چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ 19 شعبان 1445 Wednesday, 28 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین

شناسه : 73793 05 بهمن 1401 - 12:00
با توجه به تجاوز نظامی روسیه به اوکراین و اشغال بسیاری از زمین های اوکراین، میزان جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین در سال 2022 کاهش یافت.
کاهش جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین
پ
پ

با توجه به تجاوز نظامی روسیه به اوکراین و اشغال بسیاری از زمین های اوکراین، میزان جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین در سال ۲۰۲۲ کاهش یافت.

* بررسی میزان قراضه فولادی جمع آوری شده

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، انجمن UAVtormet در روز سه شنبه (۲۴ ژانویه) گزارش داد سازمان های جمع آوری قراضه فولادی در سال ۲۰۲۲ حدود ۹۹۶.۷ هزار تن قراضه فولادی جمع آوری کردند. این در حالی است که میزان قراضه فولادی جمع آوری شده نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۷۵.۹ درصد کاهش یافته است.

همچنین بررسی ها نشان می دهد میزان قراضه فولادی ارسال شده به شرکت های فولادی مستقر در اوکراین در سال گذشته به ۸۹۵.۷ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان ضایعات آهن ارسال شده به این شرکت ها حدود ۷۳ درصد نسبت به سال قبل کاهش افت داشته است. بر اساس آمار گمرک، صادرات قراضه فولادی نیز در سال ۲۰۲۲  به ۵۳.۶ هزار تن رسید که نسبت به سال ۲۰۲۱ با کاهش ۸۷.۱ درصدی همراه بوده است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۲۴ ژانویه) اعلام کردند تهاجم نظامی روسیه همچنان عامل منفی اصلی برای صنعت به شمار می رود.

به نقل از چندین منبع خبری، تجاوز نظامی روسیه بیشترین تأثیر منفی را بر جمع آوری قراضه فولادی داشته است. باید توجه داشت که جنگ روسیه و اوکراین منجر به افزایش هزینه های لجستیک و تخریب فیزیکی تأسیسات تولیدی شده است.

بر اساس گزارش انجمن UAVtormet، تا پایان دسامبر ۲۰۲۲، حدود ۲۰ درصد از ۱۰۵۰ شرکت متخصص در عملیات قراضه فولادی در سرزمین‌ های موقتاً اشغال شده یا در مناطق جنگی اوکراین بودند. این در حالی است که ۵۰ درصد دیگر از شرکت های ثبت شده به دلیل مشکلات مختلف که مستقیماً با خصومت ها مرتبط است، کار خود را متوقف کرده اند.

تحلیلگران مرکز GMK قبلا منتظر بودند که در سال ۲۰۲۲، حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین تا ۷۸ درصد کاهش یابد. بررسی ها نشان می دهد کاهش حجم قراضه فولادی جمع آوری شده به دلیل از دست دادن ظرفیت های پردازش قراضه فولادی در مناطق دونتسک، لوهانسک، خارکف، خرسون و زاپوریژژیا بوده است. باید توجه داشت که داده های منتشر شده توسط اداره گمرگ پیش بینی های قبلی را تایید کرده اند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.