پتانسیل رشد در معاملات آتی آهنی بسیار زیاد است.

کوروش خجسته، رئیس مشتقات شرکت M7 Metals، در این جلسه گفت:

با افزایش روزافزون کوره های بلند که با کوره‌ های قوس الکتریکی جایگزین می‌شوند تقاضا برای قراضه فولادی بیشتر و بیشتر می شود. علت این امر این مورد است که این کوره ها از قراضه فولادی به عنوان عنصر کلیدی استفاده می‌ کنند، در نتیجه میزان تقاضا افزایش خواهد یافت.

آقای Marco Miccichè، مدیر عامل Eusider Trading نیز در این جلسه، بر نیاز به پوشش ریسک و شاخص ‌سازی به ‌ویژه در بازار پر فراز و نشیب فولاد تأکید کرد.

* بررسی تغییرات قیمت قراضه فولادی

معامله گران در روز دوشنبه (۳۱ اکتبر) اعلام کردند قیمت ضایعات آهن نوسان داشته است، به طوری که ارزیابی فعالان بازار نشان می دهد قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1/2 (80:20) در در اوایل آوریل ۲۰۲۰ به دلیل همه گیر ویروس کرونا به پایین ترین سطح چهار ساله خود یعنی ۲۰۷ دلار در هر تن CFR ترکیه کاهش یافت، سپس در ژانویه ۲۰۲۱ به بالای ۴۵۰ دلار در هر تن رسید که ناشی از افزایش تقاضای کارخانه ها و اجبار واکسن COVID-19  بوده است.

بررسی ها نشان داد در اکتبر ۲۰۲۱ به دلیل تقاضای نامشخص فولاد، قبل از افزایش نگرانی‌ ها در مورد هزینه‌ های انرژی و عرضه پایین در پایان سال ۲۰۲۱، قیمت قراضه فولادی دوباره سقوط کرد. سپس در اواسط مارس ۲۰۲۲ به دنبال حمله روسیه به اوکراین و نگرانی در مورد مواد خام و تامین فولاد نیمه تمام از دریای سیاه، قیمت قراضه فولادی قیمت قراضه فولادی به بالاترین حد خود رسید و در محدوده ۶۶۵ دلار در هر تن CFR ترکیه گزارش شد.

منابع خبری اعلام کردند از آوریل ۲۰۲۲، قیمت های قراصه فولادی بر حسب CFR ترکیه با بازگشت عرضه محصولات فولادی نیمه تمام در روسیه به شدت کاهش یافت، در حالی که از اواخر ژوئن قیمت قراضه فولادی در حدود ۳۲۰ تا ۴۱۰ دلار در هر تن باقی مانده است. بررسی ها نشان داد این ثبات قیمت به دلیل هزینه های تولید بالا، نرخ پایین جمع آوری قراضه فولادی و تقاضای جایگزینی محصولات از جنوب آسیا، علیرغم تقاضای ضعیف برای فولاد نهایی بوده است.

تحلیل گران بازار واردات قراضه فولادی نوع HMS 1/2 (80:20) ترکیه را در روز سه شنبه (۲۵ اکتبر) در محدوده ۳۵۹ دلار در هر تن CFR ارزیابی کرد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به ۲۴ اکتبر، بدون تغییر بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.