سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳ 14 ذو القعدة 1445 Tuesday, 21 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
برای دریافت استعلام قیمت و سفارش با شماره 74418000-021 تماس بگیرید

قیمت قوطی آهن و قیمت پروفیل کارخانه مورد نظر خود را در لیست ذیل انتخاب نمایید.

آیا برای دریافت قیمت پروفیل و قوطی آهن به صورت روزانه بدنبال مرجعی جامع هستید؟ آیا می‌دانید تفاوت بین پروفیل سبک و سنگین چیست؟ پروفیل مبلی و صنعتی در چه بخشی کاربرد دارند؟ چرا قیمت قوطی و پروفیل آهن تحت تاثیر قیمت ورق است؟ هر آنچه در مورد قیمت پروفیل و انواع قوطی آهن امروز و همچنین نکات مهم پیرامون آن می‌خواهید بدانید، در این بخش همراه آرتان پرس باشید.

پروفیل در اصطلاح علمی خود به معنای مقطعی طویل و با شکل مقطع ثابت است. بنابراین در نگاه کلی، تمام مقاطع نهایی فولاد به جز ورق در دسته انواع پروفیل قرار می‌گیرند. اما بهتر است بدانید که منظور از پروفیل در ایران، مقاطعی بجز میلگرد و مفتول، تیرآهن و هاش و نبشی و ناودانی است.

قیمت انواع پروفیل نیز همانند قیمت روز آهن آلات دیگر، تحت تاثیر روند کلی بازار است. اما برای بررسی دقیقتر این کالا، بهتر است فاکتورهای اساسی و موثر بر آن را برشماریم.

عوامل موثر بر قیمت پروفیل و قوطی آهن امروز چیست؟

قیمت پروفیل و قوطی آهن امروز در مرتبه اول تحت تاثیر قیمت ورق می‌باشند. اما چه نوع ورقی؟ ورق گرم یا سرد؟ پاسخ این است که بستگی به ضخامت پروفیل دارد. پروفیل هایی که در تولید آنها از ورق سرد استفاده می‌شود، تحت تاثیر افزایش یا کاهش قیمت در بازار ورق سرد قرار می‌گیرند. به این پروفیل ها، پروفیل های مبلی میگویند که در بخش بعد به انواع پروفیل خواهیم پرداخت.

اما در پروفیل و قوطی هایی که توسط خم و جوشکاری ورق گرم تولید می‌شوند، قیمت پروفیل و قوطی تحت تاثیر بازار ورق سیاه قرار دارد. به خصوص اینکه میزان موجودی ورق در بازار نیز به طور مستقیم بر میزان عرضه و تولید پروفیل تاثیر گذار است. لذا، با در نظر گرفتن میزان تولید ورق نیز، می‌توان یکی از فاکتورهای موثر بر قیمت پروفیل و قوطی را زیر نظر داشت.

فاکتور موثر و پر رنگ این روزها بر قیمت پروفیل و قیمت قوطی آهن فاکتور دلار است. شاید در ابتدا عجیب به نظر برسد، چرا که در ایران کارخانه های تولید کننده پروفیل زیادی وجود دارد و تقریبا برند وارداتی برای پروفیل و قوطی نداریم. اما مانند تمام محصولات فولادی دیگر، پروفیل نیز از لحاظ روانی، متناسب با تغییرات دلار تغییر می‌کند. لازم بذکر است، که همواره واکنش قیمتی کالاهای فولادی در ایران، در موج افزایش دلار شدید تر احساس می‌شود.

اما در موج برگشت قیمت پروفیل و قوطی با کاهش دلار، مقاومت بیشتری نسبت به تغییر در جهت افت قیمت دیده می‌شود. این امر از لحاظ علم اقتصاد نیز چسبندگی قیمت نامیده می‌شود. اما به هر جهت، اگر دقیق تر بگوئیم، در مسیر کاهش دلار، روند کاهش قیمت قوطی آهن به روز و قیمت پروفیل به زمان بیشتری نیاز دارد. البته شدت این موضوع به عوامل دیگر و شرایط بازار نیز وابسته است.

انواع پروفیل را به بیان ساده بشناسید

پروفیل ها از نظر شکل مقطع انواع معمول و معروفی دارند. پروفیل قوطی یکی از مهمترین انواع پروفیل در بازار است. قوطی ها دارای ساده ترین شکل در بین انواع پروفیل هستند. شکل مقطع در قوطی پروفیل، به صورت مربع و یا مستطیل توخالی است. کاربرد آنها بسته به ضخامت، در صنعت و ساختمان به وفور دیده می‌شود. بنابراین، رصد قیمت پروفیل و قوطی آهن امروز یکی از پربازدید ترین کالاهای فولادی در فروشگاه های اینترنتی فروش آهن است.

