شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ 14 محرم 1446 Saturday, 20 July , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  تیر ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « خرداد   مرداد »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  کاهش قیمت قراضه فولادی در بازار جهانی

  شناسه : 77508 19 تیر 1402 - 11:00
  با توجه به داده های منتشر شده، قیمت جهانی قراضه فولادی به دلیل فعالیت ضعیف فولادسازان در حال کاهش می باشد.
  کاهش قیمت قراضه فولادی در بازار جهانی
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، قیمت جهانی قراضه فولادی به دلیل فعالیت ضعیف فولادسازان در حال کاهش می باشد.

  * بررسی بازار قراضه فولادی جهانی

  به گزارش آرتان پرس، قیمت قراضه جهانی فولادی در هفته منتهی به روز جمعه (۷ ژوئیه) به کاهش ادامه داد زیرا فعالیت خرید در سطح پایینی قرار داشت. بررسی ها نشان می دهد در بازار ترکیه، هیچ معامله ای در آستانه تعطیلات منعقد نشد، د حال که در ایالات متحده، فعالان بازار چشم انداز معاملات جولای را ارزیابی کردند.

  فعالان بازار در روز شنبه (۸ ژوئیه) اعلام کردند قیمت قراضه فولادی در چین به دلیل روی آوردن فولادسازان به ماده خام یعنی چدن سودآورتر شد. بررسی ها نشان می دهد در آستانه تعطیلات هیچ فعالیتی در بازار ترکیه وجود ندارد و فولادسازان چینی به سمت مواد اولیه سودآورتر یعنی چدن روی می آورند.

  شکل زیر قیمت قراضه فولادی در بازارهای ترکیه، چین و ایالات متحده را در هفته ۲۶ ژوئن تا ۳ ژوئیه ۲۰۲۳ نشان می دهد.

  * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار ترکیه

  بررسی ها نشان می دهد قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1/2 در ترکیه برای هفته ۲۶ ژوئن تا ۳ ژوئیه ۲۰۲۳ در محدوده ۳۷۷ تا ۳۸۰ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی ترکیه در هفته منتهی به روز جمعه (۷ ژوئیه) در مقایسه با هفته قبل حدود ۰.۵ درصد کاهش یافت. همچنین باید توجه داشت که قیمت قراضه فولادی در هفته گذشته به رکود خود ادامه داد، اما در میان کاهش فعالیت معاملاتی در آستانه تعطیلات مذهبی، سرعت آن کاهش یافت.

  در این میان معامله گران در روز شنبه (۸ ژوئیه) گزارش دادند فعالیت‌ در بازار ترکیه نیز یک هفته قبل ضعیف بود زیرا فعالان بازار منتظر تصمیم بانک مرکزی ترکیه در مورد نرخ‌ های بهره بودند. بررسی ها نشان می دهد پس از انتشار سند مربوطه، بازار تاثیر این تصمیم را ارزیابی کرد. در نتیجه تجارت محدود شد، اما به زودی چندین توافق با تامین کنندگان اتحادیه اروپا و ایالات متحده منعقد خواهد شد.

  به نقل از چندین منبع خبری، در هفته گذشته هیچ قرارداد جدیدی برای قراضه فولادی در ترکیه منعقد نشد. بررسی ها نشان می دهد اگرچه در سال های گذشته برخی از فولادسازان قراردادهای قراضه فولادی مربوط به ماه ژوئیه را در تعطیلات آخر هفته به پایان می رسانند، اما امسال چنین فعالیتی پیش بینی نمی شود زیرا چشم انداز فروش فولاد کاملاً ضعیف است. در این میان باید توجه داشت کارخانه ها جرات ندارند ذخایر مواد خام را دوباره پر کنند و فقط با شرکت های کوچک کار می کنند.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند انتظار نمی رود تقاضا برای قراضه فولادی در کوتاه مدت بهبود یابد زیرا فولادسازان قبل از خرید مواد خام منتظر تصویر واضح تری از بازار هستند. به ویژه باید توجه داشت که آخرین افزایش نرخ وام توسط بانک مرکزی ترکیه بسیار کمتر از انتظارات بازار بوده و باعث شد ارزش لیر به شدت کاهش یابد.

