دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ 11 ذو الحجة 1445 Monday, 17 June , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می‌دهد:

کاهش قیمت مس تحت تاثیر نگرانی های تقاضا

شناسه : 73330 15 دی 1401 - 12:00

افزایش موارد ابتلا به کووید در چین پس از کاهش محدودیت‌ها، نگرانی‌ها در مورد تقاضا را تقویت کرده است، که در حال حاضر تحت فشار ناشی از تضعیف فعالیت‌های صنعتی جهانی قرار دارد.

کاهش قیمت مس تحت تاثیر نگرانی های تقاضا
پ
پ

قیمت جهانی مس در روز چهارشنبه با تمرکز بازار بر کاهش سرعت رشد و تقاضا کاهش یافت. این فلز سرخ برای تحویل در ماه مارس در بازار Comex در نیویورک نیز ۱ درصد کاهش یافت و به ۳.۷۲ دلار در هر پوند یا ۸۱۸۴ دلار در هر تن رسید.

مس این فلز ارزشمند در طی سه ماه اخیر خود در بورس فلزات لندن تا ساعت ۰۷:۰۰ به وقت گرینویچ تقریباً ثابت بود و به ۸۳۱۸ دلار در هر تن رسید. با این حال، در بورس آتی شانگهای، پرمعامله ترین قرارداد مس فوریه با ۱.۷ درصد کاهش به ۶۴۵۶۰ یوان (معادل ۹۳۷۲.۸۲ دلار) در هر تن رسید.

همچنین مس برای تحویل در ماه مارس در بازار Comex در نیویورک ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۳.۸۰ دلار در هر پوند یا ۸۳۶۰ دلار در هر تن رسید.

نمودار قیمت مس

* دلایل نگرانی بازار و کاهش قیمت مس

افزایش موارد ابتلا به کووید در چین پس از کاهش محدودیت‌ها، نگرانی‌ها در مورد تقاضا را تقویت کرده است، که در حال حاضر تحت فشار ناشی از تضعیف فعالیت‌های صنعتی جهانی قرار دارد.

این امر در مقیاس جهانی، برای فلزات صنعتی خوب به نظر نمی رسد. یک تاجر فلزات ادعا کرده است: بازگشایی سریع بازارها در چین همچنان با خوش‌بینی نسبت به بازگشایی دیگر بازارها در کانون توجه است، که نرم شدن دلار نیز به آن کمک می کند.

از طرفی قیمت مس در روز سه شنبه به دلیل تقویت دلار و بدتر شدن چشم انداز تقاضا به دلیل رشد کم سابقه محرک های اقتتصادی در چین کاهش یافت.

همچنین تعطیلات سال نو قمری چین در اواخر این ماه که کارخانه‌ها گاهی برای هفته‌ها تعطیل می‌شوند، بر مجموعه فلزات اساسی تاثیرگذار است.

* نظرات تحلیلگران بازار در بهبود مس

یک نظرسنجی از مدیران خرید (PMIs) نشان داد که فعالیت بخش تولید چین در ماه دسامبر با سرعت بیشتری کاهش یافت زیرا افزایش عفونت‌های کووید باعث اختلال در تولید و کاهش تقاضا شد.

اما گیلز کوگلان، تحلیلگر شرکت کارگزار HYCM، به این نکته اشاره کرد که بهبود استفاده از مترو در شهرهای بزرگ چین “یک سیگنال قدرتمند است که چین در حال بیدار شدن از خواب ناشی از کووید” است.

وی افزود: «با این حال، به دلیل نگرانی از اینکه آمریکا و اروپا هر دو به سمت رکود پیش می‌روند، در حالی که آخرین گزارشات PMI چین کاهش بیشتری را نشان می‌دهند، این موضوع در بازارهای مس احساس نشد.»

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.