پروفیل معروف بعدی، انواع سپری است. کاربرد اصلی این سپری ها در انواع چارچوب و یا درب و پنجره می‌باشد. معروف ترین انواع پروفیل درب و پنجره با نام های سپری ۵۰۷، لنگه دری ۵۰۸ و کلافی ۵۰۹ می‌باشد.

این پروفیل ها در بازار از تقاضای بالاتری برخوردار است. اما همواره بنا به نیاز و طراحی های مختلف می‌توان مدل‌های جدیدی از پروفیل تولید کرد.

روش تولید پروفیل های ساختمانی و صنعتی چیست؟

پروفیل های ساختمانی که دارای مقطع مربعی و مستطیلی هستند، از ورق های با ضخامت زیر ۴ میل تولید می‌شوند. در تولید پروفیل و قوطی ساختمانی از ورق نورد سرد شده در سایزهای فوق استفاده می‌شود. در این میان، پرکاربردترین سایز پروفیل، پروفیل ۲ می‌باشد. اما برای تولید پروفیل و قوطی صنعتی از ورق های سیاه در ضخامت های بالاتر از ۳ میل استفاده می‌شود. بنابراین قیمت پروفیل و قوطی آهن امروز تا به اینجا بسته به نوع صنعتی یا ساختمانی بودن آن، از دو گروه متفاوت ورق تبعیت می‌کند.

روش معمول تولید پروفیل و قوطی به ۲ صورت است. روش مستقیم و روش غیر مستقیم. به طور خلاصه ، در روش مستقیم، ابتدا ورق در ابعاد مورد نظر قوطی خم داده می‌شود. سپس دو لبه پروفیل با رسیدن به هم جوشکاری می‌شوند. در روش دوم، یعنی روش غیر مستقیم، ابتدا دو لبه ورق به صورت لوله به یکدیگر جوش داده می‌شود. سپس متناسب با ابعاد قوطی مدنظر، خم های لازم بر روی آن ایجاد می‌شود. به طور کلی کیفیت نهایی پروفیل و قوطی در روش مستقیم بهتر است. به همین علت ممکن است تولیدکننده هایی که از این روش استفاده می‌کنند، دارای قیمت پروفیل و قوطی بالاتری نیز باشند.

مهمترین تفاوت پروفیل سبک و سنگین در چیست؟

 • اولین تفاوت پروفیل سبک و سنگین در نوع ورق مورد استفاده در تولید است. پروفیل سبک از ورق نورد سرد شده استفاده می‌شود. در حالی که در تولید پروفیل سنگین از ورق نورد گرم استفاده می‌شود. بنابراین این عامل در قیمت قوطی آهن نیز تاثیرگذار است.
 • دومین تفاوت پروفیل سبک و سنگین در ضخامت آنهاست. پروفیل های سبک ضخامت زیر ۱.۵ میلی متری دارند. پروفیل های سنگین ضخامت بالای ۱.۵ میلی متری را دارند.
 • به پروفیل سبک، پروفیل مبلی نیز می‌گویند. بیشترین کاربرد پروفیل مبلی در ساخت مبلمان و میز و صندلی است.

قیمت پروفیل سبک و سنگین چه تفاوتی با یکدیگر دارد؟

عموما به علت گرانتر بودن قیمت ورق ر وغنی نسبت به ورق سیاه، قیمت پروفیل سبک نیز نسبت به پروفیل سنگین از ارزش بالاتری برخوردار است. 

عمده ترین مصرف پروفیل کجاست؟

پروفیل و قوطی پرکاربردترین انواع پروفیل هستند. و اما پروفیل و قوطی ها بیشترین مصرف را در پروژه های ساختمانی دارند.  بنابراین، بخش مهمی از هزینه ساخت و ساز به قیمت پروفیل و قیمت قوطی آهن امروز وابسته است.

چرا قیمت پروفیل و قوطی آهن گران شد؟

سوالی که بسیاری از خریداران از ما میپرسند این است که چرا پروفیل گران شد؟ تنش بسیار زیادی که بر بازار پروفیل حاکم است ریشه در تورم، نوسانات نرخ دلار، افزایش قیمت ورق و شمش داخلی و همچنین افزایش قیمت ها در بازارهای جهانی دارد. قیمت پروفیل در یکسال اخیر، یعنی انتهای فروردین ۹۹ تا به امروز یعنی انتهای فروردین ۱۴۰۰، از ۸۹۰۰ تومان به ۲۴۵۵۰ تومان رسیده است و این ارقام و تغییرات نشان دهنده ۱۷۶ درصد گرانتر شدن ارزش پروفیل آنهم پس از ۳۶۵ روز گشته است.