  علاوه بر این به نقل از برخی تاجران، متالورژهای ترکیه انتظار کاهش بیشتر قیمت انرژی را داشتند، اما مشکلات ناشی از کاهش ارزش لیر به احتمال زیاد به رشد آنها کمک خواهد کرد. به طور خاص، هزینه گاز برای شرکت های صنعتی بزرگ در ماه ژوئیه در سطح آوریل باقی مانده است.

  * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار ایالات متحده

  فعالان بازار در روز شنبه (۸ ژوئیه) اعلام کردند قیمت ضایعات آهن در بازار ایالات متحده آمریکا برای هفته ۲۳ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ به ۳۵۶ تا ۳۶۰ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی در ایالات متحده نسبت به هفته قبل ۰.۳ درصد کاهش یافت. در عین حال باید توجه داشت که قیمت پیش بینی شده برای ۷ جولای ۲۰۲۳ نسبت به ۳۰ ژوئن بدون تغییر باقی مانده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، در آستانه معاملات ژوئیه ، جو در بازار قراضه ایالات متحده منفی می باشد. بررسی ها نشان می دهد فعالان بازار انتظار دارند که قیمت ها بازیابی نشوند زیرا لغو خرید قراضه فولادی مربوط به ماه ژوئن توسط برخی فولادسازان چشم انداز بازار را تضعیف می کند.

  در این میان معامله گران گزارش دادند در عین حال، برخی از آنها مطمئن هستند که قیمت ها در میان تلاش های فولادسازان آمریکایی برای افزایش قیمت محصولات فولادی نورد شده ثابت باقی خواهد ماند. بررسی ها نشان می دهد نگرانی اصلی در مورد قیمت گذاری محصولات فولادی بر اساس عدم حمایت بازارهای صادراتی است. به ویژه، بازار ترکیه نشانه هایی از بهبود را نشان نمی دهد، بلکه برعکس، قیمت قراضه فولادی را پایین می آورد.

   * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار چین

  فعالان بازار در روز شنبه (۸ ژوئیه) اعلام کردند قیمت قراضه فولادی در چین برای هفته ۲۳ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ به ۳۹۲.۵ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت این محصول در هفته گذشته ثابت بوده است اما در طول دوره ذکر شده به ۳۸۹.۴ دلار در هر تن کاهش یافت.

  به نقل از برخی منابع خبری، در حال حاضر، فولادسازان مستقر در چین به دلیل سودآوری بیشتر، به استفاده از آهن خام روی آورده اند و فعالیت خرید قراضه فولادی را کاهش داده اند که تأثیر منفی بر قیمت گذاری دارد. در عین حال باید توجه داشت که کاهش عرضه قراضه فولادی در بازار در میان دمای بالا وجود دارد که بر سرعت جمع آوری این محصول اثر می گذارد، به عبارت دیگر در آینده ممکن است در بازار قراضه فولادی چین کمبود وجود داشته باشد.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند طی ۲۳ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳، کارخانه ‌های قوس الکتریکی چین ۵۰ درصد از ظرفیت تولید را استفاده کردند که ۲ درصد کمتر از هفته قبل می باشد. بررسی ها نشان می دهد متوسط حجم روزانه عرضه قراضه فولادی به کل واحدهای فولادی چین طی ۲۳ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۴۲۸.۱ هزار تن بوده که نسبت به هفته قبل ۸.۳ درصد کاهش داشته است.

  به نقل از برخی تاجران، میانگین مصرف روزانه مواد خام در چین طی ۲۳ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ به ۴۸۸.۹ هزار تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با افزایش ۰.۱ درصدی همراه می باشد.

  * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار اوکراین

  اوکراین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ صادرات قراضه فولادی را به ۷۷.۵ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ حدود ۳.۱ برابر نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است.

  همچینین معامله گران در روز جمعه (۳۰ ژوئن) اعلام کردند میزان تولید قراضه فولادی در اوکراین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ به ۴۴۴.۳ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان تولید قراضه فولادی در مدت ذکر شده با کاهش ۳۳.۵ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

  به نقل از برخی تاجران، بررسی ها نشان می دهد عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولادی مستقر در اوکراین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ به ۳۴۵.۷ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولادی مستقر در اوکراین در زمان ذکر شده حدود ۴۴.۳  درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت داشته است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.