طول مقاطع پروفیل و قوطی چقدر است؟

به طور معمول پروفیل و قوطی ها در ابعاد ۶ و ۱۲ متری در بازار به فروش می‌رسد. اما در صورتی که ابعاد دیگری مد نظر دارید هزینه برش به آن افزوده می‌شود. بنابراین در مجموع قیمت پروفیل و قوطی آهن امروز با احتساب هزینه برشکاری بیشتر می‌شود.

پروفیل و قوطی
پروفیل و قوطی

پروفیل گل نرده چه مقاطعی از پروفیل را تولید می‌کند؟

پروفیل های تولیدی کارخانه گل نرده در حالت های مربعی، مستطیلی، سپری ۵۰۷، لنگه دری ۵۰۸ و کلافی ۵۰۹ تولید و به بازار عرضه می‌شود. تنوع ضخامت پروفیل و قوطی های تولیدی توسط کارخانه گل نرده زیاد است اما پرکاربردترین آنها سایزهای ۲ و ۲.۵ می‌باشد. آرتان پرس قیمت پروفیل و قیمت قوطی آهن مربعی گل نرده و انواع سپری تولیدی گل نرده را به صورت روزانه اعلام می‌کند.

پروفیل سازی یک صنعت مصرفی و تولیدی است. چرا که این صنعت از یکسو ورق مورد نیاز خود از تولید ورق های سیاه، روغنی و گالوانیزه را خریداری کره و سپس به منظور مصرف در صنایع کاربردی بسیاری به تولید پروفیل میپردازد. بنابراین، قیمت محصولات ساخته شده از پروفیل علاوه بر قیمت پروفیل به قیمت ورق نیز وابستگی دارد.

پروفیل زاهیت چیست؟

زاهیت نا یکی از برندهای تولیدکننده پروفیل در کشور ترکیه است، بنابراین این نوع پروفیل واراداتی است و گونه ای از پروفیل های درب و پنجره به شمار می آید. لذا کاربرد اصلی آن در ساختمان سازی است.

چرا استفاده از پروفیل UPVC در ساخت پنجره مناسب است؟

در ساخت پنجره های امروزی، به خصوص ساختمان های لوکس در شهرهای پرجمعیت نیازمند ویژگی هایی از جمله عایق صوتی و حرارتی بودن است. از طرفی زیبایی این نوع پروفیل ها نیز در انتخاب و استفاده از آنها بی تاثیر نیست.

پروفیل upvc
پروفیل upvc

قیمت پروفیل آلومینیوم در چه ضخامت هایی در بازار یافت میشود؟

پروفیل های آلومینیومی معمول در بازار دارای ضخامت ۱، ۱٫۸، ۲ و ۳ میل میباشند که طول شاخه های آن در ۶ متر به بازار عرضه میگردد.

پروفیل گالوانیزه چیست و چه تفاوتی با پروفیل های معمولی دارد؟

همانند کاربرد ورق های گالوانیزه در محیط های نسبتا مرطوب، استفاده از پروفیل گالوانیزه نیز به این منظور میباشد که در محیط های با رطوبت بالا بتواند مقاومت خوبی در برابر خوردگی از خود نشان دهد. بهتر است بدانید که پروفیل های گالوانیزه هم میتوانند پروفیل های ساخته شده از ورق گالوانیزه باشند و هم میتوانند پروفیل ساخته شده از ورق فولادی معمولی باشند که پس از تولید پروفیل به صورت غوطه وری پوشش داده شده اند.

آیا قیمت پروفیل گالوانیزه نسبت به پروفیل استنلس استیل بالاتر است؟

بله، اگر قصد خرید پروفیلی را دارید که مقاومت به خوردگی در آن از ویژگی های مدنظر شماست، هر یک از دو پروفیل نام برده ممکن است مناسب باشد اما دقت کنید که شدت خوردگی در محیط را در انتخاب نوع پروفیل دخیل بدانید. چرا که قیمت پروفیل و قیمت قوطی آهن گالوانیزه نسبت به پروفیل استلس استیل کمتر است.

پ
پ

ثبت دیدگاه

1 دیدگاه برای “قیمت پروفیل و قوطی آهن”
 1. سلام
  امکانش هست بفرمایید برای پیش بینی قیمت پروفیل یا قوطی از چه فاکتورهایی باید استفاده کنیم؟ ممنون

  پاسخ
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.